اقتصادی

نزول نرخ بیکاری آلمان – امروزنگار

نرخ بیکاری آلمان در ماه سپتامبر به ۵.۷ درصد کاهش یافت.

به گزارش امروزنگار به نقل از اکونومیک، بر اساس گزارش آژانس کار فدرال آلمان، نرخ بیکاری این کشور در ماه سپتامبر به ۵.۷ درصد رسید که ۰.۱ درصد کمتر از ماه قبل است. این نرخ نسبت به ماه مشابه سال قبل ۰.۳ درصد افزایش داشته است.

تعداد افراد بیکار در ماه سپتامبر به دو میلیون و۶۲۷ هزار نفر رسید که به صورت ماهانه ۶۹ هزار نفر کمتر شده و ۱۴۱ هزار نفر در سال افزایش یافته است.

شاخص بیکاری که شامل بیکاری و اشتغال ناقص، تغییر در سیاست‌های بازار کار و ناتوانی کوتاه‌مدت برای کار می‌شود، در ماه مرجع به عدد سه میلیون و۴۴۰هزار نفر رسید که نسبت به ماه آگوست ۴۴هزار نفر تنزل یافته و نسبت به ماه سپتامبر ۲۰۲۲ به میزان ۱۹۰ هزار نفر افزایش ثبت کرده است.

دانیل ترزنباخ، عضو هیات اجرایی آژانس کار فدرال (BA) اظهار کرد: شروع بهبود پاییز امسال نسبتا پایین است. بیکاری در حال کاهش است، اما کمتر از حد معمول در ماه سپتامبر، با این حال، بازار کار آلمان ثابت باقی می‌ماند.

انتهای پیام

کارگروه تحریریه اقتصادی

سلام! من یک خبرنگار اقتصادی با تخصص در زمینه تحلیل‌های اقتصادی هستم. با استفاده از روش‌های پیشرفته تحلیل، تمام تلاشم را می‌کنم تا به شما تحلیل‌های دقیق و قابل اعتماد را ارائه دهم تا شما بتوانید در مورد مسائل اقتصادی تصمیم‌گیری کنید.
دکمه بازگشت به بالا