فرهنگ و هنر

همه فکر می کنند با 8 گل به ویتنام ایران باید قهرمان شود/ برخی در تیم ملی کم تجربه هستند

کارشناس فوتسال در گفتگو با آنا:

این کارشناس فوتسال گفت: در حال حاضر بازیکنانی در تیم ملی فوتسال ایران داریم که از نظر تکنیکی بسیار خوب هستند و فکر می کنم با توجه به این موضوع تیم ملی فوتسال کشورمان بتواند از پس تایلند برآید.

حمید بی غم در گفت وگو با خبرنگار گروه ورزشی خبرگزاری آنا، درباره عملکرد تیم ملی فوتسال کشورمان در رقابت های فوتسال جام ملت های آسیا اظهار کرد: بزرگترین ضعف تیم ملی فوتسال این کشور کم بودن بازیکنان است. بازیکنان عدم تجربه شرکت در مسابقات بین المللی متأسفانه تزریق بازیکن به تیم ملی در هشت سال گذشته انجام نشده است و انجام آن کار بسیار سختی بود.

وی افزود: اکنون در این مسابقات چند بازیکن در بین بهترین ها حضور دارند اما تجربه کمی از حضور در تورنمنت های بین المللی دارند اما با این فرض که وحید شمسایی اخلاق خاصی دارد و همیشه برای اولین چیزها می جنگد. توانستند این سوال را به بازیکنان تزریق کنند و شروع کنند. آنها در این مسابقات خیلی خوب ظاهر شدند اما نگه داشتن بازیکنان در این سطح بالا بسیار دشوار است و بازیکنان ممکن است هر لحظه فراز و نشیب های خود را داشته باشند. امیدوارم این بازیکنان موفق شوند. پس از این بازی ها همچنان از نظر روحی و فنی در وضعیت خوبی قرار دارد.تیم ملی تا کنون نتایج بسیار خوبی کسب کرده و عملکرد بازیکنان به تدریج در مسابقات بهتر شده است.در بازی با ویتنام با وجود حساسیت این بازی، بازیکنان خیلی خوب کار کردند.

کارشناس فوتسال کشورمان درباره نقاط قوت و ضعف تیم ملی گفت: به نظر من نقطه قوت تیم ما در این مسابقات این است که بازیکنان با تمام قدرت به میدان می آیند یعنی هرکس به زمین می آید نیست. مهم است چند دقیقه بازی می کنند یا اصلا بازی کردی؟ بازیکنان از هر فرصتی که به دست می آورند استفاده می کنند و با تمام توان به میدان می روند، در واقع تیم فنی خودباوری و اعتماد به نفس را به خوبی به بازیکنان القا کرده است.

بی غم گفت: اما گاهی شرایط تیم کمی بالا می رود و این به دلیل کم تجربه بودن آنهاست. این بازیکنان تجربه حضور در مسابقات بین المللی را نداشتند و تنها دیدار تدارکاتی آنها مسابقاتی بود که در تایلند برگزار شد. با این شرایط تیم فنی ما باید هوشمندانه عمل کند تا ضربان بازی های ما زیاد افزایش پیدا نکند. امیدوارم تیم فنی بتواند بازیکنان را در همین سطح نگه دارد و عنوان قهرمانی این مسابقات را به دست آورد.

وی با اشاره به بحث جوانان در تیم ملی فوتسال کشورمان گفت: هیچ مربی نمی تواند 10 تا 15 بازیکن جوان را همزمان به میدان بفرستد تا در اولین دیدارها حذف شوند. به نظر من این منطقی نیست و هیچ مربی چنین ریسکی نمی کند. اکنون در این مسابقات قهرمانی آسیا، تیم فنی می تواند چهار بازیکن جوانی که تجربه بین المللی نداشتند به میدان برود و خوب بازی می کنند. من معتقدم این همان معنای تغییر نسل است. اینطور نیست که 10 تا 15 بازیکن جوان را همزمان به زمین بفرستیم و بازیکنان باتجربه را رها کنیم.

بی غم تاکید کرد: حداقل چهار بازیکن زیر 25 سال را برای کسب تجربه در این مسابقات اعزام می کنیم و به همین دلیل تغییر نسل داده ایم. اگر بازیکنان مسن تر در تیم حضور داشتند به سلیقه مربی بستگی دارد و در اردوها مورد تایید کادر فنی قرار گرفتند. به نظر من، تغییر نسل منطقی است که توصیه شود. البته درست است که بعضی ها می گویند میانگین سنی تیم ما بالاست، اما نمی توانیم یکدفعه میانگین سنی را زیر 21 یا 22 سال برسانیم، تیم می تواند در این شرایط بیرون بیاید و این برای ما خوب نیست. ایران. فوتسال بالاخره فوتسال ایران در آسیاست

وی در خصوص تقابل ایران با تیم تایلند خاطرنشان کرد: تیم تایلند از نظر تاکتیکی عملکرد بسیار خوبی دارد اما این تیم دو ضعف اساسی دارد، یکی اینکه تایلندی ها نسل خود را تغییر نداده اند و میانگین سنی تیمشان بسیار بالاست. و نقطه ضعف دیگر آنها پیر بودن آنهاست.علایم در مقابل تکنیک بازیکنان ایرانی بسیار ضعیف است.

بی غم گفت: در حال حاضر بازیکنانی در تیم ملی فوتسال ایران داریم که از نظر تکنیکی بسیار خوب هستند و فکر می کنم با فکر این موضوع، تیم ملی فوتسال کشورمان بتواند از پس تایلند برآید. البته کار خیلی سختی است، چون تیم ملی 8 گل به ویتنام زد، همه فکر می کنند کار تمام شده و باید قهرمان شویم، اما واقعیت این است که بازیکنان ما چون تجربه بین المللی ندارند، شاید. فراز و نشیب هایی در روند بازی دارند. . امیدوارم اگر در مقطعی تیم ملی مقابل تایلند شکست بخورد، زمانی این اتفاق بیفتد که از نظر امتیازی خیلی از تیم حریف جلوتر باشیم تا این موضوع مشکل ساز نشود. البته تیم ملی مربی بزرگی دارد و سه بازیکن باتجربه مانند حسین طیبی، مسلم اولاد قباد، سعید عباسی نیز در ترکیب این تیم حضور دارند. اسپانیا از نظر روحی شرایط بسیار خوبی دارد و می تواند به تیم ملی کمک کند و در نهایت امیدوارم بهترین نتیجه را برای ملی پوشان فوتسال کسب کنیم.

انتهای پیام/4057/

انتهای پیام/

دکمه بازگشت به بالا