فرهنگ و هنر

قیمت بلیط‌ کنسرت‌ها در سال آینده چگونه است؟

شرایط تاج برای هنرمندان خوب نیست. از اول خوب نبود. در واقع او از ابتدا در جنگ بود و کار را سخت می کرد. در نتیجه برخی از نوازندگان هنر خود را رها کردند، سازهای خود را فروختند و به کارهای بی ربط روی آوردند. اما مدتی است که خوشبختانه امکان بازگشت به صحنه وجود دارد که البته هر بار که موج جدید کرونری وارد می شود موانعی بر سر راه این روند نیز پیش می آید و مطمئن نیست.

به این ترتیب، سخنان و عبارات خودش بازگشایی کنسرت است. مسائلی مانند جلب رضایت برگزارکنندگان، افزایش قیمت بلیت، رعایت پروتکل های بهداشتی و از همه مهمتر نجات جان هنرمندان و مخاطبان.

بنابراین تصمیم گرفتیم با یکی از سازندگان موسیقی درباره وضعیت قیمت بلیت صحبت کنیم و روند کنسرت را ادامه دهیم.

محمدحسین توتونچیان در این باره به امروزنگار می گوید: طبق اولین مجوزهای صادر شده برای اسفند در آخرین ماه سال 1400، می توانیم تا 20 درصد بلیت فروشی داشته باشیم که با افزایش 10 درصدی، البته 15 درصد می شود. به بلیط های مهمان، اما برای ماه آوریل، هنوز درصد مشخصی برای فروش بلیت به ما اعلام نشده است و انتظار می رود بتوانم تا 50 درصد بلیت بفروشم. البته در صورت اتصال سایت های فروش بلیت به نظام سلامت، با فروش بلیت به افرادی که سه نوبت واکسن خود را دریافت کرده اند، می توانیم تا 90 درصد سالن را بفروشیم.

از این تهیه کننده موسیقی درباره افزایش قیمت بلیت می پرسیم. پاسخ: پس از اعلام اینکه فروش بلیت تنها تا 20 درصد ظرفیت می‌رسد، افزایش قیمت تنها 5 درصد افزایش یافت. ما باید در نظر داشته باشیم که در جایی هستیم که رشد قیمت برخی از اقلام ضروری که طبیعتاً در تمام زندگی خانوادگی ضروری است تا 400 درصد افزایش یافته است، چه رسد به کنسرت هایی که کالاهای اساسی خانه و مردم نیستند. مجبور نباشید در آن شرکت کنید. به هر حال، وقتی انتظار افزایش قیمت بلیت کنسرت را نداریم، چه چیزی گران نشده است؟

از او می پرسیم که آیا برنامه ای برای افزایش قیمت بلیت در سال آینده دارد؟ او می گوید: البته اگر قیمت ها ثابت باشد و کالا بی قیمت باشد، افزایش قیمت نخواهیم داشت.

توتونچیان درباره زیان های هنر در دوران شیوع کرونا توضیح می دهد: آسیبی که هنر در این دوران متحمل شد به قدری زیاد است که صحبت از آن تلخ و دردناک است. هنرمندانی که در یک جامعه زندگی می‌کنند و با هزینه‌های مشابه امرار معاش می‌کنند باید درآمدی برابر با نرخ تورم داشته باشند. اما متوجه می شویم که درآمد آنها نسبت به سال 1377 تنها دو برابر شده است. در واقع قیمت بلیت اجراهای قبل از تاج 200 هزار تومان بوده و اکنون 400 هزار تومان است. با این حال، هزینه اجرای کنسرت به شدت افزایش یافته است. افزایش قیمت اجاره سالن، پذیرایی، نوازنده، تبلیغات، بیلبورد و …. حالا که این هنر بعد از دو سال غیرانتفاعی توانسته به صحنه بازگردد، آیا باید پاسخگوی دو برابر شدن قیمت ها باشد؟!

مدیر سایت ایرانیان کنسرت ادامه می دهد: بعد از دو سال سکوت، دو سالی که مجبور شدیم از جیب خودمان بیرون بیاوریم، نوازندگان ما سازهای خود را فروختند و استادان هنر به شغل تاکسی اینترنتی روی آوردند، اکنون برای ما ضروری است که ادامه دهیم. کار کردن. در نیمه راه کار ما را توضیح دهید و حتی 20% توبیخ یا حتی تهدید؟ در این دوره نه تنها هیچ اتحادیه صنفی از هنر حمایت نکرد، بلکه اداره مالیات و دارایی که مدعی است شرکت های فرهنگی و هنری معاف از مالیات هستند، مالیات های سنگینی را از هنرمندان کاهش داد.

انتهای پیام/

دکمه بازگشت به بالا