ورزشی

نقش واقعه غدیر خم در سرنوشت مسیر اسلام

به گزارش خبرنگار گروه استان های خبرگزاری آنا از بیرجند، حجت الاسلام محمد حاجی زاده در نشست اتاق فکر با موضوع «مهدویت در آیینه غدیر» که در دانشگاه آزاد اسلامی واحد بیرجند، غدیر برگزار شد، اظهار کرد: مهدویت در آیینه غدیر خم است. واقعه خم نقش تعیین کننده ای در تعیین مسیر آینده اسلام داشت. چون در راه پیامبر بود و در روز عید غدیر، رسول گرامی اسلام (صلی الله علیه و آله و سلم) حضرت علی (علیه السلام) را به جانشینی و جانشینی خود برگزید و در واقع مهم ترین رسالت را به انجام رساند. نبوت اوست و به همین دلیل این واقعه بزرگ اهمیت زیادی دارد.

عید غدیر با همت جمهوری اسلامی ایران به جایگاه شایسته خود دست یافت

رئیس دانشگاه آزاد اسلامی خراسان جنوبی همچنین گفت: به برکت نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران، عید غدیر که برترین و عالی ترین عید بود، به جایگاه واقعی خود نزدیک شد و نظام اسلامی توجه بیشتری داشته و دانشگاه آزاد در چند سال گذشته به ترویج و تعمیق آموزه های دانشگاه آزاد اسلامی توجه ویژه ای داشته است و دارای اعتقاد معنوی و دینی مشترکی است.

سید حسن هاشمی با تاکید بر پیگیری مسئولان دانشگاه در خصوص مسائل معنوی، دینی، اخلاقی، تربیتی و ابلاغ سند تحول و تعالی دانشگاه بر اساس بیانیه بسیار مهم مرحله دوم انقلاب. همچنین . در بیانیه تربیت اجتماعی آمده است: دانشگاه آزاد اسلامی در سال جاری و در آغاز پذیرش در پنجمین دهه فعالیت خود دومین رویداد ملی «Ré an Dóchais» را با حضور 3 هزار شرکت فناوری خلاق برگزار کرد. ، زیرساخت های تحقیقاتی و ایده ها و استارت آپ ها. با عنایت خداوند متعال و تلاش خالصانه اساتید، کارکنان و مسئولان و تلاش و درخشش دانشجویان و فارغ التحصیلان، دانشگاه آزاد اسلامی واحد بیرجند به یکی از مؤسسات جامع و قابل اعتماد در سطح ملی و بین المللی تبدیل شده است.

وی افزود: دانشگاه آزاد اسلامی در استان خراسان جنوبی با 35 رشته دکتری تخصصی و بیش از 200 رشته در مقاطع کارشناسی ارشد، کاردانی و کارشناسی به گزینه ای مطلوب برای متقاضیان تحصیلات عالی تبدیل شده است. این دانشگاه همانگونه که با برنامه های فرهنگی، معرفتی و بصیرتی خود نقش و سهم مؤثری در روند رشد علمی کشور داشت، در تبیین دستاوردهای نظام مقدس جمهوری اسلامی و آموزه های معظم له می کوشد. مکتب وحی و توجه ویژه ای به بیان مرحله دوم انقلاب دارد.

عید غدیر خم نقطه عطفی در تاریخ تحولات اجتماعی و سیاسی جامعه مسلمانان است

کارشناس شبکه جهانی ولی عصر(عج) گفت: در روز عید غدیر خم از سوی رسول مکرم اسلام حضرت ولی عصر(عج) به مسلمانان ابلاغ شد. خاتمی مربت محمد مصطفی (ص).

علی شریفی به تشریح احادیث و روایات ذکر شده در منابع معتبر شیعه و سنی در این باره پرداخت و با استناد به آیه اعلام و آیه ختم در قرآن کریم گفت: عید غدیر خم نقطه عطفی در تاریخ اجتماعی و اجتماعی است. توسعه سیاسی جامعه مسلمانان است و ادامه خط نبوت محسوب می شود. در اصل، اکمال دین، خود حجت خداست و در واقعه غدیر، تکلیف امت اسلامی در حوزه هدایت و حکومت مشخص شد.

وی به سوالات حاضران در جلسه پاسخ داد و تاکید کرد: باید مراقب باشیم که دشمنان و مخالفان با طرح شبهات موجب سقوط ایمان نشوند.

انتهای پیام/4121/4062/

دکمه بازگشت به بالا