بین المللی

نظرسنجی؛ نارضایتی اکثر آمریکایی‌ها از بدتر شدن اوضاع اقتصادی

یک نظرسنجی جدید توسط مرکز مطالعات سیاسی آمریکا در دانشگاه هاروارد و نظرسنجی هریس نشان می دهد که اکثریت رأی دهندگان در ایالات متحده می گویند که وضعیت مالی آنها در بحبوحه افزایش تورم و ترس از رکود اقتصادی در حال بدتر شدن است.

به گفته وب سایت هیل، 56 درصد از شرکت کنندگان در نظرسنجی گفته اند که وضعیت مالی در حال “وخامت” است که بالاترین میزان ثبت شده در نظرسنجی ها است.

این افزایش شدید نسبت به ماه گذشته است، زمانی که 48 درصد گفتند وضعیت مالی خود در حال بدتر شدن است. در همان زمان، درصد رای دهندگانی که معتقدند وضعیت مالی آنها در حال بهبود است، کمترین درصد را در نظرسنجی داشت و تنها 20 درصد این نظر را داشتند.

در این گزارش آمده است که ایالات متحده همچنان با بالاترین نرخ تورم طی سالیان متمادی مواجه است. تورم مصرف‌کنندگان آمریکایی در ماه آوریل نسبت به سال قبل 8.3 درصد افزایش یافت که سریع‌ترین افزایش در نزدیک به 40 سال گذشته است.

در عین حال قیمت بنزین در ماه های اخیر افزایش قابل توجهی داشته است و تا روز سه شنبه میانگین قیمت هر گالن بنزین در کشور به 4598 دلار رسید که بالاترین میانگین ثبت شده تا به امروز است.

نظرسنجی هاروارد همچنین نگرانی های فزاینده ای را در مورد رکود اقتصادی در آینده ایجاد کرد. نزدیک به نیمی از رای دهندگان، 49 درصد، معتقدند که ایالات متحده در سال آینده وارد رکود خواهد شد و 36 درصد دیگر معتقدند که این کشور در حال حاضر در میانه رکود است. تنها 16 درصد معتقدند که ایالات متحده از رکود اقتصادی جلوگیری می کند.

ترس از یک رکود قریب الوقوع همراه با تشویش مالی فزاینده در میان رای دهندگان می تواند چشم انداز تیره ای را برای انتخابات میان دوره ای برای دموکرات ها ایجاد کند، زیرا در تلاش برای حفظ اکثریت بسیار محدود خود در مجلس نمایندگان و سنا در سال ها هستند.

یک نظرسنجی دیگر نشان می دهد که تنها 35 درصد معتقدند که جو بایدن، رئیس جمهور آمریکا در اقتصاد عملکرد خوبی داشته است.

بر اساس این نظرسنجی، افزایش قیمت ها و تورم مهم ترین موضوعات مورد توجه رای دهندگان بوده و 40 درصد آن را مهم ترین موضوع در حال حاضر کشور عنوان کرده اند. 1963 شهروندان آمریکایی در نظرسنجی هاروارد شرکت کردند.

نظرسنجی اخیر آسوشیتدپرس همچنین نشان داد که تقاضای بایدن به دلیل ناامیدی فزاینده اقتصادی و نگرانی در مورد جهت گیری ایالات متحده در میان متحدانش به تنها 39 درصد افزایش یافته است. (جزئیات بیشتر)

انتهای پیام/
این را به صفحه اول پیشنهاد دهید

دکمه بازگشت به بالا