استانی

مدیران بانکهای عامل برای پرداخت تسهیلات اشتغال تلاش بیشتری کنند

به گزارش خبرگزاری امروزنگار از قزوین؛ پنجمین جلسه کاری گروه اقتصادی، اشتغال و سرمایه گذاری روز یکشنبه به ریاست محمدمهدی علایی استاندار قزوین و پیله فروش معاون هماهنگی امور اقتصادی و توسعه منطقه ای استاندار و تنی چند از مسئولان استانی برگزار شد. .

محمدمهدی علایی در این جلسه گفت: نیمی از تعهد پرداخت تسهیلات اشتعال استان بر عهده سه بانک عامل است که علیرغم حمایت دولت به درستی کار نمی کنند.

وی گفت: بانک های ملی، صادرات و کشاورزی که بیشترین منابع و حدود 40 درصد منابع اشتعال تبصره 16 را بر عهده دارند باید تلاش بیشتری کنند و این اعتبارات را در اختیار متقاضیان کار قرار دهند.

کشاورز مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان قزوین گفت: تاکنون 30 جلسه کمیته اشتغال در اداره کار با حضور مسئولان بانکی برگزار شده و آیین نامه اعطای تسهیلات نیز در دستور کار قرار گرفته است. به اطلاع رسانی شده است. بانک ها.

photo_2022-12-25_16-30-12

وی همچنین گفت: کمیته امداد 55 درصد و کمیته بهزیستی 36 درصد تسهیلات اشتغال زایی پرداخت کرده اند و متاسفانه از میانگین کشوری پایین تر هستیم.

به گفته این مقام مسئول، برخی بانک ها در پرداخت تسهیلات عملکرد خوبی داشتند و برخی بانک ها نیز قول دادند که در مدت یک ماه به نرخ عادی کشور در زمینه پرداخت تسهیلات اشتغال زایی برسند.

کشاورز گفت: 70 درصد منابع شرکت های بزرگ استان در بانک های تهران سرمایه گذاری می شود و به همین دلیل در این حوزه عملکرد خوبی نداریم و باید به شاخص های استاندارد دست پیدا کنیم.

وی ادامه داد: شهرستان آبیک در پرداخت 4 درصد به تسهیلات کمیته امداد عملکرد بسیار ضعیفی دارد و به دلیل نبود شعب بانکی عملکرد پرداخت تسهیلات در شهرستان اوج 5 درصد است.

مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی یادآور شد: 11 سازمان بر اساس قانون بودجه 1401 وظیفه جذب اعتبارات و پرداخت تسهیلات را بر عهده دارند و ستاد اجرایی بنیاد برکت فرمان امام (ره) بهترین و بهترین برای جذب اعتبار است.

کشاورز گفت: بانک توسعه تعاون بهترین عملکرد را در تخصیص وام به مشاغل خانگی و پست بانک و بانک کشاورزی کمترین عملکرد را داشتند.

وی گفت: شهرستان البرز بیشترین درصد را در پرداخت تسهیلات اشتعال به خود اختصاص داده است.

photo_2022-12-25_16-30-20

کشاورز گفت: استان قزوین در زمینه ارائه تسهیلات و اشتغال زایی از رتبه بیست و نهم به رتبه نهم ارتقا یافته و حدود 90 درصد از نیازمندی های اشتغال استان محقق شده و تا پایان آذرماه 100 درصد تعهد استان را شعله ور می کند. وعده ها محقق می شود و می توانیم مدرک اول را در کشور بگیریم.

در این جلسه گزارش آخرین عملکرد تبصره 18 قانون بودجه سال 1400 اداره کل امور اقتصادی و دارایی استان، گزارش آخرین عملکرد تبصره 16 قانون بودجه 1401 توسط دبیرخانه و اداره کل ارائه شد. اداره تعاون کار و رفاه اجتماعی استان، گزارش آخرین وضعیت ثبت نام استخدامی در سامانه نظارت به همراه گزارش عملکرد کمیته استخدامی استان و برخی موارد دیگر ارائه شد.

انتهای پیام

آیا این خبر مفید بود؟

بر اساس نتیجه رای موافق و رای مخالف

دکمه بازگشت به بالا