سلامت و تندرستی

ممنوعیت عجیب برای استفاده از یک کلمه در شرکت هواوی!

به گزارش خبرگزاری خبرانلاین و براساس گزارش زومیت، بنا بر شایعه‌ای جالب که نقل محافل فناوری چین شده است، رن ژنگفی، بنیان‌گذار هواوی، یکی از مدیران ارشد شرکت را از به‌کاربردن عبارتی خاص و خودستایانه منع کرده است.

طبق گزارش‌ها، ظاهراً ریچارد یو، مدیرعامل کسب‌وکار محصولات مصرفی و رئیس واحد خودروهای هوشمند هواوی، از به‌زبان‌آوردن عبارت «خیلی جلوتر» هنگام اشاره به محصولات یا موقعیت این شرکت در بازار منع شده است. از آن عجیب‌تر این است که به‌نظر می‌رسد قرار شده است هر بار که یو این ممنوعیت ادعایی را زیر پا بگذارد، ۱۰٬۰۰۰ یوان (حدود ۱٬۳۸۰ دلار آمریکا) جریمه شود.

به‌گزارش آی‌تی‌هوم، این شایعه‌ را نخستین‌بار ژائو هه جوان، بنیان‌گذار نشریه‌ی چینی تیتانیوم مدیا، مطرح کرده است. ۳۰ مارس (۱۱ فروردین)، او در پستی نوشت که علاقه‌ی یو به اعلام تسلط هواوی در حوزه‌های مختلف با استفاده از آن عبارت خاص، رن ژنگفی را مجبور کرده است تا برای منع استفاده‌اش دستوری صادر کند.

یو در پاسخ به پرسشی درباره‌ی دستور بنیان‌گذار هواوی برای استفاده‌نکردن از عبارت مذکور، آن را شایعه‌ای بی‌اساس خواند که در وی‌چت درگردش است. با وجود تکذیب رسمی، این شایعه بسیار در کانون توجه قرار گرفت و در هفته‌ی اخیر، جزو موضوعات‌ داغ شبکه‌ی اجتماعی ویبو بود.

سال گذشته، ریچارد یو سعی کرد تا استفاده‌ از عبارت «خیلی جلوتر» را توجیه کند. او گفت تنها زمانی از این عبارت استفاده می‌کند که هواوی به‌طور مشروع برتری چشمگیری در حوزه یا دسته‌بندی خاصی از محصولات داشته باشد. یو درادامه افزود: «من فقط زمانی ادعا می‌کنم خیلی جلوتر هستیم که تسلط شایانی وجود داشته باشد.»

لی جون، مدیرعامل شیائومی، در کنفرانس عرضه‌ی خودرو شیائومی SU7، واکنشی طنزآمیز به این ماجرا نشان داد. او هنگام توصیف عمر باتری اولین خودرو شرکتش از عبارت «بسیار جلوتر» استفاده کرد؛ اما سپس با شوخی گفت: «بسیار خب، یک نسل جلوتر! فکر می‌کنم یو پیر موفق شده تا «بسیار جلوتر» را در ذهن همه‌ی ما جا کند.»

۲۲۷۲۲۷

گروه تحریریه علوم پزشکی

نوشته‌هایم به طور خلاقانه، با جذابیت و همراه با مطالعات علمی تهیه می‌شوند. هدفم جلب توجه شماست و شما را در دنیایی از اطلاعات جذاب و پر رمز و راز پزشکی به سفری هیجان‌انگیز دعوت کنم.
دکمه بازگشت به بالا