استانی

مسئولین اجرایی کشور در جهت رفع مشکلات معیشتی کتابداران تلاش کنند

مسئولان اجرایی کشور باید برای رفع مشکلات اشغال کتابداران تلاش کنند

مشاور فرهنگی و اجتماعی استاندار البرز با بیان اینکه کتابداران خط مقدم مقابله با شهروندان هستند، گفت: مسئولان اجرایی کشور باید برای رفع مشکلات کنونی کتابداران در حوزه شغلی و تکریم کتاب و کتابداران تدابیری اتخاذ کنند.

به گزارش خبرگزاری امروزنگار از استان البرز، اردشیر العواد در مراسم تجلیل از کتابداران، فعالان و برگزیدگان حوزه کتاب و کتابخوانی استان البرز که همزمان با سی امین هفته کتاب جمهوری اسلامی ایران در البرز برگزار شد، اظهار داشت: کتابخوانی و کتابخوانی در استان البرز به عنوان یکی از مهم ترین دستاوردها در حوزه کتاب و کتابخوانی به شمار می رود. اقدامات موثر در راستای ترویج کتاب و کتابخوانی با برنامه های متنوع فعالیت های مختلفی در شهرستان های استان البرز انجام شده است.

وی ادامه داد: تعداد، کیفیت جلسات، نشست ها و برنامه ها نشان دهنده برنامه ریزی دقیق در این اداره کل است که قابل تقدیر از سوی کارکنان و کتابداران است.

مشاور فرهنگی و اجتماعی استاندار البرز گفت: کتابداران خط مقدم روبروی شهروندان هستند، مسئولان اجرایی کشور باید برای رفع مشکلات جاری کتابداران در حوزه شغلی و احترام به کتاب و کتابداران تدابیری اتخاذ کنند.

وی با اشاره به اینکه جهان امروز با وجود افزایش ابزارهای ارتباط جمعی از احساس تنهایی رنج می برد، گفت: در سال های اخیر افزایش آمار خودکشی های ناشی از احساس تنهایی نشان می دهد که دنیا از این وضعیت رنج می برد. این. و برای جلوگیری از این احساس، کتاب نقشی بی‌نظیر دارد.

العواد خاطرنشان کرد: دلیل ماندگاری ادبیات فارسی و افتخار بزرگان ایرانی مانند فردوسی، رودکی، حافظ، سعدی و… این است که این بزرگان به حرف مردم کوچه و بازار گوش می دادند و آن آنها توانستند کت و شلوار نجیبی به ادبیات بپوشان که مردم روزگار خود را بپوشانند و امروز در قله های ادبی جهان مستقر شوند.

وی تصریح کرد: امید است آثار ماندگاری که در حوزه های مختلف منتشر شده بازنشر شود و در اختیار نسل جدید قرار گیرد که هر کدام یک انسان باشند و بتوانند مردم را از تنهایی و انزوا خارج کنند.

انتهای پیام

آیا این خبر مفید بود؟

بر اساس نتیجه 0 رای موافق و 0 رای مخالف

دکمه بازگشت به بالا