جامعه

ممنوعیت‌های تردد در جاده ها یک هفته دیگر ادامه دارد/ یک نکته درباره جریمه خودروهای بومی

رئیس پلیس راهنمایی و رانندگی ناجا اعلام کرد محدودیت ها و ممنوعیت های تردد در سراسر کشور برداشته نشده و تا هفته آینده ادامه خواهد داشت.

سردار سید کمال هادیان فر در گفت وگو با امروزنگار وی در مورد آخرین وضعیت مربوط به اجرای ممنوعیت ها و محدودیت های ترافیکی در کشور گفت: مطابق تصمیم ستاد ملی کرونا ، محدودیت ها و ممنوعیت های تردد از ساعت 12 ظهر شنبه 24 مرداد در سراسر کشور در ورودی ها و خروجی ها اعمال شد. از همه شهرها

هادیان فر با بیان اینکه این محدودیت ها و ممنوعیت های تردد تا پایان روز جمعه 5 شهریور ادامه دارد ، گفت: برخی از همکاران تصور می کردند که این محدودیت ها تا پایان روز جمعه 30 مرداد است و تاکید می کنم که این روند تا جمعه ادامه خواهد داشت و 14 شهریور ادامه خواهد داشت. و همکاران من در تمام جاده ها و محورها برای کنترل فیزیکی حضور خواهند داشت.

رئیس پلیس راهور ناجا در مورد بازگشت پلاک های محلی گفت: این طرح اخیراً به صورت استانی اجرا شده و ورود پلاک های محلی در همان استان بلامانع است ، اما اگر خودرویی در طول مسیر از استان های مختلف عبور کند ، وی جریمه ورود غیرقانونی به استان دیگر. “به عنوان مثال ، اگر خودرویی با پلاک قم بخواهد از کردین به قم بازگردد ، برای ورود به قم جریمه نخواهد شد ، اما برای ورود غیرمجاز به استانهای مرکزی و همدان جریمه خواهد شد ،” که در راه است

وی ادامه داد: اگر خودرویی در استان مجاور که پلاک آن پیدا شده است قرار داشته باشد ، ممکن است به استان مجاور بازگردد ، به عنوان مثال ، خودرویی با پلاک در استان خراسان جنوبی که در استان خراسان رضوی است ، بازگشت به استان زادگاهش

هادیان فر درباره میزان جریمه ها نیز گفت: هرگونه تخلف در شهرهای قرمز کرونا و 500 هزار تومان در شهرهای نارنجی یک میلیون تومان جریمه می شود که در صورت عدم پرداخت تا یک ماه دو برابر می شود.

رئیس پلیس راهور ناجا تاکید کرد که طرح ممنوعیت تردد شبانه بسته نشده و تردد در همه شهرهای کشور از ساعت 22 شب تا 3 بامداد ممنوع است و خودروهای متخلف 200 هزار تومان جریمه می شوند.

وی در مورد مجوزهای راهنمایی و رانندگی گفت: همه مجوزهای قبل از 15 مرداد ، یعنی قبل از شروع محدودیت ها و ممنوعیت های فعلی ، فاقد اعتبار است. دولتها فقط در موارد حاد و فوری مجوز صادر می کنند و فقط آن مجوزها معتبر هستند.

هادیان فر بار دیگر تاکید کرد که پایان تاسوعا و عاشورای حسینی محدودیت ها و ممنوعیت های سفر را لغو نکرده و حداقل تا پایان هفته آینده ، پنجم سپتامبر ادامه خواهد داشت.

انتهای پیام

دکمه بازگشت به بالا