جامعه

نیاز سازمان انتقال خون ایران به ۱۰۰ دستگاه اتوبوس خون گیری/ کمبود پایگاه خونگیری نداریم

امروزنگار/کراسان شمالی مدیرعامل سازمان انتقال خون ایران گفت: این سازمان برای پوشش مناطق مختلف کشور به 100 دستگاه اتوبوس خونگیری نیاز دارد.

به گزارش امروزنگار، مصطفی جمالی در حاشیه سفر به خراسان شمالی در جمع خبرنگاران اظهار کرد: در حال حاضر امکان خونگیری در روستاها وجود ندارد و تهیه این اتوبوس های سیار می تواند خلاءهای این بخش را پوشش دهد.

وی ادامه داد: در حال حاضر 200 بنیاد و مرکز خونگیری ثابت در کشور وجود دارد که مردم برای اهدای خون به آنجا مراجعه می کنند.

جمالی گفت: تعداد اتوبوس های خونگیری در کشور حدود 20 دستگاه است که غیر استاندارد و قدیمی هستند.

وی با بیان اینکه در حال حاضر کمبودی در مراکز خونگیری در کشور وجود ندارد، ادامه داد: احداث پایگاه خونگیری از نظر هزینه ها درست نیست و شرایط اقتصادی کشور این اجازه را نمی دهد. به همین دلیل به دنبال رفع کمبودها از طریق اتوبوس های خونگیری هستیم.

مدیرعامل سازمان انتقال خون ایران همچنین گفت: سازمان انتقال خون برای تامین نیازهای کشور در 5 سال آینده به حدود 20 درصد افزایش نیرو به ویژه در معاونت فنی نیاز دارد.

وی همچنین ادامه داد: استان های کوچک به ویژه در مواقع بحران مشارکت بیشتری دارند و به تناسب جمعیت اقدامات خیریه انجام می دهند.

وی افزود: استان خراسان شمالی و مردم آن یکی از استان های پیشرو در اهدای خون هستند و از نظر جمعیت جزو 3 استان برتر کشور هستند.

جمالی با تاکید بر اینکه اقدامات ترویجی اهدای خون بسیار موثر است، گفت: بسیاری از اقشار مختلف از جمله ورزشکاران، هنرمندان و مسئولان سفیران صلح و دوستی انتقال خون در ایران هستند و برای افزایش فرهنگ خوب و قابل قبول اهدای خون تلاش می کنند.

انتهای پیام

دکمه بازگشت به بالا