جامعه

لزوم در اولویت قرار گرفتن معتادان و بی‌خانمانها برای واکسیناسیون

رئیس انجمن ملی درمانگران ترک اعتیاد در کشور ، با بی توجهی به واکسیناسیون افراد مبتلا به اعتیاد گفت: “اگر بخواهیم سطح ایمنی افراد در کشور را افزایش دهیم ، باید در همه زمینه ها واکسینه کنیم. سریع ترین اقدام به

جمال فرهمندیان در گفت وگو با امروزنگار ، وی با اشاره به اینکه معتادان به مواد مخدر از نظر تغذیه ، بهداشت و سیستم ایمنی در سطح پایین تری در جامعه قرار دارند ، گفت: همه معتادان به ویژه معتادان به درستی تغذیه نمی شوند ، شرایط سلامتی آنها به درستی مورد توجه قرار نمی گیرد و از شرایط مناسبی برخوردار نیستند. حداقل ، بنابراین همانطور که ما بیماران خاصی را برای واکسیناسیون کرونا در اولویت قرار می دهیم ، معتادان را می توان در آن گروه قرار داد.

وی گفت: معتادان به مواد مخدر نسبت به سایر اقشار جامعه آسیب پذیرتر هستند و باید از نظر دارویی و اخلاقی این گروه در اولویت قرار گیرند. نه ، اما همیشه باید به خاطر داشت که گروه معتادان و معتادانی که به مراکز درمانی سرپایی مراجعه می کنند آسیب پذیرتر هستند ، بنابراین تاخیر و عدم واکسیناسیون آنها تا به امروز قابل توجه است.

رئیس انجمن ملی درمانگران اعتیاد با بیان اینکه واکسیناسیون افراد مبتلا به اعتیاد نادیده گرفته شده است ، گفت: منتقدان معتادان ، کارکنان و خانواده های گروه های درمانی هنوز در لیست واکسیناسیون قرار نگرفته اند.

وی در ادامه هشدار داد که به دلیل شیوه زندگی معتادان و مستعمرات آنها ، برای افراد معتاد بسیار آسان تر است که در صورت عدم واکسیناسیون به بیماری عروق کرونا قلب مبتلا شده و بیماری را به راحتی به دیگران منتقل کنند.

رئیس انجمن ملی درمانگران اعتیاد همچنین گفت که اگر بخواهیم سیستم ایمنی افراد را در سراسر کشور تقویت کنیم ، باید در همه زمینه ها واکسینه شویم و سریعتر از مناطقی که ضعف و مواجهه بیشتری وجود دارد عمل کنیم.

فرهمندیان گفت: همانطور که افراد مبتلا به بیماریهای خاص در واکسیناسیون در اولویت هستند ، باید اولویت با معتادان به ویژه افراد بی سرپناه که از نظر اقتصادی ، تغذیه و سلامت در سطح پایین تری هستند قرار گیرد.

انتهای پیام

دکمه بازگشت به بالا