جامعه

هشدار نارنجی هواشناسی در پی تشدید فعالیت سامانه بارشی در پایتخت

اداره کل هواشناسی استان تهران در پی تشدید سامانه بارشی از فردا اخطار نارنجی صادر کرد.

به گزارش امروزنگار، اداره کل هواشناسی استان تهران با صدور اخطاریه هواشناسی نارنجی تشدید سامانه بارشی از صبح روز شنبه (26 آذر) تا یکشنبه (7 آذر) اعلام شد.

خطراتی مانند بارش متوسط ​​و گاهی شدید باران و برف، گاهی همراه با مه و ارتفاعات و احتمال رگبار برف در نواحی شمالی استان تهران (به ویژه در ارتفاعات) قابل پیش بینی است.

از آثار این خطر می توان به لغزندگی معابر و معابر، آبگرفتگی چندین معابر، طغیان کانال ها، افزایش سطح آب رودخانه ها، مه شدید و طوفان برف، محدودیت تردد جاده ها و گردنه های کوهستانی و احتمال انسداد موقت برخی راه ها اشاره کرد.

توصیه اداره کل هواشناسی استان تهران برای پرهیز از ترددهای درون شهری و سفرهای بین شهری به ویژه در مسیرهای کوهستانی با زنجیر چرخ و امکانات ایمنی برای عبور و مرور کوهستانی، بدون توقف و تخلیه در حاشیه رودخانه ها و مسیل ها، پرهیز از کوهپیمایی و آماده سازی گلایدر و هواپیمای سبک. و دستگاه عامل برای جلوگیری از آسیب های احتمالی.

بنابراین گزارش، در اخطار نارنجی سازمان هواشناسی پیش‌بینی می‌کند که پدیده‌های جوی اثرات منفی و خسارات احتمالی به همراه خواهند داشت. هشدار نارنجی برای آمادگی دستگاه های مسئول برای مقابله با یک پدیده مضر صادر می شود.

انتهای پیام/

دکمه بازگشت به بالا