سلامت و تندرستی

نوروویروس چیست؟ – امروزنگار

سازمان بهداشت عمومی انگلیس (PHE) هشدار داده است که عفونت های ویروسی عصبی به سرعت در سراسر کشور در حال گسترش است.

به گزارش امروزنگار ، این بیماری که در ماه های سرد بیشتر دیده می شود و به “ویروس استفراغ زمستانی” نیز معروف است ، برآورد می شود سالانه 600000 تا یک میلیون نفر در انگلیس مبتلا باشد.

این یکی از شایع ترین بیماری های دستگاه گوارش در انگلستان است که باعث ورم معده در بزرگسالان می شود.

پروفسور ساهیر غربیا ، معاون دبیر سرویس ملی بیماری های واگیر در این کشور گفت: “ویروس عصبی ، که معمولاً به عنوان ویروس استفراغ زمستانی شناخته می شود ، در طول سال اپیدمی شیوع کمتری داشت و کمتر در بین انسان گسترش می یابد ، اما با برداشته شدن محدودیت ها.” سازمان بهداشت عمومی انگلیس. ما در همه گروه های سنی شاهد افزایش شیوع هستیم.

علائم ویروس مغز و اعصاب چیست؟

مرکز کنترل و پیشگیری از بیماری های ایالات متحده می گوید علائم نورو ویروس معمولاً یک یا دو روز پس از عفونت ظاهر می شود اما ممکن است تا 12 ساعت بعد ظاهر شود.

سرویس بهداشت عمومی انگلستان گزارش داد که علائم اصلی ویروس استفراغ زمستانی حالت تهوع ، اسهال و استفراغ است.

مبتلایان به این بیماری ممکن است تب بیش از 38 درجه سانتیگراد ، سردرد ، بدن درد و گرفتگی دردناک معده داشته باشند.

این علائم چه مدت ادامه دارد؟

طبق سرویس بهداشت عمومی انگلیس ، افراد آلوده به ویروس عصبی باید دو یا سه روز بعد احساس بهتری داشته باشند.

این سازمان بهداشتی توصیه می کند تا زمانی که علائم بیماری را دارید در خانه بمانید و تا دو روز از شروع علائم به مدرسه یا محل کار نروید. علاوه بر این ، توصیه می شود مبتلایان تا زمان بهبودی کامل از بیمار در بیمارستان اجتناب کنند.

سرویس بهداشت عمومی انگلستان همچنین توصیه می کند که در صورت عدم بهبود علائم پس از چند روز یا داشتن بیماری جدی مانند بیماری کلیوی و علائم شدید کم آبی به پزشک مراجعه کنید.

چگونه عفونت نورو ویروس درمان می شود؟

گرچه هیچ درمانی برای ویروس نورو وجود ندارد ، سرویس بهداشت عمومی انگلیس به کودکان و بزرگسالان مبتلا به این بیماری مایعات زیادی بنوشد تا از کمبود آب بدن جلوگیری کنند.

آژانس بهداشتی گفت: “شما باید مایعات بیشتری بنوشید تا مایعات از دست رفته در اثر استفراغ و اسهال را جایگزین کنید.” بزرگسالان می توانند علاوه بر آب ، آب میوه و سوپ نیز بخورند.

نوشیدنی های گازدار یا آب میوه ها می توانند اسهال در کودکان را بدتر کنند و به بزرگسالانی که از این کودکان مراقبت می کنند توصیه می شود که مانند گذشته به آنها آب و غذا بدهند.

سرویس بهداشت عمومی انگلیس می گوید اگر افراد مبتلا به ویروس عصبی اشتها دارند ، باید غذاهای ساده مانند سوپ ، برنج ، ماکارونی و نان بخورند. علاوه بر این ، از بسیاری از بیماران خواسته می شود تا برای درمان هرگونه تب یا درد شل شوند و استامینوفن مصرف کنند.

همچنین داروخانه ها محصولات ویژه ای برای درمان کم آبی بدن دارند که می توانید با مشورت داروساز خود تهیه کنید.

چگونه می توان ویروس گرفت و آن را انتقال داد؟

ویروس نورو بسیار مسری است و به راحتی قابل انتشار است.

ویروس دستگاه گوارش می تواند در مواقعی که به فرد آلوده نزدیک هستید یا در تماس با سطوح و اشیایی که با ویروس تماس گرفته اند و سپس بلعیدن و خوردن غذای تهیه شده توسط فرد آلوده ، منتقل شود.

سرویس بهداشت عمومی انگلستان توصیه می کند برای جلوگیری از شیوع بیماری ، دستان خود را به طور منظم با آب و صابون بشویید.

به گزارش ایندیپندنت ، سازمان بهداشت می گوید محلول های شستشوی الکلی دست نمی توانند ویروس را از بین ببرند. همچنین به شما توصیه می شود هر چیزی مانند سفره و لباس را که ممکن است به ویروس آلوده شود ، با آب گرم بشویید.

انتهای پیام

دکمه بازگشت به بالا