عمومیمعرفی کسب و کار

محل کار یک میکاپ آرتیست چگونه است؟

میکاپ چیست و میکاپ آرتیست کیست

مشهورترین آرایشگران در دنیای مد می توانند روزانه هزاران دلار درآمد کسب کنند. فردی مانند “سم فاین” یکی از خلاق ترین و پردرآمدترین میکاپ آرتیست های جهان با درآمد روزانه 3500 محسوب می شود. با این حال آن چه مسلم است پرسود بودن این حرفه در دنیای کسب و کار است. یکی از دلایلی که اغلب افراد را به سمت این حرفه می کشاند نیز همین موضوع است. اما چگونه می توان یک میکاپ آرتیست حرفه ای شد؟ برای میکاپ آرتیست شدن باید از کجا شروع کرد؟ چه مدت زمانی طول می کشد تا یک میکاپ آرتیست حرفه ای شویم؟ و … احتمالاً سوالاتی هستند که ذهن شما را به خود درگیر کرده اند.
در مرحله اول و قبل از آن که وارد یک حرفه شوید باید تعریف درستی از آن حرفه بدانید. این که دقیقاً چگونه شغلی است و چه کاری باید انجام دهید. آرایشگری در حقیقت بخشی از صنعت زیبایی است که خود شامل زیر مجموعه های بسیاری است. یکی از زیرمجموعه های این حرفه، میکاپ آرتیستی است که با استفاده از محصولات آرایشی، ظاهر افراد را به بهترین شکل آن ها بهبود می بخشد. برای یک میکاپ آرتیست شدن شما نیازمند یادگیری اصول پایه و تکنیک های آرایشی هستید. اما داشتن مدرک برای این حرفه به نوع فعالیت شما و موقعیت جغرافیایی که در آن زندگی می کنید، بستگی دارد. این که بخواهید یک میکاپ آرتیست آنلاین شوید، بدون شک نیازی به کسب مجوز ندارد. اما در ایران برای آن که بتوانید در سالن خود مشغول به کار شوید، باید مدراک و مجوزهای لازم را کسب کنید.
مرحله بعدی دانستن شاخه های مختلف این حرفه است و اینکه علاقه دارید در کدام شاخه فعالیت کنید؛ در ادامه به آن ها می پردازیم و بعد از آن به سراغ مراحل تبدیل شدن به یک میکاپ آرتیست حرفه ای خواهیم رفت. با ما همراه باشید.

مطالب پیشنهادی: makeup artist youtube

موقعیت های شغلی میکاپ آرتیست

یک فرد میکاپ آرتیست بسته به علاقه خود می تواند در زمینه های بسیاری مشغول به کار شود. در این بخش چند گزینه شغلی برای این حرفه را معرفی می کنیم.

 1. آرایش مد

اگر تا کنون عکس ها و تصاویری از صنعت مد دیده باشید، متوجه می شوید که نوع آرایش صورت آن ها تناسب بسیاری با طرح لباسشان دارد. معمولاً این قبیل آرایش ها تنها به منظور برجسته کردن چشم انداز لباس ها انجام می گیرند و در زندگی روزمره کسی به این شکل آرایش نمی کند. بنابراین اگر به صنعت مد و آرایشگری علاقه مندید می توانید در این زمینه فعالیت کنید.

 1. آرایش عروس

میکاپ آرتیست های عروس تنها بر روی آرایش جشن عروسی تمرکز دارند. هدف اصلی این میکاپ آرتیست ها زیبا کردن عروس مطابق با سلیقه اوست که برای این کار قبل از مراسم جشن، جلساتی به منظور انتخاب نوع سبک آرایش برگزار می شود.

 1. آرایش برند زیبایی

بدون شک اغلب شما با این دسته افراد در شبکه های اجتماعی آشنایی دارید. این افراد با استفاده از حرفه خود به برجسته کردن محصولات آرایشی شرکت های صنعتی فعال در حوزه لوازم آرایشی کمک کرده و از این طریق کسب درآمد می کنند.

 1. گریم سینمایی

میکاپ آرتیست یا گریمور یکی از پایه های اصلی در صنعت فیلم سازی محسوب می شود. در این صنعت گریمور بسته به نوع فیلم و سبک داستان، گریم ها و میکاپ های متفاوتی را انجام می دهد. در این شغل معمولاً افراد ساعت های بسیار طولانی باید در صحنه حضور داشته باشند. به همین دلیل کار بسیار سختی است که هر کسی از عهده آن برنمی آید. اما اگر به این شاخه علاقه دارید حتما آن را دنبال کنید و یقین داشته باشید که توانایی انجام هرکاری را دارید.

 1. آرایش تئاتر

تئاتر نیز تا حدودی شبیه به سینما است. با این تفاوت که در تئاتر بازی به صورت زنده اجرا می شود. به همین دلیل گریم افراد باید در برابر عرق، گرما و نور مستقیم خورشید بسیار مقاوم باشد. ساعت کاری آرایش تئاتر بسیار کمتر از سینما است.

 1. رنگ آمیزی صورت و بدن

رنگ آمیزی بر روی صورت و بدن یکی دیگر از مشاغل مربوط به میکاپ آرتیست ها است که معمولاً هنر آن ها بر روی پرده در تئاتر و رویدادهای خاص به نمایش گذاشته می شود.

 1. گام برای میکاپ آرتیست شدن

برای آن که یک میکاپ آرتیست حرفه ای شوید، اول باید اشتیاق و شوق کافی برای آن را داشته باشید. سپس مراحلی را برای موفقیت در مسیر شغل رویایی تان دنبال کنید.

 1. جستجوی فروشگاه های معتبر لوازم آرایشی

یکی از موارد بسیار مهم در این حرفه، محصولات آرایشی هستند. کیفیت محصولات آرایشی تاثیر مستقیمی بر کیفیت هنرنمایی شما دارد. بنابراین در اینترنت، شبکه های مجازی و محل زندگی تان به دنبال بهترین فروشگاه های آرایشی بگردید و حتماً تمامی وسایل خود را از بهترین برندها و با بالاترین کیفیت تهیه کنید. البته اگر تازه کار هستید و نمی دانید چه لوازمی برای تکمیل کیت آرایشی تان لازم دارید، ابتدا دوره های آموزشی خود را بگذرانید و سپس اقدام به خرید کنید.

 1. آموزش حرفه ای

برای میکاپ آرتیست شدن باید به صورت عملی و حرفه ای آموزش ببینید. گذراندن دوره های حرفه ای آرایشگری نه تنها شما را با تکنیک های آرایشی آشنا می کند، بلکه فرصت رویارویی با دیگر هنرمندان آرایشی را خواهید داشت و همچنین را در خور افزایش می دهید. از تجربیات هنرمندان فعال در این زمینه کمک بگیرید. این که چه مسیری را طی کرده اند و چگونه به جایگاه کنونی خود رسیده اند.

یکی از مواردی که در بحث آموزش اهمیت بسیاری دارد، آموزشگاهی است که به آن مراجعه می کنید. حتماً قبل از آن که به مرکزی مراجعه کنید، کارها و نحوه آموزش آن را از نزدیک ببینید. هنرمندان حرفه ای، بدون شک حرفه ای نیز آموزش می دهند. از طرفی اغلب مراکز آموزشی، فروشگاه های معتبری را برای خرید کیت آرایشی معرفی می کنند. ولی با این حال شما در این زمینه ابتدا جستجو کرده و سپس از یک مکان مطمئن خرید کنید. امروزه زیادی در زمینه آموزش آرایش گری نیز تشکیل می شود که می توانید در ان شرکت کنید.

 1. دریافت مجوز

در بسیاری از کشورها برای میکاپ آرتیست شدن نیازی به کسب مجوز نیست. اما در ایران برای آن که بتوانید در سالن خود مشغول به کار شوید، حتماً باید مجوزهای لازم را دریافت کنید. مجوزها نیز از سوی اتحادیه آرایشگران و سازمان فنی و حرفه ای صادر می شوند.

چگونه میکاپ آرتیست حرفه ای شویم؟

در مرحله قبل مراحل میکاپ آرتیست شدن را بیان کردیم. همه کسانی که دوره های میکاپ را می گذرانند و مجوزها را دریافت می کنند، قطعاً در کار خود حرفه ای نیستند. برای حرفه ای شدن چیزی بیش از گذراندن یک دوره و دریافت مجوز لازم است. اگر قصد حرفه ای شدن دارید، با ما همراه باشید چراکه به قسمت های جالب حرفه ای شدن رسیده ایم.

بایدها و نبایدهای حرفه ای شدن

بعد از آن که دوره های لازم را گذراندید، هنگام شروع به کار، هیچ موقعیت شغلی را رد نکنید. حتی اگر شغل مورد علاقه شما نباشد. زیرا هر موقعیت شغلی، فرصتی برای یادگیری بیشتر است. شما باید به تمامی ارتباطات بالقوه ای که می توانید ایجاد کنید، بیاندیشید. برای حرفه ای شدن به ویژه در حرفه میکاپ باید همیشه به دنبال شبکه سازی باشید. همچنین از آن جا که نام شما تاثیر مستقیمی با حرفه و هنر شما دارد، ضروری است که از تاثیر مثبتی که بر دیگران می گذارید مطمئن شوید

 • مشخص کردن مسیر حرفه ای شدن

اولین کاری که بعد از گذراندن دوره میکاپ باید انجام دهید، فکر کردن به حوزه فعالیتتان است. شما باید دقیقاً تعیین کنید که قصد فعالیت در کدام موقعیت های شغلی مرتبط با میکاپ را دارید. آیا قصد فعالیت در زمینه آرایش عروس را دارید؟ یا می خواهید تنها افراد مشهور را آرایش کنید؟ شاید هم قصد فعالیت در سینما و … را داشته باشید. شما باید ابتدا مسیر خود را مشخص کنید. همچنین، شما می توانید با یادگیری میکاپ در زمینه ارائه خدمات خانگی و راه اندازی نیز فعالیت داشته باشید.

 • به روز بودن و اشتراک گذاری تکنیک های کاربردی

در صنعت آرایش و زیبایی هر میکاپ آرتیستی تکنیک ها و سبک خاص خود را دارد. در طول هر دوره نیز تکنیک های کاربردی بسیاری توسط میکاپ آرتیست های حرفه ای ابداع می شود که با دیگران به اشتراک می گذارند. اگر قصد حرفه ای شدن دارید باید تمامی تکنیک های روز دنیا را یاد بگیرید و خود نیز مدام در تلاش برای ابداع شیوه های نوین و کاربردی در صنعت آرایشگری باشید و آن را با دیگران به اشتراک بگذارید

 • تبلیغ در شبکه های اجتماعی

لازمه حرفه ای شدن، شناخته شدن در جامعه است. برای آن که هنر و حرفه خود را به دیگران نشان دهید، باید از شیوه های مختلف تبلیغ در شبکه های اجتماعی بهره مند شوید. تبلیغ کردن یکی از بهترین راه ها برای نشان دادن خود به مردم است. این که دقیقا چه کسی هستید و چه هنری دارید. هر چه بیشتر لیست مخاطبین خود را گسترش دهید، در موقعیت شغلی بهتری قرار خواهید گرفت. بنابراین مدام در حال شبکه سازی و ایجاد ارتباط با دیگران باشید. این کار به شما کمک می کند که موقعیت های شغلی بسیاری بر سر راهتان قرار گیرد.

خوش برخورد، دوستانه و صمیمی بودن حتی در روزهایی که حال چندان خوبی ندارید، شما را بیش از حد حرفه ای نشان می دهد. اگر می خواهید در شغل خود حرفه ای عمل کنید، هرگز لبخند زدن و با روی خوش با مخاطبانتان صحبت کردن را فراموش نکنید.

 • کار کردن در کنار حرفه ای ها

قبل از آن که به صورت مستقل مشغول به کار شوید حتماً در کنار یک میکاپ آرتیست حرفه ای مدتی فعالیت داشته باشید. کار کردن در کنار یک میکاپ آرتیست حرفه ای نه تنها باعث تمرین بیشتر می شود، بلکه به شما در تکمیل کیت آرایشی تان بسیار کمک می کند. علاوه بر این ها زمانی که در کنار یک فرد حرفه ای تمرین می کنید، موارد و نکات بسیاری را که ممکن است در آینده با آن ها مواجه شوید را یاد می گیرید. از این رو به مرور زمان غرایز آرایشی شما نیز بهبود می یابند و می توانید سبک خاص خود را نیز ایجاد کنید.

تمرین کردن، راهکاری است که شما را به سمت حرفه ای شدن می کشاند. برای آن که دانش خود را به بهترین شکل ممکن به نمایش بگذارید، باید تمرین بسیاری داشته باشید. دوستان و اعضای خانواده بهترین گزینه برای تمرین نمونه کارهایی است که آموخته اید. از طرفی با تمرین زیاد به اشتباهات خود پی می برید و می توانید آن ها را اصلاح کنید

برای آن که هنر و حرفه خود را به دیگران نشان دهید، حتماً یک آلبوم کامل از نمونه کارهای تان را آماده کنید. این آلبوم باید شامل طیف گسترده ای از کارهای شما باشد تا دیگران بتوانند درک کاملی از حرفه و هنر شما داشته باشند. یکی از نکات بسیار مهم در این کار، کیفیت عکسی است که در آلبوم حرفه ای تان قرار می دهید. شما باید به عنوان یک آرایشگر حرفه ای با کیفیت ترین عکس ها را با وضوح بالا در آلبوم کاری تان بگذارید.

یکی از مواردی که در کیفیت آرایش تاثیر بسیاری می گذارد، نور مناسب هنگام میکاپ است. آرایشگرانی موفق هستند که از نور طبیعی در طول روز بیشترین استفاده را ببرند. اما همیشه نور طبیعی به تنهایی کفایت نمی کند. برای آن که به صورت حرفه ای کار کنید، از نورهای طبیعی سفید در محل کارتان استفاده کنید. معمولاً چراغ های LED برای این کار مناسب اند. نکته دیگری که باید بدانید، آن است که نور را نباید بالای سر مشتری قرار دهید. نور باید به گونه ای تنظیم شود که به صورت یکنواخت چهره مشتری را در بربگیرد.

محصولات آرایشی و برندی که در کار خود استفاده می کنید، نشان دهنده شخصیت شما به عنوان یک میکاپ آرتیست حرفه ای است. اگر تصمیم دارید از محصولات زیبایی با کیفیت پایین تر استفاده کنید، به سادگی نمی توانید مشاغل با کیفیتی را که این روزها متخصصان آرایش به دنبال آن هستند، جذب کنید

در کار خود با مشتریان و مخاطبانتان صادق باشید. عدم صداقت موجب بی اعتمادی افراد به شما و غیرحرفه ای نشان دادنتان می شود. بنابراین همیشه در آن چه هستید و انجام می دهید صادق باشید تا دیگران با اعتماد کامل به شما مراجعه کنند

چه مدت طول می کشد تا یک میکاپ آرتیست حرفه ای شویم؟

اغلب کسانی که به آرایشگری علاقه و قصد ورود به این حرفه را دارند، می خواهند بدانند چه مدت زمانی طول می کشد تا یک میکاپ آرتیست در فردیس حرفه ای شوند؟ چقد سریع می توان به کسب درآمد رسید؟ در پاسخ به این قبیل سوالات باید بگوییم که مدت زمان لازم برای شروع و حرفه ای شدن کاملاً به خود شما بستگی دارد.

در برخی افراد دو ماه و در بعضی دیگر دو سال و حتی بیشتر طول می کشد. این که بخواهید از همان ابتدا به صورت مستقل فعالیت داشته باشید، یا قبل از مستقل شدن در یک سالن مشغول به کار شوید. همه این ها به خود شما بستگی دارد.

همیشه در هر کاری اولین سال شروع فعالیت، سخت ترین دوران است. زیرا علاوه بر تجربه کمی که دارید، مخاطبانتان نیز اندک هستند. کسب تجربه کاری و جلب اعتماد مردم، فرآیندهایی هستند که به مرور زمان اتفاق می افتند.

بنابراین آن چه در حرفه ای شدن شما تاثیر بسیار زیادی می گذارد، ارتباطات و تبلیغات است. این دو به شما کمک می کنند تا گستره فعالیتتان را افزایش دهید و موقعیت های شغلی بیشتری را برای خود بسازید. برای حرفه ای شدن و حرفه ای ماندن هرگز صداقت را فراموش نکنید.

جمع بندی

 در پایان لازم است بگوییم که اگر می خواهید در عرصه هنر آرایش و میکاپ مشهور شوید، باید در کشف فرصت های یادگیری فعال باشید. این امکانات یادگیری، شامل شرکت در کارگاه ها و دوره های آرایشگری برای تبدیل شدن به یک

آیا شما هم رویای میکاپ آرتیست شدن دارید؟ آیا دوست دارید روزی به یکی از بزرگ ترین میکاپ آرتیست های دنیای مد و زیبایی تبدیل شوید و بازیگران مشهور را پیش از مراسم فرش قرمز و جشنواره ها آرایش کنید یا برای عروس های جوان در بزرگ ترین روز زندگی شان چهره ای جذاب و دلربا خلق کنید؟ اگر اینچنین است حتما سوالاتی از این قبیل به ذهن تان خطور کرده است: چگونه آرایشگر یا میکاپ آرتیست می شوند؟ برای میکاپ آرتیست شدن از کجا باید شروع کرد؟ چه کسی می تواند میکاپ آرتیست خوبی شود؟

اگر آرایش اسموکی چشم را ماهرانه انجام می دهید یا این استعداد را دارید که با یک نگاه به رنگ پوست یک نفر، بهترین رنگ را برای او انتخاب کنید، احتمالا می توانید یک میکاپ آرتیست حرفه ای شوید. برای میکاپ آرتیست شدن می توانید کار خود را با تماشای ویدئوهای آموزشی موجود در اینترنت و فضای مجازی آغاز کنید و پس از آن مهارت خود را با تمرین بر روی دوستان و اطرافیان تان افزایش دهید. همچنین می توانید آرایشگری و میکاپ را در آموزشگاه ها و موسسات مختلف دنبال کنید و آن را به خوبی فرا بگیرید و در ادامه، برای کسب تجربه حرفه ای این کار را برای مدتی در کنار یک میکاپ آرتیست حرفه ای انجام دهید. در هر صورت پیش از هر چیز می بایست برای این کار کاملا مصمم باشید. در نهایت نیز باید نمونه کارهای متنوع و فراوانی داشته باشید و دامنه ارتباطات تان را گسترش دهید.

میکاپ آرتیست کیست؟

میکاپ آرتیست ها که به عنوان بخشی از صنعت مد و زیبایی به حساب می آیند، افرادی هستند که با دانش و مهارت خود و به کمک محصولات آرایشی، به افزایش زیبایی و جذابیت افراد مختلف کمک می کنند. با آنکه برای میکاپ آرتیست شدن داشتن مدرک ضروری نیست، اما داشتن مدرک معتبر به خصوص بین المللی می تواند امتیازی ویژه به حساب بیاید. نکته دیگری که وجود دارد این است که میکاپ آرتیست ها لزوما به صورت تمام وقت کار نمی کنند و ممکن است به صورت سفارشی و در پروژه های مختلف مشغول به فعالیت شوند.

چهار گام اصلی برای میکاپ آرتیست شدن

برای آنکه بتوانید به یک میکاپ آرتیست حرفه ای تبدیل شوید باید چهار مرحله مهم زیر را سپری کنید:

 1. کسب مهارت و اطلاعات کافی در مورد آرایشگری
 2. افزایش دانش و تجربه حرفه ای
 3. تهیه نمونه کار
 4. شروع کار به صورت حرفه ای

برای کسب مهارت و اطلاعات در مورد هنر آرایش توصیه می شود که موارد زیر را رعایت کنید:

دنبال کردن ویدئوهای آموزشی میکاپ آرتیست های مشهور در فضای مجازی

تماشای ویدئوهای آموزشی آنلاین روشی فوق العاده و در عین حال رایگان برای افزایش اطلاعات درباره هنر آرایش است. برای این منظور میکاپ آرتیست هایی را پیدا کنید که سبک کاری آنها به سلیقه شما نزدیک است.

امتحان کردن آرایش ها بر روی صورت خودتان و دوستان تان

با این روش می توانید مهارت و تکنیک خود را کم کم افزایش دهید. به یاد داشته باشید که با آنکه ممکن است در آرایش کردن چهره خود حرفه ای باشید، اما آرایش کردن شخصی دیگر تجربه ای کاملا متفاوت است. برای آنکه در مسیر میکاپ آرتیست شدن به خوبی پیش بروید و مهارت خود را افزایش دهید، سعی کنید افرادی را برای آرایش کردن انتخاب کنید که دارای رنگ پوست، شکل صورت، رنگ چشم و سنین مختلف باشند. در این حین، کم کم ست آرایشی مخصوص خود را تهیه کنید که شامل ها، محصولات آرایشی مختلف و ابزارهای مورد نیاز شما می شود.

آشنایی با جدیدترین ترندهای آرایش در دنیا

سعی کنید با خواندن مجله های خارجی، سایت ها و بلاگ های برجسته دنیای مد و همچنین با تماشای فیلم های روز دنیا با جدیدترین و متنوع ترین سبک های آرایش صورت آشنا شوید؛ زیرا ممکن است مشتری از شما درخواست کند تا آرایش او را مشابه بازیگران یا شخصیت های محبوب انجام دهید. در اینصورت بروز بودن شما امتیاز ویژه ای محسوب می شود.

 1. افزایش دانش و تجربه حرفه ای

به منظور افزایش دانش و تجربه خود در زمینه آرایش انجام موارد زیر توصیه می شود:

شرکت در دوره های آموزش میکاپ

اگرچه برای میکاپ آرتیست شدن داشتن مدرک ضروری نیست، اما اگر یکی از دوره های موسسات آموزش میکاپ را طی کنید نه تنها می توانید مطالب آموزشی ارزشمندی یاد بگیرید، بلکه بعدها نیز می توانید به کمک مدرک معتبر خود جایگاه ممتازی در دنیای میکاپ آرتیست ها پیدا کنید. این روزها حتی می توانید به راحتی یک دوره معتبر آنلاین پیدا کنید و آن را به صورت مجازی تکمیل کنید.

فعالیت در یک فروشگاه فروش لوازم آرایشی

برخی از فروشگاه های لوازم آرایشی یا حتی داروخانه ها نیاز به فردی دارند که در مورد محصولات آرایشی اطلاعات داشته باشد یا حتی لوازم آرایشی را در هنگام فروش بر روی پوست مشتریان امتحان کند. با فعالیت در چنین فروشگاهی این فرصت را خواهید داشت که علاوه بر کسب درآمد، مهارت های تان را بر روی افرادی با پوست، استایل و انتظارات متفاوت نیز تمرین کنید. برخی از شرکت ها نیز جدای از بحث فروش برای کارکنان شان دوره های آموزشی برگزار می کنند که خود می تواند برای شما بسیار سودمند باشد.

انجام کارآموزی نزد یک میکاپ آرتیست

برای این منظور بهترین میکاپ آرتیست های محل زندگی خود شناسایی کنید و در صورت امکان به عنوان کارآموز برای او کار کنید. از این طریق می توانید تجربه واقعی کار در صنعت میکاپ را کسب کنید. این دوره نباید لزوما طولانی باشد؛ زیرا گاهی بودن در کنار یک شخص حرفه ای حتی برای چند ساعت می تواند اطلاعات ارزشمندی در اختیار شما قرار دهد.

برای تهیه نمونه کار قوی رعایت موارد زیر ضروری است:

استفاده از یک مدل برای نمایش کارهای خود

برای این منظور نیازی به استفاده از مدل های حرفه ای نیست. تنها باید افرادی را پیدا کنید که چهره شان با سبک کار شما سازگار باشد و از آرایش کردن آنها لذت ببرید. عکس های «پیش از آرایش» و «پس از آرایش» بگیرید تا در نمونه کارهای شما موجود باشد. یادتان باشد که در ابتدای کار و برای آنکه نمونه کارهای شما بیشتر شود، ممکن است نیاز باشد که بدون دریافت هزینه برای دیگران میکاپ انجام دهید.

داشتن عملکرد خلاقانه در ساخت نمونه کارهای خود

اگر دوست هنرمندی دارید از او بخواهید که از مراحل انجام میکاپ توسط شما یک موزیک ویدئو تهیه کند. همچنین به دوستان و همکاران تان پیشنهاد دهید که شما آرایش عروسی شان را انجام دهید. با این روش نه تنها می توانید مهارت های خود را افزایش دهید، بلکه کارتان نیز بیشتر دیده می شود.

ثبت تصاویر باکیفیت از کارهای خود

برای تهیه آرشیوی مناسب از نمونه کارهای خود، هزینه کنید و یک دوربین عکاسی حرفه ای تهیه کنید و یا از یک عکاس حرفه ای استفاده کنید. یادتان باشد که کیفیت عکس ها می تواند تاثیر قابل ملاحظه ای در موفقیت کاری شما داشته باشد. البته اگر همچنان در ابتدای مسیر خود هستید، ایرادی ندارد که با دوربین گوشی تان عکسبرداری کنید اما باید حواستان به کیفیت نور و کادربندی عکس ها باشد.

تهیه یک نمونه کار قوی با تمامی سبک های آرایش

نمونه کارهای شما برند کاری شما را نشان می دهد. بنابراین خلاقانه ترین و بهترین کارهای شما باید در دسترس باشند تا بتوانید مشتریان تان را تحت تاثیر مهارت و استعداد خود قرار دهید. سعی کنید سبک های مختلف میکاپ از جمله آرایش عروسی، آرایش دورهمی های دوستانه، آرایش هالووین را در کارهایتان بگنجانید.

چاپ و انتشار آنلاین نمونه کارهای خود

حسن داشتن نمونه کار آنلاین این است که توسط افراد بیشتری دیده می شود و می تواند در فضای مجازی محبوب شود.

پس از آنکه اطلاعات، دانش کافی و تجربه حرفه ای کسب کردید، باید مشخص کنید که در کدام زمینه میخواهید حرفه ای کار کنید. برای این منظور موارد زیر را رعایت کنید:

تمرکز بر روی صنعت مد در صورت توانایی کار در شرایط پرفشار

میکاپ آرتیست هایی که در زمینه مد فعالیت می کنند معمولا در محیط های استرس زا مانند پشت صحنه های شلوغ، فضای باز و یا شرایط آب و هوایی مختلف کار می کنند. همچنین این احتمال وجود دارد که با نظر ادیتورها، دیزاینرها یا عکاسان مد نتیجه نهایی کار یک میکاپ آرتیست تغییر پیدا کند و نقش او این خواهد بود که به عنوان بخشی از تیم مدل را آماده کند.

فعالیت در تلویزیون و صنعت فیلم سازی در صورت علاقمندی به کارهای متنوع

بسیاری از میکاپ آرتیست ها توسط تلویزیون یا صنعت فیلم سازی استخدام می شوند که این کار باعث می شود موقعیت های مختلف برای امتحان کردن سبک های مختلف میکاپ برایشان فراهم شود. به عنوان مثال آرایش مجری هواشناسی باید حالت طبیعی داشته باشد اما یک فیلم علمی- تخیلی نیازمند آرایشی خلاقانه تر و خاص تر است. به این نکته دقت کنید که کار شما در این حوزه بیشتر به چشم می آید و بیشتر در زیر ذره بین قرار دارید. بنابراین اگر کوچک ترین ایرادی در کار شما باشد، حتما به راحتی دیده می شود.

فعالیت به عنوان یک میکاپ آرتیست مستقل در صورت علاقمندی به کارهای سبک و ساعت کاری منعطف تر

بسیاری از میکاپ آرتیست ها به صورت آزاد یا به اصطلاح فری لنسری کار می کنند و از پروژه ای به پروژه دیگر می روند. بسیاری از مردم برای عکس های نامزدی، عروسی، دورهمی های خانوادگی یا جشن فارغ التحصیلی شان به دنبال یک میکاپ آرتیست خوب می گردند. از دوستان یا خویشاوندان خود بخواهید تا برای آرایش عروسی ها و مهمانی های شان از شما استفاده کنند؛ زیرا در این زمینه تبلیغات دهان به دهان می تواند به کمک تان بیاید.

انجام بازاریابی، به خصوص در فضای مجازی

 • اگر می خواهید روزی به عنوان یک میکاپ آرتیست تمام وقت یک شرکت یا سفیر یک برند فعالیت کنید و یا حتی برای خودتان به صورت مستقل کار کنید، باید برای کارتان با
 • به روز رسانی در: نوامبر 11, 2019
 • تعداد بازدید: 43,468

زیبایی و گرایش به آن در ذات انسان ها به ودیعه نهاده شده است. امروزه بیشتر مردم جهان در این نکته اتفاق نظر دارند که زیبایی واقعی در سادگی است. های غلیظ و افراطی که چهره ی واقعی فرد را پنهان می کنند، دیگر طرفدار ندارند. همین نکته ی مهم باعث می شود که بین و میکاپ تفاوت های اساسی قائل باشیم.
چرا که در اصطلاح عمومی به معنای اضافه کردن موارد آرایشی به صورت برای زیباتر کردن آن است به طوری که تغییر فاحشی در صورت فرد ایجاد شود. اما میکاپ زیباسازی صورت و آشکار کردن زیبایی های صورت است بدون اینکه تغییر عمده ای در چهره ایجاد شود.

میکاپ آرتیست کیست؟

میکاپ آرتیست، هنرمند آرایشگری است که کار و آرایش بانوان را انجام می دهد. یک میکاپ آرتیست واقعی، هنرمندانه با مواد آرایشی کار می کند و سعی میکند بعد از شناخت صورت افراد، زیبایی های درونی هر چهره را شناسایی کند. او می داند که هر چهره آرایش خاص و منحصر به خود را می طلبد. چنین فردی با معجزه ی رنگ ها آشناست.

قرینه سازی را می داند. به تاثیر هارمونی رنگ ها و سازگاری آن با پوست صورت به خوبی آگاه است.
میکاپ آرتیست ها امروزه طرفداران بسیاری دارند.

بسیاری از خانم ها در روز جشن عروسی شان به دنبال تغییرات فاحش نمی روند. آن ها می خواهند چهره ی طبیعی شان را زیباتر نمایش دهند. برای همین کار میکاپ آرتیست مهم و اثر گذار تلقی می شود.

شعار یک میکاپ آرتیست

یکی از میکاپ آرتیست های معروف پایتخت، معتقد است کار او زمانی پیدا می کند که افراد با دیدن عروس خانمی که او آرایشش کرده بگویند”چه چهره ی قشنگی، نه اینکه چه آرایش قشنگی
همین یک جمله می تواند اهمیت و معنای کار میکاپ آرتیست واقعی را به ما نشان دهد.

نحوه ی کار یک میکاپ آرتیست

یک میکاپ آرتیست واقعی، باید مهارت های مختلفی را فرا بگیرد. او رازهای جوانی و شادابی پوست را می داند، از نحوه ی مراقبت های پوست صورت و بدن اطلاع دارد. او می داند که چه نوع آرایشی برای چه نوع چهره ای مناسب تر است.

می تواند با دیدن ها و آرایش های مختلف طیف رنگی و زیرسازی کار را شناسایی کرده و همان کار را روی صورت پیاده کند. می تواند صورت خود را به بهترین شکل ممکن آرایش کند. با برندهای مطرح جهانی آشنا است و اغلب آنها را تست کرده است.

امروزه میکاپ آرتیست ها برای خود سبک و سیاق مشخصی در پیش گرفته اند. استفاده از یک برند مطرح و امتحان شده می تواند برای کلاس کار یک میکاپ آرتیست بسیار مهم باشد. چرا که به معنای این است که او تمام برند ها را تست کرده و بعد از آن، تشخیص داده است که برند مد نظر کیفیت بهتری نسبت به سایرین دارد.

آگاهی از تکنیک های روز دنیا، استفاده از تکنولوژی های جدید، به کار گیری سبک های نوین جهانی، آشنایی با منابع روز جهان، اغم از مجله، فیلم، فشن شو و. می تواند محل مناسبی برای کسب جدید ترین اطلاعات در زمینه ی کاری یک میکاپ آرتیست موفق باشد.

مدل های مختلف آرایش

امروزه، صنعت مد و زیبایی طرفداران بی شماری دارد. سالانه مبالغ هنگفتی در تمام کشورهای جهان صرف این هنر-صنعت می شود. چرا که میکاپ، هنری است که انسان در تمام دوران زندگی به آن نیاز پیدا می کند. صنعت نمایش، تئاتر، سینما، مهمانی های مختلف، عروسی ها، جشن های خاص و. محلی برای هنرنمایی میکاپ آرتیست ها به شمار می آیند.
آرایش های روز و شب، آرایش های نامزدی، عقد و عروسی، آرایش های صنعتی، آرایش های هنری هر کدام سبک و شیوه ی اجرای خاص خود را دارند.

تفاوت آرایش روز و شب

به طور کلی، آرایش روز باید ساده و مینیمال باشد. برای رنگ رژ لب، بهتر است از تناژ صورتی استفاده کرد. بهتر است رنگ رژ لب، با تناژ رنگ لب خود فرد هماهنگ باشد. آرایش چشم هم باید کاملا ساده باشد. یک سایه کم رنگ با کمی ریمل، کافیست.
آرایش شب می تواند کمی بیشتر باشد. برای آرایش شب، باید گونه ها را برجسته کنید. چشم ها یا لب ها را پررنگ و برجسته آرایش کنید. توجه داشته باشید که لازم است که یا آرایش چشم پررنگ باشد یا آرایش لب ها، نه هر دو.
یکی از بهترین مدل های آرایشی که هیچ وقت از مد نمی افتد، رژ لب قرمز با آرایش بسیار کم صورت (حتی بدون آرایش صورت) است. بهتر است برای افرادی که پوست تیره ای دارند، از تناژ قرمز تیره استفاده کنید. برای افرادی که پوست روشنی دارند، از تناژ نارنجی استفاده کنید.

مهارت های یک میکاپ آرتیست

علاوه بر مطالبی که قبلا عنوان شده، باید یادآور شویم که یک میکاپ آرتیست حرفه ای باید ذهن خلاقی داشته باشد. خلاقیت بهترین رمز موفقیت در این کار است. اگر گرفتار تکرار و روزمرگی شوید، مطمئنا طرفداران خود را از دست خواهید داد.

جذابیت این کار در این است که هر روز شیوه های جدیدی را اتخاذ کنید. روش های جدیدی را امتحان کنید و برای هر فرم صورت، ایده های جدیدی را پرورش دهید.
داشتن ذهن خلاق در زمینه های دیگری نیز می توانند به کمک شما بیایند.

گاه ممکن است فردی اطلاعاتی از یک آرایش خاص در یک فیلم سینمایی را ارائه کند و از شما بخواهد که او را درست به همان شیوه آرایش کنید. در چنین مواقعی ذهن شما باید قدرت پردازش بالایی داشته باشد و بتواند گفته های مشتری را به خوبی دریافت و آن را پیاده کند.

تبلیغ کنید

آغاز کار یک میکاپ آرتیست بسیار سخت خواهد بود. چرا که در اغلب شهرها، برند های مطرحی وجود دارند و رقابت کردن با برند های با سابقه و شناخته شده بسیار دشوار است. اما به یاد داشته باشید که مشتری های راضی بهترین تبلیغ برای کار شما خواهند بود. چیزی را ارائه دهید که دیگران قادر به انجام آن نباشند. قدرت کلام، قدرت اجرایی و ذهن خلاق می تواند، ضلع های مثلث موفقیت شما را تشکیل دهند.
برای آغاز کار می توانید با رزومه ای که در اختیار دارید، به سالن های معروف شهر مراجعه کرده و برای اثبات مهارت خود وارد مذاکره شوید. مهمانی های خصوصی و جشن هایی که در آن ها دعوت هستید، می توانند یک معرفی خوب و تبلیغ مناسب برای کار شما به حساب بیایند. پس از هر عروسی، مهمانی و جشنی استقبال کنید!

رازهای جوانی از دید میکاپ آرتیست ها

بالا رفتن سن در خانم ها باعث می شود بافت چربی در صورت شان افزایش یابد و همین امر زمینه را برای یک آرایش زیبا و بی نقص مهیا می کند. اگر شما هم جزو آن دسته از آدم هایی هستید که دیدن چهره های شاداب هنرمندان میان سال و مسن برایتان شگفت انگیز است، ادامه ی مطلب را از دست ندهید.
برای داشتن یک چهره ی با نشاط و پوستی جواب، راه های مختلفی را باید امتحان کنید. مراقبت های بهداشتی و آرایشی، نرمش ها، تغذیه و استفاده از ماسک های مختلف می توانند به شما کمک کنند. در ادامه ی مطلب با بخشی از این روش ها بیشتر آشنا می شوید:

استفاده از زیرسازی هایی با تناژ زرد رنگ در ارایش، می تواند چهره را شاداب تر و جوان تر نشان دهد.
ماساژ مداوم پوست صورت با حرکت چرخشی که در طول روز به طور مستمر انجام می شود از افتادگی پوست جلوگیری می کند.
لوسیون های گیاهی برای سفت کردن پوست بسیار مناسب هستند. استفاده از آب گوجه فرنگی با ترکیب کشک یا شیر دلمه شده، به مدت ده الی پانزده دقیقه تاثیر بسیاری خوبی دارد.
خواب کافی برای جلوگیری از تیرگی زیر چشم، مفید است. بسیاری از مواقع خستگی به زیبایی پوست آسیب می رساند.
برای اینکه پف زیر چشم تان را برطرف کنید، شب ها قبل از خواب، دستمال نم داری را روی چشم هایتان قرار دهید، خواهید دید که صبح پف چشم تان خوابیده است.
هر صبح و شب روغن بادام را به آرامی به دور چشم تان بکشید.
برای کمرنگ کردن تیرگی های زیر چشم گلابی بخورید .
همیشه ابروها را به سمت بالا شانه کنید تا به طور طبیعی به شکل قوس دار در بیایند.
از روغن کرچک، برای تیره و ضخیم کردن مژه ها و موی سر استفاده کنید.
برای حفظ رطوبت پوست و بویژه لب هایتان از بخور در محیط خانه استفاده کنید.
از میوه ها و سبزی های تازه زیاد استفاده کنید.
در هوای گرم و خشک یا هوای سرد و طوفانی از منزل خارج نشوید.
برای خشک کردن موهایتان از درجه ی گرم سشوار استفاده نکنید.
برای موهایتان از شامپوهای مخصوص استفاده کنید.
به زیبایی و بهداشت ناخن ها اهمیت بدهید. از آب گرم و صابون برای حفظ بهداشت آن ها استفاده کنید.
از رنگ هایی استفاده کنید که به پوست صورت تان بیاید و شما را خسته نشان ندهد.

جهت میکاپ در فردیس کرج اینجا کلیک کنید

دکمه بازگشت به بالا