ورزشی

موتورسواران رالی پاریس تا پرسپولیس به ایران رسیدند

به گزارش شفاف، روابط عمومی انجمن جهانگردی و موتورسیکلت ایران اعلام کرد: در این رالی-تور 4 نفر از کشورهای فرانسه، سوئیس و هلند حضور دارند که با 3 دستگاه موتورسیکلت سنگین و 3 موتورسیکلت مختلف از فرانسه به مقصد فرانسه حرکت می کنند. آغاز و روز جمعه 11 اردیبهشت ماه از مرز ماکو وارد استان آذربایجان غربی شدند.

این رالی تور با هدف تعامل با ایران و معرفی فرهنگ، تمدن، بناها و جاذبه های تاریخی و گردشگری ایرانی با همکاری انجمن جهانگردی و اتومبیلرانی برگزار شد.

این موتورسواران 4 روز دیگر از شهرهای کندوان، تبریز، سقز، کرمانشاه، گلپایگان، اصفهان و یاسوج عبور کرده و از جاذبه های تاریخی و گردشگری این شهرها دیدن کرده و به مدت چهار روز در شیراز اقامت خواهند داشت. این شهر با گذر از شهرهای اصفهان، اراک، قزوین و گیلان، ایران را از طریق مرز آستارا به فرانسه ترک خواهد کرد.

این شرکت فرانسوی یک بار در سال 1971 رالی پاریس-پرسپولیس را اجرا کرد که تاثیر زیادی در معرفی ایران داشت. پس از آن این رالی به مدت 43 سال به پایان رسید تا اینکه شرکت فرانسوی درگیر در این پروژه تصمیم گرفت با ایجاد تغییراتی در سیستم خودرو، خاطره رالی را زنده کند. این رالی قرار بود در سال 2014 همراه با انجمن گردشگران و اتومبیلرانی برگزار شود، اما نتوانست اسپانسرهایی را جذب کند که مشخصاً تحت تأثیر شرایط سیاسی قرار نگرفت. پس از آن، تجمعات و سفرهای زیادی از این قبیل انجام شد که مشخصاً با نسخه اصلی تفاوت دارد.

دکمه بازگشت به بالا