جامعه

لزوم تداوم روند شناسایی ساختمان های ناایمن تاک

وزیر کشور بر ادامه روند شناسایی ساختمان های ناایمن تاکید کرد.

به گزارش امروزنگار، احمد وحیدی در حاشیه ستاد ملی هماهنگی عملیات و مقابله فرماندهی در بحران کشور

خبرنگاران گفتند: این جلسه برای بررسی مصوباتی که در جلسه قبل داشتیم و نتایج برای تصمیم گیری های جدید برگزار شد.

وی ادامه داد: یکی از این موارد نحوه جلوگیری از ساخت و ساز برای نقص است که جزء مصوبات به ویژه در 6 شهرستان با شرایط خاص بوده و گزارشات خود را ارائه کردند. موضوع دیگر ساختمان های بلندمرتبه بود که از نظر ایمنی در شهرهای مختلف به ویژه در مناطق شهری مطرح شد و این گونه ارزیابی ها باید با سرعت بیشتری انجام شود.

وزیر کشور با بیان اینکه به دستگاه های مسئول تذکر داده شد تا با سرعت بیشتری اقدام کنند، گفت: در این میان تعدادی مراکز ویژه مانند مراکز درمانی وجود دارد. در این قانون آمده است که وزارت راه و شهرسازی با کمک وزارت بهداشت ارزیابی خود را از مکان‌های ناایمن برای رسیدگی به موارد ناامنی انجام خواهد داد.

وزیر کشور با بیان اینکه شهردار تهران در زمینه تقویت زیرساخت ها در حوزه شتاب سنج گام های خوبی برداشته است، گفت: تعداد شتاب سنج ها تقریبا دو برابر شده است که از نظر امکان سنجی بسیار کمک کننده است. از هشدار سریع

وحیدی افزود: درباره شناسایی مراکز مختلف بحران و استفاده از مراکزی که ممکن است اسکان اضطراری داشته باشند و جزو مصوبات هستند، بحث شده است و یکی از اقداماتی است که در برنامه زمان بندی پیش بینی شده انجام می شود.

وی با بیان اینکه در این جلسه تعدادی از موضوعات مرتبط با آیین نامه مورد بحث و بررسی قرار گرفت، گفت: شاخص های ارزیابی یکی از این موارد بود که به طور کلی مورد بحث و بررسی قرار گرفت.

وزیر کشور در پاسخ به این سوال که آیا در فاز ساخت و ساز ناایمن یا برخورد هستند، گفت: هر دو فاز همزمان در حال انجام است و باید شناسایی را ادامه دهیم تا تکمیل شود. در تهران نیز شناسایی خوش‌ساخت‌های شهرستان‌ها به‌ویژه شهرستان‌ها به منظور پیگیری سریع‌تر آن اعلام شد و مهلتی برای اقدامات پیش‌بینی شده طبق قانون تعیین شد. و در عین حال . برای آن موارد شناسایی شده دستورالعمل اجرایی یا هر تصمیم دیگری که ساختمان ناامن تلقی شود تا مطمئن باشیم مشکلی پیش نخواهد آمد یا باید تقویت شود.

انتهای پیام/

دکمه بازگشت به بالا