جامعه

مشکل ترخیص شیرخشک دارویی حل شد/صاحب‌کالا اقدام کند

به گفته معاون گمرک ایران، طی چند روز گذشته روند اظهار سفارش 19 محموله شیرخشک بچه قطعی شده و به محض ورود صاحب کالا به اظهارنامه، از گمرک ترخیص می شود. و برای تحویل دادن محموله با حداقل مدارک

فرود عسکری، معاون شورای فنی و گمرک ایران در گفت وگو با امروزنگار، درباره اطلاعیه اخیر سازمان غذا و دارو در خصوص ترخیص و زمان بندی شیرخشک نوزاد توضیح داد.

وی با بیان اینکه ترخیص محموله هایی مانند شیرخشک از گمرک با حداقل مستندات و تاییدیه وزارت بهداشت انجام می شود، گفت: واردکننده شیرخشک های مذکور در زمان تعیین شده از سوی سازمان غذا و دارو به تعهدات خود در قبال برخی محموله های قبلی عمل نکرده و سازمان غذا و دارو نیز مهلت مذکور را تا امروز تمدید نکرده است، اما گمرک برای ادامه فعالیت آنها تصمیم گیری کرد. با ترخیص در صورتی که حداقل مدارکی را که مسئولیت آن را بر عهده داشته ارائه کرده باشد.
عسگری با بیان اینکه صاحب این کالا 19 محموله شیرخشک رژیمی شامل سه محموله در بهمن ماه، 6 محموله در اسفند سال گذشته و 10 محموله دیگر در فروردین ماه امسال وارد کرده است، افزود: مشکل این است که این شیرخشک ها وارد نشده است. ثبت سفارش به سازمان غذا و دارو صادر نشود نمی توانند گمرک و ترخیص را اظهار کنند اما طی اقدامات انجام شده از پایان هفته گذشته قسمت آخر این محموله ثبت سفارش شد و امروز (یکشنبه) ثبت سفارش انجام شد. برای محموله های باقیمانده صادر شد و فرآیند بازرسی کیفیت و تضمین کالا در حال انجام است.

وی گفت: قرار شد وزارت بهداشت نامه ای مبنی بر تمدید اجرای این وعده صادر کند. وی یادآور شد: از این رو با اقدامات انجام شده تمامی محموله های شیرخشک نوزاد دارویی در این هفته به شرط اقدام به موقع صاحب کالا و سازمان غذا و دارو قابل ترخیص است.

گفتنی است طی روزهای گذشته دپوی محموله حاوی یک میلیون قوطی شیرخشک دارویی نوزاد و لزوم تامین آن مورد بحث و بررسی قرار گرفت.
انتهای پیام/

دکمه بازگشت به بالا