اقتصادی

میرتاج الدینی: باید با تعامل مجلس و دولت بودجه سال آینده بدون کسری بسته شود

عضو کمیسیون تلفیق لایحه بودجه ۱۴۰۳ با تاکید بر لزوم تعامل دولت و مجلس برای تصویب و نهایی کردن بودجه سال آینده گفت: باید تلاش شود که مصوبات نهایی مجلس باعث کسری بودجه نشود که این در گرو تعامل دولت و مجلس است.

محمدرضا میرتاج الدینی در گفت‌وگو با امروزنگار اظهار کرد: یکی از ویژگی‌های بودجه ۱۴۰۲ کاهش تراز عملیاتی بود که ۳۰ درصد کمتر شد که این با تعامل مجلس و دولت و برگزاری جلسات به دست آمد. باید این رویکرد در سال آینده هم حفظ شود.

وی توضیح داد: اگر مصارف بالا رود و پیشنهاداتی باعث بار مالی جدیدی برای بودجه شود نتیجه آن کسری بیشتر خواهد بود پس باید منابع جدیدی برای مصارف تعریف کرد که نمونه آن افزایش حقوق مالکانه معادن است.

این عضو کمیسیون تلفیق بیان کرد: امیدواریم با تعامل مجلس و دولت و تلاش کمیسیون تلفیق تا جایی که امکان دارد برخی پیشنهادات که باعث بار مالی می‌شود به گونه‌ای در بودجه لحاظ شده که برای آن منابعی تعریف شود و در عین حال شاکله کلی بودجه هم حفظ شود تا در نهایت تغییرات در منابع و مصارف حدود پنج درصد باشد.

میرتاج الدینی در جمع‌بندی گفت: باید بودجه سال آینده به گونه‌ای بسته شود که نتیجه آن کسری نباشد و پیشنهادهای نمایندگان هم بالانس شود. این موضوع با تعامل دولت و مجلس شدنی است.

انتهای ‍پیام

دکمه بازگشت به بالا