بین المللی

معاملات اقتصادی تل‌آویو و ریاض از طریق امارات و بحرین انجام می‌شوند

اگرچه کنسول رژیم صهیونیستی در دبی از رایزنی های اخیر با این رژیم با چندین کشور عربی به رهبری عربستان سعودی خبر داد ، اما یک روزنامه عبری به منبعی با آگاهی اقتصادی اشاره کرد و گفت که روابط اقتصادی خوبی با عربستان از طریق بحرین انجام شده است و امارات متحده عربی

به گزارش امروزنگار ، ایلان استالمن ، کنسول رژیم صهیونیستی در دبی ، در مصاحبه با روزنامه عبری “گلوبز” اظهار داشت: بر اساس توافق های عادی شده ، رایزنی ها با کشورهای مختلف عربی به رهبری عربستان سرعت گرفته است. آنها اخیراً در پشت صحنه حرکت کرده اند ، اما لزوماً منجر به توافقات عادی سازی کامل مانند توافقنامه های امارات و بحرین نمی شوند.

به نوشته روزنامه عبری ، در مورد تعدادی از کشورهای حوزه خلیج فارس به رهبری عربستان سعودی صحبت می شود. اما اسرائیل در عادی سازی کامل روابط خود با عربستان دچار مشکل است.

کنسول اسرائیل در دبی گفت: راه حل این مشکل امضای موافقت نامه هایی با سطوح پایین تر است که به قصد امضای موافقت نامه های اقتصادی در زمینه های خاص منعقد شده است و همانطور که در گذشته انجام شده بود ، نمایندگی های اقتصادی افتتاح می شوند. “

روزنامه گلوبز با یادآوری اینکه عربستان سعودی به هواپیماهای اسرائیلی اجازه داد از حریم هوایی این کشور عبور کنند ، نوشت: “زمان مراحل ذکر شده در بالا نامشخص است ؛ اما یک منبع آگاه به ما گفت که” آمریکایی ها به کشورهایی فشار آورده اند که صحبت از کمک به کابینه خم شد ، و یک احتمال این است که واشنگتن در ازای امتیاز اسرائیل این کار را انجام دهد و شاید “امتیاز بازگشایی قرارداد کنسولگری آمریکا در شرق بیت المقدس تحت اشغال است. برای خدمت به فلسطینی ها”.

روزنامه عبری در این باره می گوید: “در نتیجه توافق با امارات متحده عربی ، به ویژه بحرین ، تعدادی از معاملات اقتصادی خوب با عربستان در چند ماه گذشته امضا شده است و این معاملات از طریق بحرین و امارات انجام می شود.” منبع اقتصادی آشنایی با روابط اقتصادی اسرائیل با عربستان سعودی.

یک منبع آگاه اسرائیلی در ادامه بر اهمیت بالای اقتصادی بازارهای عربستان سعودی برای شرکت های اسرائیلی تأکید کرد و خاطرنشان کرد که عربستان سعودی دارای 33 میلیون شهروند و قدرت خرید بالا است.

انتهای پیام

دکمه بازگشت به بالا