سلامت و تندرستی

نکاتی برای تشخیص و درمان خانگی اگزمای صورت

درماتیت آتوپیک ، که به آن اگزما نیز گفته می شود ، یک بیماری مزمن است که باعث خشکی ، قرمزی و خارش پوست می شود.

به گزارش امروزنگار ، اگزما می تواند هر قسمت از بدن مانند آرنج و پشت زانو را درگیر کند ، اما معمولاً روی پوست انسان قابل مشاهده است.

برخی از افراد ممکن است این عارضه را در قسمت بالا یا گونه ها داشته باشند ، در حالی که در برخی دیگر علائم این مجموعه در اطراف چشم یا پشت گوش دیده می شود.

در گزارشی ، وب سایت Health Line نکاتی را در زمینه تشخیص پیچیدگی درماتیت آتوپیک پوست صورت ، عوامل موثر مرتبط با این بیماری و نحوه درمان آن ارائه می دهد.

علائم اگزما بر روی پوست انسان چیست؟

شایع ترین علائم درماتیت آتوپیک روی پوست انسان قرمزی ، خارش ، خشکی و احساس سوزش است.

با این حال ، این علائم ممکن است در افراد مختلف متفاوت باشد. در حالی که بسیاری از مردم خشکی و تغییر رنگ پوست را تجربه می کنند ، برخی دیگر ممکن است احساس کنند که پوست آنها در حال سوختن است.

همچنین ، اگزما ممکن است ابتدا در گونه ها و پیشانی ظاهر شود و سپس به تدریج به سایر قسمت های صورت یا بدن گسترش یابد.

علت ایجاد درماتیت آتوپیک چیست؟

علت دقیق اگزمای پوست صورت مشخص نیست ، اما اعتقاد بر این است که سیستم ایمنی بیش فعال می تواند علائم ایجاد کند. سیستم ایمنی بدن یک واکنش التهابی را تحریک می کند که بر پوست تأثیر می گذارد و باعث تحریک ، خشکی ، خارش و بثورات پوستی می شود.

همچنین ، تغییرات آب و هوا ، آلودگی هوا ، استرس ، مواد شیمیایی موجود در شوینده های خانگی ، برخی از غذاها می توانند عوامل خارجی باشند که بر بروز اگزمای صورت تأثیر می گذارند.

آیا درمان درماتیت آتوپیک خانگی وجود دارد؟

شناسایی عوامل تحریک کننده اگزما یک راه م toثر برای کنترل علائم بیماری در خانه است. قبل از شروع علائم برای شناسایی عوامل محرک اگزما ، مراقب فعالیت ها و غذاهایی باشید که می خورید.

کاهش سطح استرس نیز می تواند کمک کننده باشد. خواب کافی و با کیفیت بالا و یک رژیم غذایی متعادل و سالم می تواند استرس را کاهش دهد.

نکات دیگری که التهاب و حساسیت پوست را کاهش می دهد عبارتند از:

روزانه پوست خود را مرطوب کنید ، به ویژه بعد از دوش گرفتن.

کمپرس سرد را به پوست خود بزنید تا التهاب شما کاهش یابد.

برای تسکین پوست مستعد اگزما از روغن های گیاهی مانند روغن تخمه آفتابگردان استفاده کنید.

انتهای پیام

دکمه بازگشت به بالا