جامعه

معدن‌کاوی در منابع طبیعی با کم‌ترین تخریب انجام شود

رئیس سازمان مدیریت جنگلها ، مراتع و دروازه کشور گفت: امروزه منابع طبیعی برای پیشبرد اهداف خود با مشکلات و چالشهای زیادی روبرو هستند. بنابراین ، به نظر می رسد نیاز به استفاده از ابزارهای جدید مانند بی سیم ، پهپاد ، سیستم کنترل قاچاق چوب ، سیستم موقعیت یابی گشت خودرو و نظارت و نصب دوربین وجود دارد.

به گزارش امروزنگار ، مسعود منصور وی در سیزدهمین جلسه بررسی عملکرد برنامه اجرای 1400 که به ارائه گزارشی از منابع طبیعی استان اردبیل اختصاص داشت ، مرز مشترک استانهای اردبیل و گیلان را در زمینه قاچاق چوب و سایر موارد حساس و مهم خواند. به محصولات محدوده جنگل و کشور افزایش هم افزایی و انسجام کار ، افزایش نظارت بر تنگناهای حساس دو استان.

وی گفت: همه پروژه های منابع طبیعی باید واقع شده و دارای طرح ها و نقشه های مطالعاتی باشند تا نتایج آن به مسئولان و افکار عمومی ارائه شود.

منصور همچنین گفت: استان اردبیل اقدامات قابل توجهی را برای مبارزه با آفات جنگلی و مرتعی ، منطقه پیشگیری و حفاظت از آتش سوزی و پهنه بندی مناطق حساس به قاچاق چوب انجام داده است.

رئیس سازمان جنگل ها همچنین به اکتشاف و بهره برداری از معادن در منابع طبیعی اشاره کرد و گفت: باید فعالیت های معدنی را به گونه ای انجام دهیم که کمترین آسیب را بر جای بگذارد.

به گزارش مرکز اطلاع رسانی سازمان جنگل ها ، منصور همچنین یادآور شد: معدنچیان طبق تفاهم نامه منعقد شده با سازمان سمت 21 هزار هکتار از مناطق معدنی را پس گرفتند و آمادگی افزایش این میزان به 50 هزار هکتار وجود دارد.

انتهای پیام

دکمه بازگشت به بالا