عمومیمعرفی کسب و کار

نحوه آماده کردن یک عکس برای برش کاری با لیزر

تو این پست قصد داریم آماده کردن یک عکس برای برش کاری با لیزر را توضیح دهیم . در پست های قبل و… را آموزش دادیم اما همیشه این طوز نسیت که شما برای لیزر کاری طرحی را طراحی کنید ، گاهی شما عکسی را در اینترنت می بینید و می خواهید بدون طراحی کردن از روی عکس آنرا برای برش کاری آماده کنید . اول از همه باید یک طرح برای برش لیزر انتخاب کنیم ، می توانبد عکس مورد نظر خود را در گوگل جستجو کنید و یا از سایت استفاده کنید . کافیه عبارت مورد نظر خود را در سایت جستجو کنید . فرض کنید ما به دنیال یک طرح شابلون هستیم تا برش کاری آن رو پارچه رو انجام دهیم . کافیه عبارت Stencil به معنی شابلون را در سایت pinterest جستجو کنید .

شابلون

1- با بزرگ کردن عکس کیفیت تصویر در نتیجه کیفیت برش لیزر پایین می آید

2- کیفیت لبه ها کاهش می یابد

3 – اگر رنگ تصویر مشکی نباشد مدل به صورت کامل نمی افتد

نرم افزار لیزر

تبدیل عکس به وکتور و آماده سازی برای برش کاری با لیزر

یکی از مزایای تبدیل یک عکس به وکتور این است که شما بدون کاهش کیفیت می توانید سایز عکس را به هر اندازه ای خواستید در بیارید .

می توانیم به جای import از open نیز فایل مورد نظر را نیز انتخاب کنیم

تبدیل عکس به وکتور و آماده سازی برای برش کاری با لیزر

حال مانند تصویر زیر عمل می کنیم و تصویر اولیه که قرمز رنگ بود را پاک می کنیم و تصویر مشکی که به صورت وکتور است را برای برش کاری با لیزر نگه می داریم.

تغییر سایز وکتور طبق نیاز برای برش کاری با لیزر

حال شما به راحتی می توانید سایز عکس را بدون افت کیفیت تغییر دهید . برای این کار باید عدد هایی که زیر  آنها با خط مشخص شده است را تغییر دهید . با زدن بر روی قفل با تغییر طول به همان نسبت عرض تغییر می کند . اعداد بر حسب میلیمتر هستن

طراحی برای برش

اجرای برش کاری

خوبی فایل های SVG آن است که شما بعد از وارد کردن فایل فقظ باید سرعت و قدرت را تنظیم کنید و نیاز به تنظیمات دیگری ندارد . فایل نهایی به صورت زیر خواهد و فقط کافیت آنرا اجرا کنید

لیزر پارچهدر عصر حاضر، شیوه های جدیدی برای چاپ عکس و تصویر روی متریال های مختلف استفاده می شود. تکنولوژی لیزر یکی از روش های نوین است. با خرید دستگاه یا بهره مندی از خدمات آن در کم ترین زمان و با بیشترین دقت می توان حک تصاویر را روی فلز، چوب، پلکسی و … انجام داد.

برای حکاکی عکس ها یا تصاویر روی قطعه ای از این متریال، لازم است تا با استفاده از نرم افزارهای طراحی ادیت های خاصی روی آنها انجام شود. با پیشرفت تکنولوژی نرم افزاری، این فرایند در گوشی های همراه هم قابل اجراست. تبدیل عکس برای حکاکی لیزر با گوشی در نرم افزارهای مختلفی قابل اجراست. ادیت های انجام شده در هر یک از این برنامه ها عکس مورد نظر را برای حکاکی لیزر قابل تشخیص و اجرا می سازد.

بهترین نرم افزارهای تبدیل عکس برای حکاکی لیزر با گوشی

امروزه، خرید و یا استفاده از خدمات آن در صنعت چاپ بسیار رواج یافته است. حکاکی تصاویر یکی از این موارد می باشد. برای استفاده از دستگاه برش لیزر در عملیات حکاکی لیزری تصاویر لازم است تا آنها را به فرمت قابل تشخیص برای دستگاه تعریف کرد. نقاط یا خطوط قابل حک و برش، فرمتی مناسب برای انجام این عملیات در دستگاه مورد نظر است. دقت بالای حکاکی لیزری این تکنیک را برای تصاویر ظریف و پیچیده ایده آل می سازد. تنها نکته مهم، استفاده از بهترین نرم افزارهای آماده سازی عکس برای حکاکی است.

فتوگراو از انواع است. با استفاده از این نرم افزار می توان تصاویر را به فرمت قابل تشخیص برای دستگاه لیزر فلزات تبدیل کرد. ویژگی هایی که این نرم افزار را برای تبدیل عکس جهت حکاکی لیزر مناسب می سازد عبارت است از :

 • Photograv عکس های مورد نظر را به تصاویر دو بیتی تبدیل می کند؛ یعنی همان فرمتی که برای دستگاه برش لیزری قابل تشخیص است.
 • فتوگرا به عنوان نرم افزار تبدیل عکس به فایل لیزر سایه ها و طیف های رنگی عکس را به نقاطی با تراکم متنوع تبدیل می کند تا برای دستگاه لیزر قابل تشخیص باشند.
 • محیط داخلی این برنامه چندان پیچیده نیست. تمام مراحل آماده سازی عکس برای حکاکی لیزری به ترتیب برای کاربر به نمایش گذاشته می شود.
 • در مقایسه با سایر نرم افزارهای تبدیل عکس برای حکاکی لیزر با گوشی، خروجی نهایی حاصل از این برنامه کیفیت و دقت بالایی دارد.
 • سهولت کار با فتوگراو، آن را بهترین برنامه آماده سازی تصویر برای حک لیزری قرار می دهد. با باز کردن تصویر مورد نظر در این برنامه، ترتیب مراحل انجام کار برای کاربر کاملا روشن است.

کار کردن با این نرم افزار ساده است. فقط کافی است تا مراحلی که در این برنامه در دسترس کاربر قرار می گیرند، به ترتیب اجرا شوند:

 • در گام اول تصویر را در برنامه باز کنید.
 • در این مرحله، با استفاده از گزینه “select material”متریال حکاکی را نتخاب نمایید.
 • سایز تصاویر را اصلاح کنید. گزینه “Resize image” از نوار ابزار بالای برنامه، پنجره تغییر اندازه تصاویر را باز می کند.
 • تنظیمات روشنایی تصویر را انجام دهید. (تغییر طیف های رنگی، برجسته کردن لبه های تصویر، تنظیم تاریکی و روشنایی و سایه های میانی)
 • بعد از انجام مراحل فوق، با کلیک روی گزینه Final Process تنظیمات اعمال شده را تائید کنید.
 • در نهایت، با استفاده از گزینه Save image تصویر مورد نظر را ذخیره کنید. در بین گزینه های نمایش داده شده در این مرحله، گزینه Engaraved را فعال نمایید.
 • در این مرحله آماده سازی تصویر برای حک لیزری به اتمام رسیده است. فقط کافیست تا ضمن باز کردن تصویر در نرم افزار دستگاه و ، استارت انجام کار برای حکاکی تصویر را بزنید.
 • این نرم افزار در فرایندی خودکار به بهترین شکل عکس های دیجیتال را به فایل های بیتی تبدیل می کند.
 • نتایج بدست آمده از پردازش تصاویر در این برنامه، حکاکی لیزر عکس ها را بر روری متریال های مختلف حرفه ای و باکیفیت ارائه می دهد.
 • رابط کاربری آسان این برنامه از دیگر مزایای استفاده از آن است. انجام سه مرحله کافیست تا یک عکس دیجیتال را به فرمت مناسب برای حکاکی لیزری باکیفیت تبدیل کرد.
 • نتایج به دست آمده از Touch Laser Photo برای اجرا در تمامی برندهای دستگاه حکاکی لیزری سازگار است.
 • آماده سازی تصویر برای حک لیزری در این نرم افزار برای متریال های مختلفی تعریف می شود. با استفاده از پایگاه داده هوشمند این برنامه می توان با توجه به نوع متریال، تنظیمات پیشرفته ای برای علامتگذاری و حکاکی لیزری تصاویر انجام داد.
 • آپدیت های منظم این نرم افزار به طور منظم و هر سه ماه یک بار انجام می شود. در هر بروز رسانی متریال جدیدی به لیست آیتم های تعریف شده آن برای ادیت افزوده می شود.

جهت تبدیل عکس برای حکاکی لیزر با گوشی در این نرم افزار مراحل زیادی باید مدنظر قرار گرفته شوند. توجه به هر یک این موارد به کسب یک نتیجه خارق العاده از تصاویر حکاکی شده با دستگاه لیزر می انجامد.

در صورت لزوم، بخش هایی از عکس را در نرم افزار برش دهید. در مواردی که وجود پس زمینه تصویر چشم را از تمرکز بر تصویر اصلی منحرف می کند، بهتر است آن را حذف کنید.

چنانچه با انجام این مراحل کنتراست کافی در حک لیزری تصویر بدست نیاوردید، میزان روشنایی تصویر را افزایش دهید. با انجام آزمون و خطا می توانید بهترین نتیجه را در تصویر نهایی بدست آورید.

بالاتر بودن DPI یا نقطه در هر اینچ تصویر، دقت و کیفیت تصویر را در حکاکی لیزری افزایش می دهد. DPI 500 بهترین نتایج را در حکاکی تصاویر ارائه می دهد. البته، با توجه به نوع متریال این میزان می تواند متفاوت باشد. با تجربه کار روی متریال مختلف میزان این متغیر را برای شما تعیین می شود.

فاکتورهای مهم جهت بهینه کردن تصاویر برای حکاکی لیزر

 • انتخاب تصویر باکیفیت و باز کردن آن در نرم افزار ادیت
 • پردازش عکس در حالت Grayscale
 • تغییر کنتراست عکس لرای دریافت نتیجه دلخواه
 • تنظیم سرعت و قدرت دستگاه حکاکی لیزر

امروزه، حکاکی تصویر با دستگاه لیزر جایگزین روش های قدیمی صنعت چاپ شده است. با استفاده از این دستگاه می توان تصاویر متنوع را در هر ابعاد و متریالی با بیشترین دقت و سرعت حکاکی کرد. دریافت یک خروجی مطلوب مستلزم آماده سازی تصویر برای حک لیزری است. به مدد حضور نرم افزارهای تبدیل عکس برای حکاکی لیزر با گوشی این فرایند به راحتی قابل انجام است. با انتخاب بهترین برنامه های تبدیل عکس به فایل لیزری می توان بهترین خروجی را در این فرایند دریافت کرد. دو نرم افزار معرفی شده در این مقاله با همین هدف ذکر شده اند.

 

دکمه بازگشت به بالا