جامعه

هشدار پلیس فتا درباره آگهی‌های تجهیزات اینترنت ماهواره‌ای

رئیس مرکز تشخیص و پیشگیری فتوای پلیس ناجا برای جرایم سایبری نسبت به ارسال آگهی های فروش حالت و تجهیزات دسترسی به اینترنت ماهواره ای هشدار داد.

سرهنگ علی محمد رجبی در گفت وگو با امروزنگاروی با اشاره به انتشار آگهی تحت عنوان فروش مودم و اینترنت ماهواره ای گفت: اخیراً برخی افراد سودجو تبلیغات و آگهی های مربوط به فروش حالت و تجهیزات اینترنت ماهواره ای را در سایت های تبلیغاتی و برخی دیگر از شبکه های اجتماعی منتشر کرده اند. علاوه بر این ، آنها اقدام کرده اند. “آنها همچنین مطالب را بازنشر کرده و شایعاتی را در بین کاربران این فضا ایجاد کرده اند.

وی ادامه داد: سودجویان از عباراتی مانند “اکنون امکان استفاده از خدمات ماهواره ای اینترنتی در کشور” ، “دسترسی رایگان به اینترنت جهانی” و … استفاده کردند و سعی کردند توجه و سوء استفاده کاربران را جلب کنند و حتی در برخی موارد در حالی که بررسی ها نشان می دهد که اکثر این تبلیغات جعلی هستند و اکثر کلاهبرداران و افراد سودجو سعی می کنند با ادعای رایگان بودن این سرویس برای کاربران ایرانی ، همسالان خود را فریب داده و اغوا کنند.

رئیس مرکز تشخیص و پیشگیری از وقوع جرایم سایبری پلیس فتا ناجا خواستار حساسیت بیشتر سایت های تبلیغاتی اینترنتی نسبت به انتشار آگهی های دروغین شد و از مردم خواست تا از هرگونه کلاهبرداری سایبری مربوط به فروش تجهیزات تجهیزات ماهواره ای در اینترنت مطلع باشند. پلیس فتا را مطلع کنید.

به گفته رجبی ، علاوه بر این موارد ، تیم های نظارتی سایبری پلیس فتا منطقه را رصد کرده و با تخلفات برخورد می کنند.

انتهای پیام

دکمه بازگشت به بالا