اقتصادی

لباس مدرسه چند؟ – امروزنگار

یکی از اعضای اتحادیه تولید و صادرات نساجی و پوشاک ایران حداقل قیمت لباس فرم دخترانه در مقطع ابتدایی را 350 هزار تومان دانست و گفت: قیمت لباس های سه تکه با سارافون و مواد خاص مانند جین به 900 هزار تومان می رسد. . و لباس فرم پسرانه دبستان از حدود 300000 تومان شروع و حداکثر قیمت حدود 800 هزار تومان است.

اکرم ایاز خانی در گفت وگو با امروزنگار، از افزایش شدید تقاضا برای لباس فرم مدارس خبر داد و گفت: با توجه به بازگشایی کامل مدارس در سال جاری، ظرفیت تولید لباس فرم مدارس از ابتدای تابستان تکمیل شده است و با توجه به t – تقاضای بالا، مهلت تحویل قراردادهای جدید تا پایان مهرماه به تعویق می افتد.

وی با اشاره به مشکلات مربوط به تامین مواد اولیه گفت: امسال به دلیل افزایش تقاضا و برخی مشکلات دیگر تامین مواد اولیه با مشکل مواجه شده است. به عنوان مثال، مشکلات مربوط به تهیه نخ و رنگرزی به دلیل کمیاب بودن برخی از انواع پارچه است.

این عضو اتحادیه تولید و صادرات نساجی و پوشاک ایران حداقل قیمت لباس فرم دخترانه در مقطع ابتدایی را 350 هزار تومان عنوان کرد و گفت: قیمت لباس سه تکه با سارافون و مواد خاص مانند شلوار جین می تواند 900 هزار تومان باشد. رسیدن. تومان لباس پسرانه دبستان از حدود 300 هزار تومان شروع می شود و حداکثر قیمت آن حدود 800 هزار تومان است.

لازم به ذکر است بر اساس گزارش امروزنگار، ای سال گذشته قیمت لباس فرم مدارس دبستان دخترانه و پسرانه حدود 200 تا 500 هزار تومان بود.

تغییرات در قیمت مواد اولیه

وی همچنین به نوسانات مداوم قیمت مواد اولیه اشاره کرد و گفت: در سال های اخیر با توجه به تورم سالانه و افزایش قیمت پارچه، قیمت سالانه پوشاک تعیین شده است؛ در حالی که در سال های اخیر با توجه به تورم سالانه و افزایش قیمت پارچه، قیمت تمام شده پوشاک تعیین شده است. اما امسال به دلیل نوسانات مداوم قیمت مواد اولیه، قیمت لباس فرم مدارس به خصوص در قراردادهای جدید بارها تغییر کرده است.

ایازخانی همچنین با بیان اینکه با توجه به رونق فصلی بازار پوشاک مدارس، عده ای کم تجربه وارد کار می شوند، تصریح کرد: در این صورت طیف وسیعی از مشتریان در شهریور با شکست کالای مورد نیاز خود مواجه می شوند و دوباره سفارش می دهند. این افراد بی تجربه معمولا قادر به تامین برخی از اقلام از جمله مقادیر بسیار زیاد یا بسیار کم نیستند. این علیرغم افزایش لباس های سایز بزرگ به دنبال شیوع ویروس کرونا است. همچنین این واحدها از مواد اولیه مناسب استفاده نمی کنند.

وی افزود: مشکل دیگر این است که برخی مدارس دولتی می گویند آموزش و پرورش پیمانکاران خاصی را وارد کرده است که تخصص لازم برای تولید لباس فرم مدارس را ندارند و در این زمینه مشکل دارند.

انتهای پیام

دکمه بازگشت به بالا