اقتصادی

لرستان رتبه دوم را در کاشت و برداشت لوبیا در کشور داراست

امروزنگار/لرستان رئیس سازمان جهاد کشاورزی لرستان گفت: لرستان رتبه دوم در کاشت و برداشت لوبیا در کشور را داراست.

سید عماد شاهرخی ۲۸ شهریور در حاشیه برگزاری جشنواره منطقه‌ای لوبیا در ازنا گفت: به دنبال این هستیم که با شناسایی فناوری که در حوزه کاشت لوبیا انجام شده است هم در راستای افزایش تولید هم صرفه جویی در مصرف آب اقداماتی انجام دهیم.

وی هدف از برگزاری جشنواره را معرفی ظرفیت استان و شهرستان به کشور عنوان کرد و افزود: امیدواریم بتوانیم با شناسایی ظرفیت‌ بسته بندی، صنایع تبدیلی و تکمیلی، جایگاه واقعی خود را در حوزه تولید ادبیات به کشور پیدا کنیم.

این مسئول با بیان اینکه استان رتبه دوم را در کاشت و برداشت لوبیا در کشور دارد، گفت: با کاشت‌ مکانیزه لوبیا با استفاده از  “نوار تیپ” شاهد صرفه جویی ۵۰ درصدی در مصرف آب هستیم.

وی اظهار کرد: در حال حاضر ۳۰۰ هکتار از لوبیا استان با این فناوری کشت می‌شود، اتفاقی که باعث شده ما از ۱۴ هزار متر مکعب آب مصرفی در کشت لوبیا  به ۸ هزار متر مکعب برسیم.

شاهرخی با بیان اینکه  ما در حوزه تولید لوبیا بالاتر از میانگین کشوری هستیم، گفت:به دنبال توسعه فناوری در کشت لوبیا هم در استان و هم در کشور هستیم.

انتهای پیام

کارگروه تحریریه اقتصادی

سلام! من یک خبرنگار اقتصادی با تخصص در زمینه تحلیل‌های اقتصادی هستم. با استفاده از روش‌های پیشرفته تحلیل، تمام تلاشم را می‌کنم تا به شما تحلیل‌های دقیق و قابل اعتماد را ارائه دهم تا شما بتوانید در مورد مسائل اقتصادی تصمیم‌گیری کنید.
دکمه بازگشت به بالا