عمومیمعرفی کسب و کار

نحوه ساخت درب چوبی کابینت

آیا شما از جمله افرادی هستید که به ساخت وسایل چوبی علاقمند هستید؟ آیا تا به حال به فکر کرده اید؟ آن چه که در این مطلب با شما در میان می گذاریم، آموزش ساخت درب چوبی اتاق می باشد.

نکته مهم در انجام این کار اندازه گیری و برش صحیح چوب می باشد. اگر به انجام این کار علاقمند می باشید، در ادامه این مطلب از با ما همراه باشید.

مرحله اول

آن چه که در ابتدا باید انجام دهید، اندازه گیری دقیق و صحیح پنل درب می باشد. از این رو طول و عرض چارچوب درب را با دقت اندازه گیری کنید.

مرحله دوم

برای ساخت ، بهتر است از یک تخته سه لا به عرض 1.2 متر و طول 2.4 متر با ضخامت 1.3 سانتی متری استفاده نمایید.

مرحله سوم

در این مرحله اندازه های پنل درب که قبلا اندازه گیری کرده اید، بر روی تخته علامت گذاری کنید. توجه کنید که در هنگام علامت گذاری، خطوط کاملا صاف باشند.

مرحله چهارم

در این مرحله از ساخت درب چوبی نوبت به برش چوب می رسد. برای انجام این کار می توانید از اره با تیغه دایره ای استفاده نمایید. توجه داشته باشید که برش چوب باید با دقت کامل انجام شود.

بد نیست بدانید در بیش تر مواقع اندازه استاندارد پنل درب چوبی 200 سانتی متر در 67-61 سانتی متر می باشد.

مرحله پنجم

بعد از برش چوب نوبت به سمباده زنی سطح مورد نظر می رسد. برای انجام این کار می توانید از سمباده برقی یا کاغذ سمباده با درجه سختی بالا استفاده نمایید. توجه داشته باشید که تمام قسمت های چوب مانند سطح، پشت و گوشه آن را به خوبی سمباده بزنید.

مرحله ششم

در جهت عمق بخشی و استحکام به درب چوبی، می توانید از باقیمانده تخته استفاده کنید و نسبت به انجام این کار اقدام نمایید.

اگر پنل درب با توجه به اندازه تخته که در ابتدا به آن اشاره شد، دارای طول 200 سانتی متر و عرض 64 سانتی متر می باشد، چوب کافی برای برش 4 قطعه به طول 200 و عرض 11 سانتی متر و شش قطعه به طول 41 و عرض 11 سانی متر در اختیار خواهید داشت.

توجه داشته باشید که برای هر دو طرف درب به این قطعه ها نیاز دارید. بنابراین بهتر است از یک ورقه چوب کوچک تر نیز استفاده نمایید.

مرحله هفتم

بعد از برش قطعه ها از دو یا سه قطعه از هریک از قطعه های بریده شده بر روی یکدیگر استفاده نمایید. برای انجام این کار می توانید از چسب چوب استفاده کنید.

توجه داشته باشید که قطعه های بریده شده باید در لبه درب چسبانده شود. بنابراین در نحوه چسباندن آن ها دقت نمایید.

بعد از چسباندن هر قطعه به مدت 3 تا 5 دقیقه دست خود را بر روی آن ها فشار دهید تا به خوبی به سطح مورد نظر بچسبد. توجه داشته باشید که انجام این کار در پشت و روی سطح چوب باید انجام گیرد.

مرحله هشتم

در این مرحله از ساخت درب چوبی، باقیمانده چوب را به 6 قطعه 41 سانتی متری تبدیل می کنیم. توجه کنید این قطعه ها در بین دو ردیف چوبی که در لبه های درب مورد استفاده قرار دادیم، بچسبند.

بنابراین اگر اندازه گیری ها در ابتدای کار درست انجام شود، دو تیغه باید 41 سانتی متر از یکدیگر فاصله داشته باشند.

مرحله نهم

از شش قطعه ای که بریدید، باید در هر دو طرف درب در قسمت بالا، پایین و میانه درب استفاده نمایید. برای انجام این کار از چسب چوب استفاده کنید.

مرحله دهم

اگر تمایل دارید ظاهر بهتری به درب ببخشید می توانید از قطعه های تراشیده چوب در این جهت استفاده نمایید. برای ایجاد نمایی بهتر انتهای قطعه های تراشیده چوب را با زاویه 45 درجه برش بزنید.

مرحله یازدهم

در این مرحله نوبت به تعیین محل دستگیره درب می رسد. برای انجام این کار از یک دریل شارژی با تیغه دایره ای 5.40 سانتی متری استفاده کرده و محل قرار گیری دستگیره درب را سوراخ کنید.

مرحله دوازدهم

در این مرحله نوبت به رنگ آمیزی درب می رسد. برای رنگ آمیزی درب از دو یا سه لایه رنگ آلکیدی استفاده نمایید. توجه داشته باشید بعد از هر لایه رنگ آمیزی اجازه دهید رنگ به طور کامل خشک شود.

رنگ های پایه آب تقریبا به مدت 24 ساعت زمان برای خشک شدن نیاز دارند. البته این میزان زمان با توجه به محصول می تواند متفاوت باشد. توجه داشته باشید که حتما از دو لایه رنگ آمیزی برای ایجادی نمایی زیبا استفاده نمایید.

مرحله سیزدهم

بعد از پایان رنگ آمیزی از سیلر ضد آب بر روی درب استفاده نمایید. برای انجام این کار می توانید از سیلر پلی اورتان در هر دو طرف درب استفاده کنید.

برای انجام این کار از قلمو رنگ آمیزی استفاده نمایید. حتی در صورتی که قصد نصب درب در داخل خانه دارید، حتما باید از سیلر ضد آب استفاده کنید.

مرحله چهاردهم

در این مرحله نوبت به نصب دستگیره و زبانه درب می رسد. بعد از انجام این کار محل دقیق لولای درب را نیز مشخص کرده و نسبت به نصب آن اقدام نمایید.

مرحله پانزدهم

در مرحله آخر نوبت به نصب درب می رسد. زمانی که لولا درب را نصب کردید، درب را چندین مرتبه باز کنید تا از بازشدن آن بدون مشکل مطمئن شوید.

کلام پایانی

ما در این نوشته از ساختمانچی به معرفی مراحل ساخت درب چوبی پرداختیم. اگر تصمیم به ساخت یک درب چوبی گرفتید، این نوشته می تواند در ساخت یک درب بنابر اصبرای تامین امنیت هر مکانی شما مستلزم این هستید که از انواع درب های با کیفیت و درجه یک استفاده کنید، این محصول امروزه برخلاف سال های گذشته در مدل های مختلف و سبک های گوناگون تولید می‌شود و شما مطابق با سلیقه و نیاز خود محصول مناسب را جهت خرید می‌توانید انتخاب کنید.

یکی از نمونه های جدید و خاص بازار درب های چوبی هستند، که ظاهر متفاوت آن ها باعث ایجاد یک هارمونی خاص در قسمت ورودی هر مکانی می‌شود و از نظر قیمت نیز بسیار مناسب هستند. در ادامه این مقاله شما را به صورت تکمیلی با مراحل ساخت انواع آشنا می کنیم، با ما تا انتهای این مطلب همراه باشید‌.

قیمت دستگیره کمد دیواری به طور کلی به عوامل مختلفی بستگی دارد، از مهمترین موارد موثر می‌توان به جنس و متریال تولیدی، روش آبکاری و برند تولیدی دستگیره است

روش های ساخت درب چوبی

امروزه انواع مختلفی از درب های چوبی تولید می‌شود که متناسب با نوع و نحوه ساخت آن کاربرد آنها نیز متفاوت است، به طور مثال نحوه ساخت و یراقی که در استفاده می‌شود با سایرین متفاوت است.

نکته حائز اهمیت این است که کاربرد درب ها تنها به یراق و نحوه ساخت آنها خلاصه نمی‌شود و روکش درب ها نیز اهمیت زیادی در نوع استفاده آنها دارد، به طور مثال ممکن است از در ساخت درب استفاده شود یا حتی روکشی جهت تبدیل درب ها به ضد آب و یا ضد حریق کردن آنها استفاده شود، اگر به دنبال یک هستید اینجا کلیک کنید.

همانطور که گفته شد انواع مختلفی از درب ها وجود دارند که در ادامه قصد داریم مراحل درست کردن درب چوبی ساده را بررسی کنیم و به ترتیب شرح دهیم.

مراحل آموزش ساخت درب چوبی ساده

مرحله اول: اندازه‌گیری قاب

تیم جهت اندازه‌گیری قاب یا اسکلت محل نصب درب اقدام می‌کند، دقت داشته باشید که این اندازه‌گیری باید بسیار دقیق باشد تا در زمان دچار مشکل نشوید و این کار نیاز به متخصصین مجرب دارد.

مرحله دوم: برش درب چوبی

در این مرحله از درست کردن باید بر اساس اندازه مشخص شده (مطابق با مرحله قبل)، چوب انتخاب شده (در زمان ثبت سفارش)، علامت گذاری می‌شود و با استفاده تجهیزات مختلف برش داده می‌شود. مرحله برش درب چوبی زمانی است که روکش و قطعات دیگری که مورد نیاز است انتخاب و دسته بندی می‌شوند.

مرحله سوم: سمباده و بتونه کاری
سمباده زنی بتونه کاری انجام می‌شود، این مرحله به این دلیل است که ممکن است چوبی که قرار است تبدیل به درب شود انحنا و یا گودی بیش از حد داشته باشد که با سمباده و بتونه این مشکلات نیز بر طرف خواهند شد.

برای کسب ایده های بیشتر در رابطه با انتخاب با ما همراه باشید.

مرحله چهارم: تعیین محل نصب لولا، قفل و دستگیره

در این مرحله از ساخت درب محل نصب یراق مانند دستگیره ها، لولا و… مشخص می‌شود، حتی در تولید بعضی از درب ها ممکن است در این مرحله جای قرار گرفتن پیچ ها نیز مشخص شود.

مرحله پنجم: رنگ کاری درب چوبی

نوبت به رنگ کاری درب ها می‌رسد که این کار با رنگ های مخصوص درهای چوبی انجام می‌شود؛ مراحل به اینگونه است که قبل از شروع به رنگ کاری بدنه چوب به صورت کامل تمیز می‌شود و برای دوام بالاتر درها از موادی مانند کیلر (برای زیر رنگ) و سیلر (برای روی رنگ) استفاده می‌شود.

مرحله ششم: نصب لولا، قفل و دستگیره

مواردی مانند دستیگره ها، لولا ها و سایر یراق که در مراحل قبلی جای آنها تعیین شده بود، روی در به اصطلاح سوار می‌شود.

مرحله هفتم: نصب درب چوبی

در مرحله آخر نیز متخصصین جهت نصب، در محل مورد نظر اقدام می‌نمایند.

جهت کسب اطلاع از کلیک کنید.

قطعا مهم ترین مرحله در تولید هر درب چوبی ابتدا طراحی بی نقص و خاص آن می باشد و هر چه قدر به این نکته ظریف توجه بیشتری شود، قطعا محصول نهایی تولید شده ظرافت و کیفیت بالایی خواهد داشت.

روش ساخت درب چوبی اتاق برای مناطق مرطوب

همانطور که می‌دانید در استان های شمالی و جنوبی ایران رطوبت یکی از معضلاتی است که ساکنین آن منطقه با آن سرو کار دارند. این موضوع باعث میشود تا آنها نسبت به خرید درب چوبی تردید نمایند. آیا از درب چوبی در مناطق مرطوب نباید استفاده کرد؟ استفاده از درب چوبی در مناطق مرطوب هم امکان پذیر است، باید از متریالی که درب را در برابر رطوبت مقاوم میکند و از پوسیدگی آن جلوگیری می‌کند استفاده نمایید.

هر مجموعه ای پس از اتمام این مرحله اقدام به درست کردن در چوبی می‌کند و در ساخت درب بهترین چوب های موجود در بازار خریداری شده و رطوبت آن را طی مراحل خاصی از بین می‌برند و آماده ساخت می‌کنند و در نهایت در طول و عرض استاندارد توسط دستگاه خاصی برش ها انجام می‌شوند و دستگیره ها، لولاها و عایق های صوتینحوه ساخت کابینت و درب برای آشپزخانه شما!

یادگیری نحوه ساخت و درهای منطبق در بین کابینت کاران تازه کار بسیار محبوب است. دانستن این مهارت اساسی به نجار اجازه می دهد تا دانش و مهارت خود را برای طراحی و ساخت تقریباً هر نوع واحدی که قابل تصور است ، تطبیق دهد. با مجموعه ای از مجموعه برنامه های رایگان نجاری گریت کابینت برای شروع هرگونه نجاری در کابینت کار کنید. اگر سوالی داشتید می توانید از ما بپرسید!

نحوه ساخت درب کابینت و ساختمان اصلی کابینت

اصول اساسی ساختمان واقعاً یکسان است ، فرقی نمی کند که برای آشپزخانه ، حمام ، اتاق کار یا گاراژ خود واحدی بسازید. بیشتر کمد ها کمی بیشتر از یک جعبه چوبی است که برای نصب فعلی تغییر کرده است. در این طرح های رایگان نجاری ، یاد بگیرید که چگونه می توانید چند جعبه ابزار محکم را نصب کنید که تقریباً برای هر نوع نصب دیگری قابل استفاده است.

نحوه ساخت درب کابینت: کابینت سینک حمام

کابینت سینک حمام یک نوع استاندارد از همان نوع واحد پایه است که در آشپزخانه ای که میز آشپزخانه روی آن نصب شده است استفاده می شود. این طرح های نجاری رایگان برای مدل سینک حمام شامل یک کشوی عمیق و یک محفظه بزرگ ذخیره سازی زیر سینک است. نقشه ها و صورتحساب اندازه گیری شده رایگان را بارگیری کرده و مجموعه را در مغازه چوبی خود بسازید.

نحوه ساخت درب کابینت و قفسه های مفید و بزرگ

قفسه های مستحکم و مستحکم ، ابزار خوبی برای هر تعداد مکان در خانه ، گاراژ یا سوله شما هستند. در حالی که برخی افراد ممکن است یک قفسه کاربردی را به عنوان یک تکه چوب (یا تخته سه لا) متصل به دیوار با چند قفسه قفسه تصور کنند ، اما چنین قفسه ای محکم یا جذاب نخواهد بود. در عوض ، این مجموعه از برنامه های نجاری رایگان را دنبال کنید تا برخی از قفسه های مقاوم و مقاوم را بسازید که بادوام بوده و عالی به نظر برسند.

جزئیات کشو و نحوه ساخت درب کابینت

یادگیری نحوه ایجاد دم کبوتر یکی از مهارت های اساسی برای هر کارگر چوب خوب است. معمولاً هنگام ساخت کشو برای کابینت آشپزخانه یا قطعات مبلمان از دم کاپوت استفاده می شود. این طرح های نجاری گام به گام دنبال می شود و نحوه ساخت کشوهای دم کبوتر را برای پروژه های نجاری خود یاد می گیرد.

اگر می خواهید ظاهر آشپزخانه خود را به سرعت و به طور چشمگیری به روز کنید ، چند درب کابینت آشپزخانه جدید نصب کنید. در حالی که خرید درهای کابینت آشپزخانه در مرکز خانه می تواند بسیار گران باشد ، شما به راحتی می توانید درهای کابینت پانل با طاقچه زیبا را با کمی بیشتر از یک اره رومیزی با کیفیت ایجاد کنید. از همه بهتر ، درهای کابینت پانل با طاقچه ای که ایجاد می کنید ، بخشی از درهای کابینت جدید در مرکز خانه هزینه دارد. این طرح های رایگان نجاری را دنبال کنید و بیاموزید که چگونه می توانید این درهای کابینت را با اسب کار در مغازه چوبی خود ، اره رومیزی در چوب فروشی خود بسازید.

ساخت درب کابینت به سبک اسلب اروپایی

درب به سبک اسلب یک نوع درب کابینت بسیار اساسی است که در اروپا بسیار محبوب است. این درب ساده کابینت را می توان از چوب جامد ، تخته سه لا نواری یا حتی ملامین ساخت. بخشی از جذابیت درب کابینت به سبک اسلب این است که می توان آنها را تقریباً به هر شکلی به پایان رساند. در این طرح های رایگان نجاری ، نحوه ساخت درهای کابینت ارزان و متنوع به سبک اسلب اروپایی را بیاموزید. لوورها راهی شیک برای ساخت کرکره پنجره یا درهای پارتیشن هستند. طاقچه ها در واقع مجموعه ای از نوارهای چوبی هستند که پنجره یا دهانه دیگری را می پوشانند. از آنجا که نوارهای پنجره ها در یک زاویه قرار دارند ، پنجره ها حریم خصوصی زیادی را ایجاد می کنند در حالی که اجازه می دهد مقدار زیادی هوا بین دو لنگه جریان یابد. در حالی که درها و پنجره های کرکره ای به آسانی در مراکز خانگی موجود است ، ساختن پنجره ها چندان دشوار نیست. با استفاده از این طرح های نجاری ، برای هر تعداد کاربردی ، از جمله یک دستگاه روتر که برای برش سوراخ های طولانی برای تخته ها نسیم می سازد ، پنجره ایجاد کنید!

نحوه ساخت درب کابینت با روکش فرانسوی

یک راه بسیار محکم برای نصب هر نوع دیواری استفاده از روکش فرانسوی است. گاهی اوقات به عنوان براکت گوه ای نامیده می شود ، می توانید یک جفت روکش فرانسوی با کمی بیشتر از اره رومیزی درست کنید. گوه وزن کمی را تحمل می کند و کمد را به دیوار محکم می کند. همچنین ساخت آن بسیار آسان است. در این نکته نجاری چگونگی کار را بیاموزید.

دریافت خدمات و مشاوزه بازسازی کابینت منزل و ساخت درب کابینت

با جستجوی آنلاین نام بسیاری از شرکت هایی که خدمات بازسازی و ساخت درب کابینت را انجام می دهند به شما داده می شود. برای انجام این پروژه با مناسب ترین قیمت و تضمین کیفیت می توانید با مشاوران و مهندسان گریت کابینت برای مشاوره و کسب اطلاعات بیشتر در تماس باشید.

اگر کابینت های موجود خوش ساخت و فرم خوبی داشته باشند و ظاهری کاملاً متفاوت داشته باشند، بازسازی کابینت می تواند گزینه ای مناسب و کم هزینه برای بازسازی آشپزخانه باشد. همچنین در مواردی که چیدمان آشپزخانه موجود به خوبی کار می کند، انتخاب خوبی است. اما در مواردی که کابینت های موجود با مشکلات ساختاری روبرو هستند و یا سخت افزار در وضعیت نامناسبی قرار دارد و یا ویژگی های ذخیره سازی داخلی در آن کم است، بهتر است کابینت های کاملا جدید نصب کنید. همچنین کار کابینت تنها به ساخت کابینت ختم نمی شود و شما می تواند هر مدل تخت خوابی در هر اندازه و ساختاری را سفارش دهید تا با قیمت منطقی و بهترین کیفیت به دستتان برسد.

همه ما دوست داریم یک آشپزخانه زیبا و تمیز و منظم داشته باشیم که علاوه بر زیبایی و شیک بودن، کارایی زیادی نیز داشته باشد. به همین منظور استفاده صحیح از فضای کابینت ها و یا تعمیر و تعویض آن ها به شما توصیه می شود. برای کسب اطلاعات بیشتر و مشاوره رایگان از طراحان و سازندگان گریت کابینت درمورد نحوه بازسازی کابینت می توانید هفت روز هفته و ۲۴ ساعت شبانه روز به صورت رایگان با ما در ارتباط باشید!

استفاده از نکات بالا به شما در انتخاب موفقیت آمیز و طراحی زیبای اتاقی جذاب و داشتن یک اتاق خواب و خانه مدرن و زیبا کمک می کند.

خرید اینترنتی قلاب آویز لباس و جالباسی با قیمت مناسب و کیفیت عالی ارسال فوری به تمام ایران اینجا کلیک کنید

 

دکمه بازگشت به بالا