بین المللی

مراسم جشن پیروزی جهاد اسلامی در غزه+ تصاویر

به گزارش گروه بین الملل خبرگزاری آنلاین امروزنگار ، جشن جهاد اسلامی فلسطین روز شنبه جشنی را در نوار غزه برگزار کرد تا پیروزی مقاومت در برابر رژیم صهیونیستی در طول جنگ 12 روزه را جشن بگیرد.

منابع خبری گفتند که هزاران نفر در نوار غزه در این مراسم شرکت کردند.

پس از پایان اعتصاب مقاومت در تل آویو به دلیل لزوم پایان دادن به حملات در بیت المقدس و مسجدالاقصی ، کانتورهای رژیم صهیونیستی و گروه های مقاومت فلسطین از روز دوشنبه 10 مه آغاز شد.

در درگیری هایی که تا صبح جمعه دو هفته پیش ادامه داشت ، رژیم صهیونیستی ضمن حمله به مناطق مسکونی فلسطین ، زنان و کودکان ، کشته شد و گروه های مقاومت فلسطین به این جنایات پاسخ دادند. آنها حمله موشکی عظیمی را هدف گرفتند و سیستم گنبد آهنین نتوانست بسیاری از آنها را رهگیری کند.

عصر روز پنجشنبه ، پس از گزارش چندین منبع خبری درباره احتمال آتش بس ، کابینه امنیتی رژیم صهیونیستی رسما درباره آتش بس و آتش بس با واسطه مصر توافق کرد.

ساعتی بعد ، گروه های مقاومت فلسطین در بیانیه های جداگانه ای اعلام کردند که تا زمان پایبندی تل آویو به آتش بس ، آتش بس را رعایت می کنند.

وزارت بهداشت غزه عصر جمعه گذشته اعلام کرد که تعداد شهدای حملات اسرائیل در غزه به 248 نفر رسیده است.

از این تعداد 66 کودک و 39 زن بودند و تعداد مجروحان این جنگ حدود 2000 نفر است.

فلسطینیان برای جشن پیروزی مقاومت به خیابانهای غزه و کرانه باختری از جمله شهر اورشلیم آمدند و همه رسانه های صهیونیستی اذعان کردند که تل آویو در این حادثه جدید علیه مقاومت فلسطین و هزینه های رژیم صهیونیستی در این دوره باخت. .

انتهای پیام


دکمه بازگشت به بالا