سلامت و تندرستی

همت جهادی برای رشد شرکت‌های دانش بنیان و خلاق در حوزه غذا و دارو

وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی با اشاره به نامگذاری سال جاری به عنوان سال تولید دانش‌بنیان، اشتغال‌زایی «از سوی رهبر معظم انقلاب»: باید با تلاش جهادی به رشد شرکت‌های دانش‌بنیان و خلاق در حوزه غذا و دارو سرعت ببخشیم.

به گزارش امروزنگار، دکتر بهرام عین اللهی وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی در نشست نمایندگان غذا و پزشکی دانشگاه های علوم پزشکی سراسر کشور در مشهد، تاکید کرد: دولت سیزدهم در نظر دارد در سال جاری اکوسیستم فناوری و نوآوری را توسعه دهد. رهبر معظم انقلاب رئیس جمهور «تولید; «دانش‌بنیان، اشتغال‌زایی» موجب تسریع رشد شرکت‌های دانش‌بنیان و خلاق در حوزه غذا و دارو و تکیه بر جوانان متخصص، وفادار و انقلابی برای رفع نیازهای اولویت‌دار در این حوزه مهم و به‌ویژه افزایش کیفیت و برای ترویج فناوری های مرتبط تلاش می کند.

در متن این پیام آمده است: موفقیت چشمگیر دانشمندان کشورمان در تولید انواع داروها، واکسن ها و تجهیزات فناوری پزشکی در شرایط تحریم استکبار و گذار از اپیدمی تاج، نشان از سربلندی وجدان همه ایران دارد. و پشتیبانی ارزشمند برای دستاوردها. آینده درخشان انقلاب اسلامی.

زحمات همه شما متخصصان و مدیران فداکار و موثر در این حوزه راهبردی را ارج می نهم و از عدم امکان حضور در همایش مدیران و نمایندگان سازمان غذا و دارو و دانشگاه های علوم پزشکی سراسر کشور تشکر می کنم. با شرکت خود در مجمع جهانی بهداشت متاسفم.

دولت سیزدهم قصد دارد «تولید; «دانش‌بنیان، اشتغال‌زایی» موجب تسریع رشد شرکت‌های دانش‌بنیان و خلاق در حوزه غذا و دارو و تکیه بر جوانان متخصص، وفادار و انقلابی برای رفع نیازهای اولویت‌دار در این حوزه مهم و به‌ویژه افزایش کیفیت و برای ترویج فناوری های مرتبط تلاش می کند.

دستیابی به این هدف در گرو یک حرکت عدالت محور مبتنی بر شفافیت و عدم تبعیض علیه فساد به ویژه از طریق شناسایی و پیشگیری از فساد است.

فضای اقتصاد غذا و دارو نیازمند نظارت هوشمندانه و شفاف سازی برای دولت و مردم است تا بتوانیم با رفع عدم تعادل ساختاری و ایجاد عدالت در تخصیص گام های بیشتری در جهت خودباوری و رضایت مقام معظم رهبری برداریم. از منابع انقلاب اسلامی و جلب رضایت بندگانی که پشتوانه معنوی آنان تلاش مضاعف برای انجام وظایف قانونی است.

در پایان از همه شما عزیزان خواستار مجاهدت جهادی در اجرای سیاست های ابلاغی شده و از حضور و همکاری ارزشمند جنابعالی در این اجلاس کمال تشکر و قدردانی را دارم و توفیق روزافزون خدمت به بندگان را از خداوند متعال خواستارم. .

انتهای پیام/

دکمه بازگشت به بالا