عمومیمعرفی کسب و کار

منظور از آب معدنی چیست؟

آب معدنی طبیعی که از زمین خارج می شود از چند لایه سنگی عبور می کند و حاوی عناصر معدنی آن سنگ ها است. بسته به منبع آب، برخی از این مواد معدنی محلول می توانند برای سلامتی مفید یا مضر باشند. بنابراین، آب معدنی بر اساس منابع از نظر محتوا و کیفیت متفاوت است. زمانی که این آب های معدنی بسته بندی می شوند، کیفیت دوباره تحت تاثیر روش بسته بندی و روش نگهداری قرار می گیرد. برای روشن شدن بیشتر این موضوع تا پایان این مقاله با ما همراه باشید. در این مقاله یاد خواهید گرفت که چگونه یک محصول خوب را بر اساس برچسب روی بطری تشخیص دهید.

آب معدنی چیست؟

تعریف آب معدنی از نظر سازمان غذا و داروی ایالات متحده: آب معدنی به هر آب طبیعی گفته می شود که حداقل 250 قسمت در میلیون کل مواد جامد محلول (TDS) داشته باشد. این معیار باید با آزمایش آزمایشگاهی تأیید شود که در آن یک لیتر آب در دمای 180 درجه سانتیگراد تبخیر می شود و باید بقایای مواد معدنی و نمک در آن باقی بماند. حداکثر 249 میلی گرم در لیتر به عنوان “آب چشمه” طبقه بندی می شود.

250 تا 500 میلی گرم در لیتر آب معدنی کوچک آب معدنی سبک در نظر گرفته می شود. بیش از 500 میلی گرم در لیتر محتوای مواد معدنی طبیعی یا بالا در نظر گرفته می شود. این آب معدنی باید از یک منبع آب زیرزمینی حفاظت شده جغرافیایی و فیزیکی باشد. این آب می تواند شفاف یا گازدار باشد. هیچ ماده معدنی به این آب اضافه نمی شود. در کشورهای دیگر این استانداردها ممکن است متفاوت باشد و اصطلاح “آب معدنی” ممکن است به معنای آبی با TDS پایین تر باشد. بنابراین در سفرهای خارجی به کیفیت آب بسته بندی شده توجه کنید. برای اطلاعات بیشتر برچسب محصول را بخوانید.

آب آشامیدنی بهتر است یا معدنی

آیا نوشیدن آب معدنی فوایدی برای سلامتی دارد؟

نوشیدن آب معدنی فواید زیادی خواهد داشت و مهم ترین دلیل این فواید مواد معدنی موجود در آب به دلیل خواص درمانی آن است. از آنجایی که بدن ما می تواند به راحتی مواد معدنی آب را به جای غذا جذب کند، با نوشیدن آب مواد معدنی بیشتری دریافت خواهید کرد.

در این مقاله به برخی از فواید آب معدنی برای سلامتی می پردازیم.

خواص آب معدنی

1-خواص سم زدایی: آب معدنی به سم زدایی بدن از هرگونه مواد بالقوه مضر کمک می کند.بهترین زمان برای استفاده از این فرآیند زمانی است که اولین چیزی که صبح با معده خالی می نوشید آب معدنی است. با یک فنجان شروع کنید و به تدریج به دو فنجان افزایش دهید.

2- بدون کالری: آب معدنی کالری ندارد، بنابراین لازم نیست نگران مشکلات اضافه وزن باشید.

3- جایگزین الکترولیت ها: عرق ما آبی است که حاوی مقادیر مختلفی از مواد معدنی محلول مانند کلرید، سدیم، کلسیم، آهن، پتاسیم و غیره است. وقتی عرق می کنیم از شر گرمای بدن، آب بدن و این الکترولیت ها خلاص می شویم. نوشیدن آب معدنی به جایگزینی چیزهای از دست رفته و تعادل الکترولیت های بدن کمک می کند.

4- منبع کلسیم: برای افرادی که از عدم تحمل لاکتوز رنج می برند، نوشیدن آب معدنی مقداری از کلسیم دریافتی آنها را تامین می کند.

5-کاهش کلسترول: ممکن است برای شما تعجب آور باشد، اما طبق مطالعه ای که در سال 2004 توسط مجله تغذیه منتشر شد، نوشیدن آب معدنی می تواند کلسترول بد (LDL) را کاهش داده و کلسترول خوب (HDL) را افزایش دهد.این مطالعه به این نتیجه رسید که این مزیت ممکن است به دلیل محتوای سدیم آب معدنی باشد.

6- آبرسانی موثرتر: طبق مطالعات انجام شده (توسط S. Williams, N. Krueger, M. Davids, D. Kroos and M. Kirchner در سال 2007) مصرف آب معدنی (در مقایسه با آب لوله کشی) اثرات آبرسانی بهتری برای پوست دارد. نوشیدن آب معدنی، به خصوص TDS کم و آب معدنی شفاف، شما را به نوشیدن آب بیشتر ترغیب می کند زیرا طعم بهتری نسبت به آب لوله کشی دارد. بنابراین بدن خود را هیدراته نگه دارید و حداقل هشت لیوان آب در روز بنوشید. حتی اگر فعالیت بدنی دارید یا در روزهای گرم آفتابی بیرون هستید، باید آب بیشتری بنوشید.

7- از زوال شناختی مرتبط با بیماری آلزایمر جلوگیری می کند: به گزارش روزنامه انگلیسی دیلی میل، نوشیدن روزانه یک لیتر آب معدنی غنی از سیلیکون می تواند زوال شناختی در بیماری آلزایمر را کاهش دهد. این کار با حذف نوروتوکسین آلومینیوم از بدن انجام می شود. نام تجاری آب مورد استفاده در این تحقیق “اسپریتزر” مالزی است که دارای سیلیکون بالایی است.

8- مزایای حمام یا آبگرم آب گرم: آب گرم طبیعی آب معدنی گرم با غلظت بالایی از سولفات، کلسیم و کلرید است. از این آب ها برای بهبود مشکلات پوستی و حرکتی مانند آرتریت استفاده می شود. این مواد معدنی با کاهش التهاب و تورم در عضلات و مفاصل عمل می کنند و در نتیجه درد را کاهش می دهند. اما این آب به دلیل سولفات بسیار بالا برای آشامیدن مناسب نیست. کلمه “Spa” مرتبط با حمام آب گرم یک عبارت لاتین “Salus Per Aquam” است که به معنای “سلامت از طریق آب” است.

9- مواد معدنی خوب: آب معدنی حاوی مواد معدنی زیر است که برای سلامتی شما مفید است. همچنین مواد معدنی وجود دارند که می توانند مضر باشند. در بخش بعدی به مواد معدنی مضر نیز خواهیم پرداخت.

منیزیم: به تقویت سیستم ایمنی بدن، آرامش بدن و ماهیچه ها و کاهش فشار خون کمک می کند.
کلریدها و بی کربنات ها: دستگاه گوارش را متعادل می کند.
آهن: به رسیدن اکسیژن به سیستم گردش خون کمک می کند.
سولفات: بدن را پاکسازی و سم زدایی می کند.
کلسیم: استخوان ها و دندان ها را تقویت می کند.
اگرچه مواد معدنی دیگری در آب معدنی وجود دارد، اما موارد ذکر شده در بالا معمولاً در همه برندها وجود دارد.تفاوت در میزان این مواد معدنی باعث می شود هر برندی طعم خاص خود را داشته باشد.

10- به بهبود بازسازی خون کمک می کند: یکی از عملکردهای آب این است که به بدن کمک می کند خون شما را تجدید کند و این هر 15 روز یکبار اتفاق می افتد. بنابراین اگر مقدار زیادی آب با کیفیت بهتر بنوشید، مواد سمی بدن دفع شده و خون با خواص بهتری بهبود می یابد. به طور کلی، اکثر آب های معدنی که کیفیت بالایی دارند برای این فرآیند مفید هستند.

11- تقویت عملکرد ورزشکاران: در مطالعه ای که توسط محققان دانشگاه مونتانا انجام شد، مشخص شد افرادی که آب معدنی می نوشند سریعتر از افرادی که آب معدنی نمی نوشند مایعات بدن خود را از دست می دهند. این ویژگی منجر به عملکرد بهتر قلب و عروق می شود. بنابراین در طول تمرینات بدنی انرژی بیشتری خواهید داشت و قدرت شما سریعتر بازیابی می شود.

12- برای مو مفید است: بله، آب معدنی برای مو مفید است. دفعه بعد که موهای خود را می شویید، آن را با آب معدنی آبکشی کنید. موهای خود را با آب لوله کشی بشویید و طبق معمول شامپو بزنید، سپس موهای خود را با آب معدنی آبکشی کنید. این کار را به مدت دو هفته امتحان کنید و متوجه نتایج قابل توجهی خواهید شد.آب معدنی آب سخت را شسته و سطح PH پوست سر و مو را متعادل می کند. می توانید موهای خود را با آب معدنی اسپری کنید یا آب معدنی را با اسپری موی مورد علاقه خود مخلوط کنید و سپس با سشوار خشک کنید.

دکمه بازگشت به بالا