فرهنگ و هنر

مشهورترین موسیقیدان‌هایی که نقاشی خلق کردند

«هنر» حوزه وسیعی را در بر می گیرد. موسیقی، نویسندگی، نقاشی، مجسمه سازی یا طراحی زیرمجموعه هنر محسوب می شوند. در ادامه با نوازندگان مشهوری آشنا می شوید که به شاخه دیگری از هنر یعنی «هنرهای تجسمی» رفته اند.

به گزارش امروزنگار، موسیقی دانان مشهوری چون «دیوید بووی»، «پل مک کارتنی»، «جونی میچل» و چند نمونه دیگر و همچنین فعالیت در عرصه موسیقی، تجربه خلق مجسمه، نقاشی یا طرح را نیز دارند. در برخی موارد، این نوازندگان از آثار هنری خود برای طراحی جلد آلبوم موسیقی خود استفاده می کردند.

فهرست زیر شامل برخی از نوازندگان زنده و درگذشته است که توانسته‌اند در طول قرن‌های 20 و 21 حتی در شلوغ‌ترین زمان‌های زندگی خود آثار هنری بزرگی خلق کنند.

دیوید بووی

مشهورترین نوازندگان نقاشی هایی خلق کردند

«خود پرتره» اثر «دیوید بووی» در سال 1996

«پسر» نه تنها یک سوپراستار در عرصه موسیقی، بلکه یک بازیگر و هنرمند تجسمی نیز بود. این تصویر تنها یکی از چندین سلف پرتره ایجاد شده توسط “Buy” است.

استیوی نیکس

مشهورترین نوازندگان نقاشی هایی خلق کردند

«ریانون» اثر استیوی نیکس، 1982

نیکس پس از اینکه فهمید بهترین دوستش به سرطان خون مبتلا شده است، این نقاشی را خلق کرد. اگرچه دوستش اندکی بعد از دنیا رفت، نیکس به خلق هنرهای تجسمی ادامه داد.

پل مک کارتنی

مشهورترین نوازندگان نقاشی هایی خلق کردند

“ملکه” ساخته پل مک کارتنی، 1991

ما “مک کارتنی” را به عنوان یکی از اعضای گروه معروف و محبوب بریتانیایی “بیتلز” می شناسیم، اما آیا می دانستید که او همچنین یک هنرمند تجسمی و نقاش پرکار است. البته «مک کارتنی» تنها عضو «بیتلز» نبود که هنر هنرهای تجسمی را تجربه کرد. جان لنون همچنین مدت کوتاهی را در کالج هنر لیورپول گذراند و تمام وقت و انرژی خود را صرف موسیقی کرد.

جونی میچل

مشهورترین نوازندگان نقاشی هایی خلق کردند

“نیلی مشکل دار” اثر جونی میچل، 1994

این نقاشی به وضوح به یک سلف پرتره از ونسان ون گوگ اشاره دارد. در این نقاشی از اشکال مارپیچ و قلم مو استفاده شده است که خواهر ون گوگ به تصویر کشیده شده است. جونی میچل – خواننده و ترانه سرای کانادایی – که همیشه جلد آلبوم های خود را طراحی می کرد، نقاشی را بیشتر از دهه 1980 شروع کرد.

“باب دیلن”

مشهورترین نوازندگان نقاشی هایی خلق کردند

“ریل های جانبی” اثر باب دیلن، 1964

دیلن یکی از تاثیرگذارترین و پیشگام ترین هنرمندان راک در دهه های اخیر به حساب می آید، اما او همچنین یک هنرمند تجسمی است که در سبک های مختلف کار کرده است.

او یک سری نقاشی با موضوع راه آهن خلق کرده است.

انتهای پیام

دکمه بازگشت به بالا