جامعه

لزوم بهره گیری از ظرفیت‌های دیپلماسی شهری در جهت رونق اقتصاد شهری

سخنگوی شهرداری تهران با اشاره به نمایش خواهر شهرها و توانایی اداره مدیریت شهری در تیرماه، بر لزوم استفاده از ظرفیت های دیپلماسی شهری برای رونق اقتصاد شهری تاکید کرد.

به گزارش امروزنگار، عبدالمطهر محمدخانی در نشست امروز (چهارشنبه) محتوای نمایشگاه خواهرخوانده و پتانسیل های مدیریت شهری اظهار کرد: این نمایشگاه با اولویت اقتصاد شهری از جمله جذب سرمایه گذاری و صادرات از 12 تا 17 تیرماه در پارک گفتگو برگزار می شود. خدمات فنی و مهندسی

وی افزود: در حال حاضر پیشنهادهایی برای استفاده از منبع فنی شهرداری تهران و یا حتی راه اندازی فروشگاه شهروندی به پیشنهاد شهرهای کشورهای همسایه داریم. در این نمایشگاه علاوه بر معرفی توانمندی های مدیریت شهری، به دنبال تقویت تعاملات اقتصادی به ویژه جذب سرمایه با شهرهای خواهرخوانده هستیم.

محمدخانی ادامه داد: در ادامه این نمایشگاه اسناد تاریخی شهر و شهرداری تهران به نمایش گذاشته می شود که بخش قابل توجهی از این اسناد برای اولین بار برای کسانی که خارج از مجموعه هستند رونمایی می شود. در صورت تمایل اجرا می شود و پس از نهایی شدن لیست پنل ها می توانند ثبت نام کنند.

سخنگوی شهرداری تهران با اعلام اینکه شهرداران یا مدیران، معاونین و سفرای 17 شهر خواهرخوانده تهران به این نمایشگاه دعوت شده اند، گفت: غرفه های مربوطه به خواهرشهرها ارائه می شود که در اختیار سفارتخانه ها قرار می گیرد. همچنین شهرهای کشور نیز در این نمایشگاه غرفه خواهند داشت.

وی تاکید کرد: هدف از برگزاری این نمایشگاه این است که به نخبگان، رسانه ها، تصمیم گیران و تصمیم گیران بگوید چه اقداماتی انجام شده و چه اقداماتی در دستور کار است. در اجرای این نمایشگاه کمترین هزینه را امتحان کرده ایم و از اسپانسر برای برگزاری آن استفاده خواهیم کرد. اما از سوی دیگر بدون شک یکی از اقداماتی که در افزایش درآمد شهر موثر خواهد بود، برگزاری همزمان همین نمایشگاه و همایش بین المللی فرصت های سرمایه گذاری در تهران است.

انتهای پیام/

دکمه بازگشت به بالا