حوادث

هشدار پلیس فتا نسبت به نصب بدافزار در پوشش بازی‌های موبایلی

رئیس مرکز تشخیص و پیشگیری از جرایم سایبری پلیس فتای فرجا نسبت به کلاهبرداری از شهروندان از طریق نرم افزارهای مخرب موسوم به بازی های موبایلی هشدار داد.

سرهنگ علی محمد رجبی در گفت وگو با امروزنگار. وی با بیان اینکه در برخی موارد مشاهده شده است که برخی از کاربران نرم افزار برخی از بازی های موبایل را از منابع غیر رسمی و نامعتبر بر روی تلفن همراه خود نصب کرده اند، گفت: این افراد پس از نصب این بازی ها، آنها را عمدتاً به صورت فایل از پیام رسان ها یا سایت های دانلود غیر رسمی دچار مشکلاتی مانند سوء استفاده از اطلاعات هویتی، دسترسی به تصاویر خصوصی و … شده اند.

وی با بیان اینکه شهروندان باید مراقب نرم افزارهای مخربی باشند که ممکن است تحت عنوان بازی های موبایلی بر روی تلفن همراه خود نصب کنند، گفت: سودجویان و مجرمان سایبری در واقع بدافزار و یک سری نرم افزارهای مخرب را برای حمله به گوشی های موبایل ایجاد می کنند. . به این ترتیب آنها می توانند از اطلاعات تلفن همراه سوء استفاده کنند. عدم دسترسی به اطلاعات حساب بانکی، اخاذی از طریق سوء استفاده از تصاویر و اطلاعات خصوصی، سوء استفاده از اطلاعات هویتی و غیره. فقط برخی از این موارد

رجبی همچنین درباره روش ها و تاکتیک های این افراد سودجو گفت: سودجویان این فایل های نرم افزاری را تحت عناوینی مانند فایل فشرده بازی های موبایل، نسخه اصلی بازی و … قرار می دهند. در کانال ها و گروه ها در پیام رسان ها یا دانلود نرم افزارهای غیر رسمی. سایت ها و پس از نصب نرم افزار بر روی گوشی، فعالیت مجرمانه خود را آغاز می کنند.

فتایی فرجا، رئیس مرکز تشخیص و پیشگیری از جرائم سایبری پلیس راهور گفت: کاربران تلفن همراه برای جلوگیری از وقوع چنین جرائمی باید نرم‌افزار و بازی‌های موبایل مورد نیاز خود را از فروشگاه‌های معتبر و در زمان نصب تهیه کنند. نرم افزار به مجوزهایی که نرم افزار از تلفن همراه خود درخواست می کند توجه کنید. شهروندان باید نرم افزارهای منتشر شده در شبکه های اجتماعی را نادیده بگیرند.

انتهای پیام

دکمه بازگشت به بالا