حوادث

مفقود شدن ۲ کوهنورد در کوه میشو در آذربایجان شرقی

امروزنگار/ آذربایجان شرقی نماینده امداد و نجات جمعیت هلال احمر آذربایجان از مفقود شدن دو کوهنورد در کوه میشو این استان (حدفاصل مرند و شبستر) خبر داد.

سید علی سیدی شنبه شب 25 دی ماه در گفت و گوی خبری گفت: سامانه واکنش به حوادث جمعیت هلال احمر طی تماسی در ساعت 15:15 روز شنبه از مفقود شدن دو کوهنورد خبر داد.

به گزارش امروزنگار، وی گفت: بلافاصله پس از اعلام این خبر، کارکنان هلال احمر شهرستان شبستر عملیات جستجو و نجات را آغاز کردند و سپس برای حمایت از این عملیات، دو تیم هلال احمر دیگر از مرند و چهار تیم از تبریز وارد عملیات شدند. با تجهیزات.» بود.

وی ادامه داد: پس از 14 ساعت اکتشاف متأسفانه نتیجه ای حاصل نشد و با توجه به شرایط خاص منطقه و تداوم بارش برف و خطر تردد امدادگران در شنبه شب، این عملیات به روز یکشنبه موکول شد. صبح برای بهبود شرایط.«و اگر جو مساعد باشد، عملیات شناسایی دوباره ادامه خواهد یافت.

سیدی خاطرنشان کرد: از همکاران عزیز تقاضا داریم از ورود ناهماهنگ به منطقه خودداری کنند که این امر بر اوضاع افزوده می شود و کوهنوردان عزیز قبل از صعود تجهیزات لازم را به همراه داشته باشند و از شرایط اطلاع داشته باشند شاهد هوای آن منطقه کوهستانی باشند. هیچ حادثه ای نباید رخ دهد.

انتهای پیام/

دکمه بازگشت به بالا