بین المللی

مفقود شدن 18 هزار کودک پناهجو در اروپا بین سال‌های ۲۰۱۸ تا ۲۰۲۰

به گزارش گروه بین الملل خبرگزاری آنلاین امروزنگار ، آمارهای رسمی منتشر شده در اروپا نشان می دهد که بین سال های 2018 و 2020 ، 18292 کودک پناهجو در این قاره مفقود شده اند.

به گزارش دیلی صباح ، آمارهای رسمی منتشر شده در آلمان نشان می دهد که مراکش ، الجزایر ، اریتره و گینه مفقودترین کودکان هستند.

براساس این گزارش ، 5775 کودک مهاجر در ایتالیا ، 2،642 کودک در بلژیک ، 2،118 نفر در اسپانیا و 944 کودک مهاجر در سوئیس مفقود شده اند. براساس پلیس فدرال آلمان ، تعداد کودکان گمشده در این کشور 7806 کودک بود و در حالی که 7،082 کودک مفقود شده اند ، حدود 724 کودک هنوز مفقود هستند.

از آنجا که کشورهای اتحادیه اروپا رویکرد مشترکی در زمینه مهاجرت و پناهندگی ندارند ، درخواست های پناهندگی در اتحادیه اروپا در سال 2020 بیش از 30 درصد نسبت به سال قبل کاهش یافته است.

دفتر پناهندگی اروپا (EASO) در ماه فوریه اعلام کرد که کاهش 31 درصدی 27 کشور عضو ، به علاوه نروژ و سوئیس ، بیشتر به دلیل محدودیت های سفر ناشی از شیوع ویروس کرون بوده است.

این در حالی است که یونان یکی از برجسته ترین کشورها در برخورد با پناهجویان است و وزیر کشور ترکیه یونان را به نقض حقوق مهاجران و پناهجویان متهم کرده و برخی را به آتش کشیده است. وزیر کشور ترکیه سلیمان سویلو روز شنبه در توئیتی نوشت: “گارد ساحلی یونان به دنبال سوزاندن مردم و ریختن بنزین بر روی آنها است که نشان دهنده یک قتل تحت کنترل اروپا است.”

گارد ساحلی ترکیه روز شنبه گفت كه 41 پناهجو را در دریای اژه جمع شده در آبهای مرزی ترکیه نجات داده و گارد ساحلی یونان یك پناهنده را آتش زده است.

کشورهایی در جنوب اروپا که دارای سواحل زیاد هستند ، همیشه مقصد اصلی مهاجران متقاضی رسیدن به اروپا بوده اند. بیشتر این مهاجران از طریق سواحل ترکیه یا از جزایر نزدیک به یونان یا از طریق شمال مدیترانه با قایق و توسط قاچاقچیان خطرناک انسان در دریا به یونان ، اسپانیا ، ایتالیا و قبرس می رسند. فقر ، بیکاری ، قحطی و درگیری های قومی از جمله دلایل اصلی مهاجرت این افراد ، عمدتاً از شمال آفریقا ، به قاره سبز است.

انتهای پیام /


دکمه بازگشت به بالا