جامعه

لیست خدمات پلیس +10، انجام 7 خدمت از طریق دفاتر پلیس +10

استعلام غیرقانونی بودن خودرو

یکی از خدماتی که دفاتر پلیس +10 ارائه می کنند وضعیت خلافی خودرو است. شما می توانید با مراجعه حضوری به شعب مختلف و یا با استفاده از روش های آفلاین وضعیت خلافی خودرو را استعلام کنید. پلیس +10 روش های مختلفی را برای رسیدگی و پرداخت خلافی خودرو آماده کرده است که در ادامه به مهم ترین آنها اشاره می کنیم.

استعلام پیامکی: برای این کار کافی است شماره VIN درج شده روی کارت خودرو را به شماره 1101202020 ارسال و پس از ارسال کد، مبلغ تخلف به اضافه تعداد تخلفات و آخرین تاریخ به روز رسانی در خصوص تخلف ماشین، باید پیامک دریافت خواهید کرد هزینه استعلام و پرداخت خلافی از طریق پیامک 350 تومان است که از شارژ سیم کارت کسر می شود و در صورت عدم شارژ سیم کارت، پیامک برای شما ارسال نمی شود.

استعلام با مراجعه به دفاتر پلیس +10: اگر در تهران هستید می توانید به پلیس +10 تهران مراجعه کنید. +10 دفتر در مناطق مختلف دریافت خواهید کرد. به عنوان مثال اگر در جنوب تهران هستید، می توانید با مراجعه به پلیس +10 جنوب تهران و پرداخت آن به راحتی وضعیت خلافی خودرو خود را استعلام کنید.

تمدید یا صدور گواهینامه

خدمات ارائه شده توسط پلیس +10 شامل صدور و تمدید مجوز می باشد. برای اخذ گواهینامه رانندگی باید در آزمون های عملی و تئوری گذرانده شود تا گواهینامه شما صادر شود. همچنین در صورت منقضی شدن گواهینامه می توانید از طریق دفاتر پلیس +10 نسبت به پیگیری و تمدید گواهینامه اقدام نمایید.

چگونه از وضعیت گواهینامه خود مطلع شویم؟

با ارسال عدد 1 به سامانه 1100 می توانید وضعیت گواهی را بررسی کنید با ارسال عدد 1 به سامانه مذکور خدمات پلیس +10 برای شما راه اندازی می شود. اگر قبلا از خدمات ارائه شده در این سامانه استفاده کرده اید، پیامی دریافت می کنید که از شما می خواهد صحت اطلاعات را بررسی کنید و می توانید با ارسال عدد 0 این کار را انجام دهید.

به این ترتیب می توانید از وضعیت گواهینامه خود مطلع شوید. خدمات این سامانه به مجوز محدود نمی شود و می توانید از آن برای دسترسی به بسیاری از خدمات پلیس مانند کارت خودرو، گواهی سوء پیشینه و موارد دیگر استفاده کنید. هزینه استفاده از این سامانه به ازای هر پیامک 100 تومان می باشد.

صدور کارت سوخت

اگر قصد ثبت نام کارت سوخت و کسب سهمیه بنزین را دارید باید به این دفاتر مراجعه کنید. برای صدور و پیگیری کارت سوخت از طریق پلیس +10 اقدام کنید. خیلی ها هستند که نمی دانند برای دریافت کارت سوخت خود به کدام اداره مراجعه کنند. برای درخواست کارت سوخت کافیست به دفاتر پلیس +10 مراجعه کنید.

بدیهی است مالکانی که اطلاعات خود را در سامانه دولت همراه ثبت کرده و در تماس های قبلی شماره حساب کارت اعتباری را ارائه کرده اند، نیازی به ثبت نام مجدد برای دریافت کارت سوخت از طریق دفاتر پلیس ندارند و کارت سوخت مستقر شده آنها صادر می شود. . بر روی اطلاعات دریافتی و از طریق شرکت پست جمهوری اسلامی برای ایشان ارسال خواهد شد.

صدور گواهی پروانه کسب

لیست خدمات پلیس +10، عملیات 7 سرویس از طریق دفاتر پلیس +10

یکی دیگر از خدمات ارائه شده توسط پلیس +10 صدور پروانه کسب است. جواز کسب، مجوز مهمی است که صاحبان مشاغل باید آن را دریافت کنند.

اگر جواز کسب ندارید، این امکان وجود دارد که کسب و کار خود را محدود کنید، مشکلات قانونی ایجاد کنید و حتی محل کسب و کار خود را تا زمانی که گواهی جواز کسب دریافت نکنید، پلمپ کنید. بنابراین، اگر قصد راه اندازی کسب و کار را دارید، توصیه می شود گواهی مجوز کسب و کار خود را دریافت کنید.

یکی از خدمات پلیس +10 صدور گواهینامه می باشد که می توانید با مراجعه به نزدیکترین دفاتر پلیس نسبت به پیگیری آن اقدام نمایید.

گواهی پیشینه بدی صادر نشده است

یکی دیگر از خدمات پلیس +10 صدور گواهی عدم سوء پیشینه می باشد که متقاضیان می توانند با مراجعه به هر دفتر پلیس +10 درخواست خود را جهت صدور گواهی عدم سوء پیشینه ثبت نمایند. برای دریافت این گواهی به مدارک زیر نیاز دارید:

  • قطعه عکس سه در چهار: بهتر است یک عکس جدید ارسال کنید. عکس باید رنگی، تمام رخ، بدون عینک و زمینه سفید باشد. برای خانم ها باید شئونات اسلامی رعایت شود و عکس بدون آرایش باشد.
  • پرداخت گواهی عدم سوء پیشینه که حدود 50 هزار تومان است و در صورت درخواست نسخه دوم و سوم حدود 15 هزار تومان به مبلغ قبلی اضافه می شود. هزینه باید از طریق دستگاه کارتخوان اداری پرداخت شود.
  • دریافت و تکمیل یک نامه پوششی از محل درخواست گواهی عدم سوء پیشینه یا تکمیل پرسشنامه مربوط به گواهی عدم سوء پیشینه
  • ارائه اصل کارت ملی، شناسنامه و کپی آنها
  • آدرس دقیق و کدپستی محل سکونت را ارائه دهید

توجه: در صورتی که قصد دریافت گواهی عدم سوء پیشینه برای سفارت یا دفتر خارج از کشور را دارید، باید علاوه بر مدارک ذکر شده، پاسپورت خود و کپی صفحه اول را نیز ارسال نمایید.

خدمات سربازی اجباری

لیست خدمات پلیس +10، عملیات 7 سرویس از طریق دفاتر پلیس +10

یکی از قوانین مهم در ایران خدمت سربازی برای تمامی مردان بالای 18 سال است. برای تعیین تکلیف سربازی باید به پلیس +10 مراجعه کنید. با مراجعه به دفاتر پلیس می توانید از خدمات ارائه شده توسط این دفاتر استفاده کنید.

در میان خدمات خدمت وظیفه ارائه شده توسط پلیس +10، انواع معافیت های سربازی برای افراد مختلف قابل ردیابی است، مانند معافیت فراریان.

صدور و تمدید گذرنامه

اگر قصد سفر به خارج از کشور را دارید نیاز به ویزا یا پاسپورت دارید که پلیس +10 خدمات مربوطه را در اختیار عموم مردم قرار می دهد. برای گرفتن پاس، باید مدارک زیر را ارائه دهید:

  • اصل شناسنامه و کارت ملی
  • عکس بیومتریک بدون کلاه، کراوات، عینک، آرایش و غیره.
  • برای افراد بالای 15 سال شناسه عکس ارائه دهید
  • ارائه دفترچه بیمه و گواهی اشتغال به کار برای افراد بالای 18 سال
  • کودکان زیر 6 سال باید در کلانتری +10 حضور داشته باشند.

صدور بیمه نامه حوادث به مسافران خارجی

یکی دیگر از خدمات ارائه شده توسط پلیس +10 موضوع بیمه حوادث برای مسافران خارجی است که از طریق تمامی دفاتر پلیس +10 قابل انجام است.

در این مطلب لیست خدمات پلیس +10 ارائه شده است. لازم به ذکر است برخی از خدمات معرفی شده مانند استعلام خلافی خودرو به صورت حضوری نیز ارائه می شود و نیازی به مراجعه حضوری به دفاتر نیست.

دکمه بازگشت به بالا