استانی

مرگ اعضای یک خانواده در شیراز براثر گازگرفتگی

امروزنگار/پرس هر سال با سردتر شدن هوا شاهد مصدومیت و مرگ بر اثر گازگرفتگی هستیم و امسال در اولین روز از دومین ماه پاییز سه نفر از خانواده شیرازی بر اثر مسمومیت ناشی از گازگرفتگی جان خود را از دست دادند. مونوکسید کربن ساطع شده از بسته

رئیس سازمان آتش نشانی شهرداری شیراز روز یکشنبه 10 آبان ماه جان سه تن از اعضای خانواده بر اثر گاز گرفتگی را تایید کرد.

محمدهادی قانع گفت: هر ساله مسمومیت با گاز مونوکسید کربن باعث مرگ خاموش تعدادی از هموطنان می شود که متاسفانه با شروع فصل سرما و به دلیل سهل انگاری خانواده در استفاده از وسایل گازسوز ناایمن اولین حادثه گاز سوزی شد. شیراز سه قربانی داشت.

وی در تشریح خبر جان باختن دلخراش سه نفر از اعضای یک خانواده در شیراز گفت: ساعت 21:58 عصر شنبه شهروندان با سامانه 125 تماس گرفتند و از محبوس شدن افراد در منزلی و احتمال گازگرفتگی خبر دادند.

قانع با یادآوری اینکه این حادثه در شهرک بزین واقع در شمال غرب شیراز رخ داد، گفت: ستاد فرماندهی سازمان آتش نشانی شیراز بلافاصله تیم امداد و نجات ایستگاه 8 را به محل حادثه اعزام کرد.

وی ادامه داد: این حادثه در طبقه همکف یک ساختمان سه طبقه رخ داد و طبق شواهد موجود و به گفته اهالی این خانواده سه نفره در داخل این اقامتگاه حضور داشتند.

وی گفت: آتش نشانان با حضور در محل متأسفانه با اجساد بیهوش خانمی 40 ساله، مردی 45 ساله و کودکی 7 ساله مواجه شدند.

قانع تاکید کرد: این حادثه ناگوار به دلیل بی توجهی اعضای خانواده و استفاده از پکیج بدون دودکش رخ داد.

رئیس سازمان آتش نشانی شیراز به شهروندان توصیه کرد در ابتدای فصل سرما برای سرویس و راه اندازی تجهیزات گاز و گرمایش از کارشناسان متخصص استفاده کنند.

انتهای پیام

دکمه بازگشت به بالا