ورزشی

نخستین پیروزی برای لهستان/ یک اشتباه کمر شگفتی‌ساز جام را شکست! – خبرگزاری آنلاین | اخبار ایران و جهان

به گزارش خبرنگار آنلاین ، اولین دیدار از دومین روز از گروه C بیست و دومین دوره جام جهانی از ساعت ۱۶:۳۰ امروز شنبه بین تیم های عربستان و لهستان در ورزشگاه «شهر آموزش» آغاز شد. در پایان لهستان 2-0 پیروز شد و حریف خود را ساخت.

عربستانی ها که در اولین بازی خود عالی کار کردند و آرژانتین را با نتیجه 2-1 شکست دادند، با هدف امتیاز گرفتن از این بازی و افزایش شانس صعود به میدان رفتند و در نیمه اول تیم بهتری بودند. آنها بازی را داشتند.

اگرچه عربستانی ها صاحب توپ و میدان بودند، اما لهستان در دقیقه 39 نیمه اول روی یک ضد حمله به گل رسید. این گل با کار خوب لواندوفسکی و پاس او به بیرون و ضربه نهایی زیلینسکی به دست آمد.

اولین برد برای لهستان/ اشتباه غافلگیر کننده کمر جام را شکست!

اما این پایان کار دو تیم در نیمه اول نبود و عربستانی ها در دقیقه 46 با کمک VAR صاحب یک ضربه پنالتی شدند اما دروازه بان لهستان این ضربه را مهار کرد و به زیبایی آن را برگشت داد. تا نیمه اول مانع از باز شدن دروازه او شد و ابتدا باید با شکست یک بر صفر سبزپوشان آسیا پایان یابد.

عربستانی ها در نیمه دوم موقعیت های خوبی برای گلزنی داشتند اما دروازه بان لهستانی “سزنی” مانع از این کار شد. از باز کردن دروازه اش. در دقیقه 54 تیم آسیایی تا جایی پیش رفتند که دروازه شزنی را باز کردند اما نتوانستند از سد شزنی بگذرند.

در دیدار مقابل لهستان در دقیقه 64 لواندوفسکی توپ را به تیرک دروازه عربستان کوبید و با وجود اینکه اعراب در تلاش برای گل تساوی بودند، اما این لواندوفسکی بود که از اشتباه عجیب و مرگبار المالکی، مدافع حریف استفاده کرد. در دقیقه 82 و با یک ضربه آرام گل دوم را به ثمر رساند تا امید لهستان برای پیروزی در این بازی کم شود.

با پیروزی لهستان مقابل عربستان شرایط این گروه پیچیده شد و در صورت پیروزی آرژانتین مقابل مکزیک، تکلیف تیم های صعود کننده به دیدارهای روز پایانی کشیده می شود.

دکمه بازگشت به بالا