عمومیمعرفی کسب و کار

مزایا و معایب استفاده از دریل‌های مگنتی در صنعت ابزارآلات

این روزها خرید ابزارهای صنعتی کارکرده مانند دست دوم در بین کاربران این نوع ابزار تا حد زیادی افزایش پیدا کرده است. افزایش شدید قیمت‌ها و نوسانات در بازار این ابزار باعث شده است تا همگان توانایی مالی برای خرید دریل مگنت‌ های نو نداشته باشند. آنچه در این موضوع مطرح می‌شود این است که آیا این نوع ابزارها ارزش خرید دارند؟ مزایا و معایب استفاده از این ابزارها چیست؟ مزایای خرید این دستگاه ها نسبت به چیست؟

خرید ابزارهای صنعتی دست دوم به ویژه انواع برقی مانند یا آن بسیار پر ریسک تلقی می‌شود. به همین دلیل، خرید این ابزارها باید با دقت کافی انجام شود. از انواع پر ریسک خرید ابزارهای برقی دست دوم می‌توان به دریل مگنت اشاره کرد. خرید دریل مگنتی تولید کارخانه برای برخی کاربران می‌تواند پرهزینه باشد. به همین دلیل، برخی از افراد ترجیح می‌دهند تا دریل مگنت دست دوم را خریداری کنند. این موضوع به ویژه برای کاربرانی که در حال راه اندازی یک کارگاه کوچک برای خود هستند، بیشتر مشاهده می‌شود.

نکته مهم در این ارتباط، ایرادها یا معایبی است که خرید دست دوم این ابزار می‌تواند برای خریدار داشته باشد. اکثر این معایب ممکن است حتی در صورت بررسی دستگاه قابل تشخیص نباشند و فقط در حین کار با ابزار به خوبی آشکار شوند. به همین دلیل، اغلب توصیه می‌شود که خرید ابزارهای دست دوم، به ویژه ابزارهای برقی چون دریل مگنت‌ها، از فروشگاه‌های معتبر انجام شود.

مزایا و معایب استفاده از دریل‌های مگنتی در صنعت ابزارآلات

مزایای خرید دریل مگنت دست دوم

از مهم ترین مزایای خرید یک دریل مگنت دست دوم می‌توان به مقوله قیمت ابزار اشاره کرد. خرید ابزارهای دست دوم در مقایسه با ابزارهای نو و کار نکرده قیمت تمام شده کمتری دارند. بنابراین، خرید یک ابزار کارکرده به نفع خریدار تمام می‌شود. چرا که قیمت پرداختی آن از ابزار دست اول به مراتب کمتر خواهد بود. در این بین، چنانچه کاهش قیمت این ابزار از عمر باقی مانده دستگاه بیشتر باشد و عدم گارانتی آن را جبران نماید، خرید یک دریل مگنت دست دوم سود خالصی برای خریدار به همراه خواهد داشت.

یکی دیگر از مزایای خرید دریل مگنت دست دوم به برند این ابزار مربوط می‌شود. چنانچه ابزار خریداری شده از یک برند معتبر باشد، با خیال راحت می‌توانید آن را خریداری کنید. چرا که یک دریل مگنت دست دوم با یک برند معتبر برای یک عمر می‌تواند برای شما با عملکردی مطلوب کار کند. در چنین ابزارهایی در صورت وجود زنگارهای ابزار به راحتی می‌توانید خودتان آن را از بین ببرید. بدین صورت از خرید ارزان و به صرفه یک ابزار کارکرده با برندی معتبر لذت خواهید برد.

معایب خرید دریل مگنت کارکرده چیست؟

از جمله معایب خرید ابزار کارکرده ، عدم وجود گارانتی یا ضمانت نامه دستگاه است. در برخی از انواع دریل مگنت‌های کارکرده ممکن است این گارانتی منقضی شده باشد. در این صورت بهتر است از خرید دستگاهی با چنین مشخصات خودداری کنید. از دیگر معایب خرید دریل مگنت دست دوم، احتمال آسیب دیدگی سیم برق و اتصالات دستگاه است. در چنین صورتی علاوه بر خطر آتش سوزی، سوختگی ابزار نیز ممکن است رخ بدهد. در واقع، موجود نبودن عایق‌های روی کابل سیم دریل مگنت ایمنی در کار را حین عملیات تأمین نمی‌کند. بنابراین، می‌تواند خطراتی برای کاربر به همراه داشته باشد.

مهم‌ترین عیبی که می‌توان در خرید دریل مگنت دست دوم مد نظر قرار داد، به قدرت موتور دستگاه مربوط می‌شود. ممکن است به دلیل زمان کارکرد زیاد دستگاه، موتور آن به شکلی نرم و روان کار نکند و در حین عملیات سوراخکاری صدای لغزش و برخورد بشنوید یا بویی غیر معمول احساس کنید. در این حالت، مواردی چون کارایی نامناسب سیستم خنک کننده دریل مگنت و عدم رساندن مایع خنک کننده به سر مته،  لغزش دستگاه، کاهش قدرت مغناطیسی و سرعت چرخش آن ممکن است مشاهده شود.

از دیگر معایب خرید دریل مگنت‌های دست دوم عدم وجود ویژگی ایمنی دستگاه یا کارکرد نامناسب قطعات مرتبط با این ویژگی در آن است. به عنوان مثال، به دلیل کاهش خاصیت آهنربایی دستگاه ممکن است مته دریل اتصال محکمی به سطح سوراخکاری نداشته باشد. این موضوع می‌تواند ایمنی کاربر را تحت تاثیر قرار دهد. ضمن آنکه خروجی کار نیز کیفیت لازم را نخواهد داشت.

برای آشنایی بیشتر با کاربرد و نحوه استفاده از آن ، این مقاله را بخوانید.

جمع بندی

بهتر است قبل از خرید دریل مگنت‌های کارکرده ضمن انجام بررسی‌های لازم، به بهترین و باکیفیت ترین برندهای این ابزار در بازار رجوع کنید. اگر قصد خرید بهترین برندهای این ابزار را دارید، به مراجعه کنید. کارشناسان ما در این مجموعه پاسخگوی تمام سوالات شما خواهند بود.

دکمه بازگشت به بالا