بین المللی

مسکو: آمریکا ۶۰ «آزمایشگاه بیولوژیکی نظامی» در مجاورت روسیه و چین دارد

روسیه می‌گوید که ایالات متحده در حال تقویت توانایی‌های نظامی بیولوژیکی خود در سراسر جهان با دنبال کردن خلأهای موجود در قوانین بین‌المللی است.

ایگور کریلوف، فرمانده نیروهای دفاع رادیولوژیکی، شیمیایی و بیولوژیکی نیروهای مسلح روسیه به شورای امنیت سازمان ملل گفت: از سال 2005 حدود 60 سایت در مناطق مرزی با روسیه و چین با هزینه دولت آمریکا وجود داشته است. ایالات متحده مدرن شده است.»

وزارت امور خارجه چین به نقل از کریلوف گفت: امروز پنتاگون 336 آزمایشگاه را در 30 کشور تحت نظر دارد.

وی همچنین گفت که متابیوتا، بلیک و فیچ و CH-to-M-Hill پیمانکاران اصلی وزارت دفاع ایالات متحده هستند که مسئولیت ساخت تاسیسات بیولوژیکی و ارائه تجهیزات به آزمایشگاه های بیولوژیکی پنتاگون در سراسر جهان را بر عهده دارند.

دیمیتری پسکوف، سخنگوی رئیس جمهور روسیه امروز (چهارشنبه) گفت که آزمایشگاه های بیولوژیکی ایالات متحده سوالات زیادی را نه تنها برای روسیه بلکه برای همه مطرح می کند و ایالات متحده مسئولیت ارائه اطلاعات جامع در مورد آنها را دارد.

در 31 ماه گذشته، رهبر کمیته پارلمانی روسیه برای بررسی فعالیت‌های آزمایشگاهی بیولوژیکی در اوکراین اعلام کرد که تحقیقات انجام شده توسط طرف اوکراینی به عنوان تهدیدی برای روسیه و خود اوکراین و همچنین برای روسیه تلقی می‌شود. عمومی. بین المللی

هفته گذشته دوما و فدراسیون روسیه طرحی را برای تشکیل کمیسیون مشترک برای بررسی فعالیت آزمایشگاه های بیولوژیکی در اوکراین تصویب کردند.

انتهای پیام/

دکمه بازگشت به بالا