فرهنگ و هنر

هنرمندی در بند گوانتانامو – امروزنگار

اگرچه او نیمی از عمر خود را در خلیج گوانتانامو گذرانده است ، اما او می گوید آثار هنری وی این واقعیت تلخ را فراموش می کند که تا آخر عمر به زندان خواهد افتاد.

به گزارش امروزنگار ، به نقل از الجزیره ، معز العلاوی که به دلیل ادعای ارتکاب جرم خاص متهم نشده بود ، بیش از 19 سال را در زندان نظامی آمریکا در گوانتانامو کوبا گذراند. او در یک مستند کوتاه درباره زندگی خود ، در مورد کارهای هنری که در زندان می سازد صحبت می کند.

نیویورک تایمز از کارهای هنری ساخته شده توسط این زندانی گزارش می دهد. گفته می شود که کارهای وی ابتدا در نمایشگاهی از آثار هنری ساخته شده توسط افراد در بازداشتگاه گوانتانامو دیده شده است و به دلیل ساخت دقیق کشتی هایش قابل توجه بوده است.

معاد علوی این کارها را با استفاده از تجهیزات محدود موجود در زندان انجام می داد و گاهی برای تهیه مواد قابل استفاده در آثار هنری از سایر زندانیان و حتی زندانبانان کمک می گرفت.

این هنرمند زندانی گفت که گاهی اوقات برای پایان دادن به کارهای هنری خود ، دو روز نمی خوابید.

یکی از آثار معاذ علوی

بر اساس این گزارش ، در ابتدای نمایشگاه زندانیان ، زندانیان گوانتانامو اجازه نمایش کار خود را نداشتند و یک تولید مستند کوتاه به مواز العلاوی کمک کرد تا هنر خود را ببیند و صدای خود را بیان کند. اگرچه اجازه نداشت مستقیم با او صحبت کند.

زندان آمریکایی گوانتانامو اکنون در شرف 20 سالگی است و اقامت اجباری مواز العلاوی در این زندان به زودی بیست سال خواهد بود!

انتهای پیام

دکمه بازگشت به بالا