جامعه

مروری بر حذفیات منابع کنکور ۱۴۰۰ و سهم سوابق تحصیلی در پذیرش دانشگاه‌ها

کنکور سراسری 1400 در ماه جولای برگزار می شود. مدتی پیش ، نواقص منابع کنکور به دلیل وضعیت تحصیل در شرایط اپیدمی کوید 19 ، تنظیم شده توسط سازمان تحقیقات و برنامه ریزی آموزشی ، در وب سایت سازمان سنجش قرار گرفت. اندازه و روش تأثیر سوابق تحصیلی در آزمون سراسری 1400 نیز بر اساس تصویب بیست و چهارمین جلسه شورای سنجش و پذیرش دانشجو اعلام شد.

به گزارش امروزنگار ، طبق روال سالانه سازمان تحقیقات و برنامه ریزی آموزشی ، در ابتدای سال جاری ، کمبودهای محتوای کتاب درسی برای کنکور 1400 به سازمان سنجش ارائه شد و اعلام شد که منابع کنکور 1400 و کاستی های دوره به دلیل به سازمان سنجش وضعیت آموزش و پرورش راه اندازی شده است.

بر این اساس ، آزمون سراسری 1400 حذف شد (بخشهایی از کتاب درسی که نباید در آزمون سراسری 1400 مورد سال قرار گیرد ، از جمله دروس مشترک در تمام دبیرستانهای نظری ، دوره های تخصصی علوم انسانی ، دوره های تخصصی علوم اسلامی و معارف ، دوره های ترکیبی در علوم انسانی و علوم اسلامی و آموزش ، دوره های ویژه در زمینه علوم) در هفته اول آوریل در وب سایت سازمان سنجش آموزش کشور ، و داوطلبان در گروه های آزمایشی علوم انسانی ، علوم تجربی و غیره قادر به مشاهده قسمتهای تخریب شده منابع کنکور است.

علاوه بر این ، بر اساس تصویب بیست و چهارمین جلسه شورای سنجش و پذیرش دانشجو ، اندازه و روش تأثیر سوابق تحصیلی در آزمون سراسری 1400 مانند سال 1399 با حداکثر 30 درصد با تأثیر مثبت و موضوعات امتحانی و ضرایب موثر از 1400 پرونده ثبت نام در سال 1399.

کمبود منابع آزمون سراسری امسال به شرح زیر است:

انتهای پیام

دکمه بازگشت به بالا