جامعه

ماجرای تصرف ۲۶ هزار متر مربع از اراضی اسکله بندرترکمن/ دستور شناسایی ساختمان‌های ناایمن

امروزنگار/ گویلستان مدیرکل بازرسی گلستان جزئیات تصرف 26 هزار متر مربع از زمین های بندر ترکمنستان و بازگشت به بیت المال را تشریح کرد.

محمدتقی حاجی مشهدی امروز دوشنبه 6 تیرماه در نشست خبری با اصحاب رسانه گلستان ماجرای بازگرداندن 26 هزار متر مربع از اراضی دولتی تصرف شده در بندر بندرترکمن را تشریح کرد: در اراضی متعلق به بندرترکمن 26000 متر مربع توسط فردی به ما گزارش شد که با بررسی های ما مشخص شد که این فرد قبلاً این زمین ها را در اختیار داشته و پرونده ای تشکیل شده که منجر به ابطال مدارک این فرد شده است.

وی افزود: این فرد پس از چهار سال مجددا از بی توجهی مسئولین ذیربط سوء استفاده کرده و تقاضای ابطال اراضی دولتی کرد که با پیگیری ما این تجدیدنظر ابطال و منتفی شد و مقرر شد اراضی و صندوق متعلق به آن باشد. دولت. ” برگرد

مدیرکل بازرسی گلستان با بیان اینکه در رابطه با تصرف اراضی بندرترکمن، ابطال مدارک فرد مورد نظر که مکاتبات لازم را با وی انجام داده بودیم، وظیفه دستگاه اجرایی مربوطه بود.

حاجی مشهدی با صدور دستوری از اداره کل بازرسی گلستان مبنی بر شناسایی ساختمان های ناایمن گفت: حادثه کلانشهر تلنگری برای دستگاه های نظارتی و انتظامی برای جلوگیری از حوادث مشابه بود.

مدیرکل بازرسی گلستان با اشاره به اینکه احیای خلیج گرگان ناموفق بوده است، خاطرنشان کرد: رئیس سازمان بازرسی کل کشور در بازدید از خلیج گرگان توضیحات لازم را از مسئولان دریافت کرد و پس از آن کار پیگیری شد. و هشدارها و هشدارهایی به دستگاه های مربوطه صادر شد.

وی گفت: احیای خلیج گرگان موضوع مکاتبات مختلفی بوده و به طور مرتب به رئیس سازمان بازرسی کل کشور گزارش می شود. و وظیفه ما این است که این اقدامات را به هم نزدیک کنیم.

حاجی مشهدی با اشاره به اینکه وظیفه ما آسیب شناسی و نظارت بر فعالیت و عملکرد مدیران و دستگاه های اجرایی است، خاطرنشان کرد: اقداماتی در حوزه خلیج گرگان صورت گرفت که مستقیماً توسط قضات قطع شد.

انتهای پیام/

دکمه بازگشت به بالا