بین المللی

محورهای توافق راهبردی آمریکا و عراق منتشر شد

به گزارش وب سایت خاورمیانه نیوز ، وزارت امور خارجه ایالات متحده روز شنبه بخشهایی از متن توافق نامه را منتشر کرد و گفت در جلسه کمیته عالی هماهنگی بین آمریكا و عراق در واشنگتن گسترش حمایت آمریكا از عراق را برجسته كرد.

این قسمت از متن توافق احتمالی ، بدون ذکر سرنوشت سربازان آمریکایی در عراق ، روز شنبه در رسانه های عراق منتشر شد و کارشناسان و ناظران در مورد مسائل منطقه ای بر توافق در مورد عقب نشینی نیروها تمرکز کردند.

کمیته عالی هماهنگی عراق و آمریکا طی چند روز گذشته در سفر فواد حسین وزیر امور خارجه عراق به واشنگتن برای آماده سازی گفتگوی استراتژیک بین دو کشور حداقل چهار بار جلسه داشته است.

وزارت امور خارجه ایالات متحده به نکات برجسته توافق نامه منتشر شده توسط السومریه نیوز عراق پرداخت:

بهداشت عمومی و بیماری ها

ایالات متحده 500000 دوز واکسن Pfizer را از طریق برنامه Coax به عراق ارائه می دهد.

وزارت امور خارجه ایالات متحده 800000 دلار به عراق کمک می کند تا اقدامات بهداشتی را برای جلوگیری از سو mis استفاده از نمونه های بیولوژیکی و تجهیزات پزشکی تقویت کند.

ایالات متحده با افزایش آگاهی عمومی ، جذب واکسن ویروس کرونا ، پیگیری مراقبت های بهداشتی اولیه و ارائه حمایت های بهداشت روان و روان و اجتماعی ، همچنان از تلاش برای جلوگیری از ویروس کرونا حمایت می کند.

مراکز کنترل و پیشگیری از بیماری های ایالات متحده برای کاهش خطرات بهداشتی در جوامع بزرگ ، بهبود پیشگیری و کنترل عفونت و تقویت مدیریت و هماهنگی در واکنش به موارد اضطراری بهداشت عمومی ، کارگران بهداشت عمومی را آموزش می دهند.

امور بشردوستانه

ایالات متحده 155 میلیون دلار کمک بشردوستانه اضافی برای ارائه سرپناه ، مراقبت های بهداشتی ، غذا ، آب و سرویس های بهداشتی در سراسر عراق اعلام کرده است.
این همچنین به پناهندگان عراقی کمک می کند تا مدارک شناسایی و خدمات حقوقی را بدست آورند ، وضعیت مراکز درمانی را بهبود بخشند و دسترسی به فرصت های شغلی و تحصیلی را افزایش دهند.

انرژی پاک و تغییرات آب و هوایی

ایالات متحده کمک های فنی در زمینه انرژی های تجدید پذیر و سازگاری با آب و هوا ارائه می دهد.

ایالات متحده اقدام فعلی عراق را برای ارائه کمک ملی محدود براساس موافقت نامه پاریس ، کنوانسیون چارچوب سازمان ملل متحد برای تغییرات آب و هوایی ، توصیه کرده است.

– ایالات متحده در حال کار با عراق برای مدیریت سازگاری با آب و هوا و کاهش اثرات آن ، جلوگیری از سوزاندن گاز ، توسعه پروژه های انرژی پاک و تجدید پذیر ، ترویج صرفه جویی در مصرف آب و حمایت از گیاهان و حیوانات محلی در عراق است.

– ایالات متحده عراق را به شرکت در ابتکار نوآوری در آب و هوا تشویق کرد.

دانشمندان و دانشگاهیان آمریکایی و عراقی در مورد انطباق و کاهش آب و هوا بحث می کنند.

همکاری اقتصادی

عراق و ایالات متحده در حال کشف روش هایی برای بهبود پروژه های مهم انرژی با شرکت های آمریکایی و تسهیل تجارت محصولات کشاورزی ایالات متحده هستند.

ایالات متحده آماده است تا با کمک آژانس توسعه بین المللی ایالات متحده و یک برنامه بالقوه جدید با هدف شفافیت مالی وزارت امور خارجه ، به عراق در اجرای “کتاب سفید” در مورد اصلاحات اقتصادی کمک کند.
– آژانس توسعه بین المللی ایالات متحده (USAID) به مشارکت در یادداشت تفاهم با عراق ادامه می دهد و قصد دارد یک میلیارد دلار برای تقویت بخش خصوصی ، ایجاد شغل و فرصت برای عراق سرمایه گذاری کند.
– شرکت بین المللی مالی ایالات متحده قصد دارد در سال جاری یک جلسه مجازی با شرکت های آمریکایی و عراقی برای کمک به تسهیل پروژه های سرمایه گذاری برگزار کند.

حقوق بشر و انتخابات

– دو هیئت در مورد چگونگی حمایت ایالات متحده از دولت عراق به بهترین شکل برای محافظت از معترضین ، فعالان و زنان در زندگی عمومی و روزنامه نگاران بحث کردند و جنایات خشونت آمیز علیه این گروه ها را مورد بررسی قضایی قرار دادند.

ایالات متحده اخیراً 9.7 میلیون دلار به كمك كمك ملل متحد در عراق (یونامی) برای كمك فنی مربوط به انتخابات اعطا كرده است.

– ایالات متحده برنامه هایی را برای ارائه 2.5 میلیون دلار اضافی به کارکنان نظارت بر انتخابات وابسته به یونامی منتظر بررسی در کنگره بررسی کرده است.

– هر دو کشور توافق کردند که حضور یک تیم ناظر وابسته به هیئت UNAMI و یک تیم ناظر وابسته به اتحادیه اروپا نشان دهنده تلاش وفادارانه جامعه جهانی برای حمایت از خواسته های مردم عراق برای انتخابات آزاد و عادلانه در ماه اکتبر است.

– ایالات متحده تعهد مداوم خود را برای حمایت از عراق در کمک به بهبود جوامع داعش گرا و تلاش برای بازسازی و ادغام مجدد آنها و ادغام مسالمت آمیز در عراق برای کسانی که دارای روابط خانوادگی بالقوه یا واقعی با داعش هستند ، به ویژه زنان و کودکان ، مجدداً تأیید می کند. ، ، فشار.

– ایالات متحده دولت عراق را به خاطر تصویب قانون بازماندگان یزدی ستود و دو هیئت در مورد لزوم اجرای آن و حمایت از بخش جدید بازماندگان در وزارت کار و امور اجتماعی برای ارائه خدمات و جبران خسارت برای ایزدی برای تسهیل توافق کردند. بازماندگان داعش. دولت عراق همچنین قول داده است که قانون دادگاه عالی را برای ارتقا justice عدالت برای بازماندگان داعش تصویب کند.

آموزش عالی ، علم و فرهنگ

– ایالات متحده از سال 2017 17.5 میلیون دلار برای حمایت از م institutionsسسات آموزش عالی غیر دولتی و غیرانتفاعی در عراق تأمین کرده است.

– ایالات متحده ، عراق و موسسه اسمیتسونیان تصمیم به گسترش و گسترش پروژه نجات نمرود گرفتند.

ایالات متحده در پروژه های حفاظت از آثار باستانی در بابل ، موصل ، اربیل و سایر مناطق در معرض خطر کمک می کند.

– ایالات متحده ابتکار جدید موزه مجازی را با مشارکت شورای دولتی آثار باستانی و میراث با عنوان “گنجینه های بین النهرین” آغاز می کند که میراث فرهنگی غنی عراق را در دسترس میلیونها نفر از طریق اینترنت قرار می دهد.

– ایالات متحده 1.2 میلیون دلار به طرح دانشگاه آزاد شده توسط داعش برای بهبود اوضاع دانشگاه های ویران شده داعش در نینوا اختصاص می دهد.

– ایالات متحده و عراق بار دیگر بر تعهد خود در زمینه آموزش فارغ التحصیلان و دانشگاهیان عراقی که از طریق روش های پیشرفته آموزش ، فرصت های گسترده آموزشی و بورس های تحصیلی از طریق مشارکت های آموزش عالی ، برنامه فولبرایت ، برنامه تبادل رهبران جوان عراق و برنامه “کوچک” آماده کار هستند ، تأیید می کنند انگلیسی. تأکید بر بورس تحصیلی.

311311

دکمه بازگشت به بالا