اقتصادیمعرفی کسب و کار

واریز و برداشت در بروکر ارانته

به تازگی صحبت از بروکر ارانته در جوامع فارکسی زیاد شده و به همین خاطر تصمیم گرفتم در این مقاله به بررسی بروکر ارانته بپردازیم و شما را به خوبی با آن آشنا کنیم. اگر قصد دارید وارد این کارگزاری شوید پیشنهاد میکنم این مقاله را تا انتها بخوانید، زیرا احتمال اینکه شما هم تصمیم به شروع کار در این بروکر بگیرید بسیار است. بعید نیست بتوان این بروکر را بهترین بروکر فارکس برای ایرانیان دانست. قطعا برای بروکر ارانته نمی تواند گزینه بدی باشد.

بررسی
سال تاسیس 2018 میلادی
رگولاتوری
لوریج (اهرم) تا 1:500
تعداد حساب پنج نوع حساب
تعداد پلتفرم متاتریدر 4 و متاتریدر 5
لینک ثبت نام سایت ارانته
پشتیبان فارسی در تلگرام
اسپردها کاملا رقابتی (از 0 پیپ)
حداقل واریز 50 دلار یا معادل آن
بونوس و پاداش پاداش واریز 30 درصدی

بررسی بروکر ارانته

می توان گفت که بروکر ارانته یک بروکر نسبتا تازه تاسیس است و فعالیت خود را از سال 2018 شروع کرده است . می توان گفت که در میان تعداد زیاد بروکرهای فارکسی که هر روزه وارد بازار ایران می شوند رشد این بروکر غیر ممکن به نظر می رسید. چرا که رقبای این بروکر از شرکت های قدیمی و متمول بازار هستند. حتما چنین بروکری باید خدمات عالی و تیم حرفه ای داشته باشد تا بتواند جای خودش را در بازار باز کند. البته که این  مورد درباره ارانته صدق می کند. همچنین این بروکر حدود 20 ماه است که وارد بازار فارکس ایران شده و تیم پشتیبان فارسی دارد. بروکر ارانته فعالیت خود را به صورت اصولی شروع کرده و به نظر می رسد که مسافری برای کوتاه مدت نیست نیست و می خواهد به فعالیت خود در بازار ایران ادامه دهد.

اعتبار بروکر ارانته

بیمه حساب ها تا سقف 1 میلیون یورو در بروکر ارانته

هر معامله گری که وارد بازار فارکس می شود، جدا از یک نگرانی دارد و آن هم از دست رفتن سرمایه اش است. امنیت دارایی می تواند خیلی تعیین کننده باشد. شما اگر بخواهید به نتایج خوبی در بازار فارکس برسید باید تمام تمرکزتان روی معامله گری باشد. بروکر ارانته به این موضوع رسیدگی کرده و سرمایه شما در یکی از شرکت های بزرگ بیمه به نام liOYDS انگلیس بیمه شده است. هر تریدر تا سقف 1 میلیون دلار حسابش در مقابل هر سهل انگاری یا تقلب از جانب بروکر بیمه شده است.

این بروکر برای جلب اعتماد کاربرها اقدامات درستی را در دستور کار خود قرار داده است. در تصویر پایین قرارداد بیمه کردن سرمایه کاربران در این بروکر وجود دارد.

سایت بروکر ارانته

یکی از مهمترین عواملی که در بررسی بروکر انجام می دهیم و به نوعی می توانیم بگوییم الزامیست،  سایت بروکر است. به خصوص بروکرهای زیادی که وارد بازار ایران می شوند و پیشینه زیادی ندارند.
سایت هر بروکر باید طراحی درست داشته باشید یعنی دسترسی کاربر به اطلاعات مهم راحت باشد. البته که بروکر ارانته این موضوع را به صورت کامل رعایت کرده و شما می توانید در سایت این بروکر رگوله، تاریخچه، مشخصات حساب ها و شرایطشان را به راحتی مورد بررسی قرار دهید. ترجمه این سایت هم برعکس بسیاری از بروکرهای با سابقه ایرانی روان است.بد نیست با کلیک روی لینک زیر قبل از ادامه معرفی و بررسی، گشتی در سایت بروکر بزنید.

این نکته را در نظر داشته باشید که در حال حاضر بروکر ارانته سه دامنه گوناگون دارد که مربوط به سه شرکت با سه مجوز مختلف است. دفتر یکی در قبرس، تحت رگولاتوری CySec می باشد و به مشتریان اروپایی خدمات می دهد. سایت دیگر که مربوط به شرکت رگوله شده در سیشلز بوده که به کاربران ایرانی هم خدمات می دهد. و دامنه سوم مربوط به یکی از شرکت های ارانته است که در سنت وینسنت ثبت شده و البته به ایرانی ها خدمات می دهد.

این نکته را توجه داشته باشید  که با توجه به رگولاتوری های متفاوت این کارگزاری اگر در یکی از دامین ها ثبت نام خود را کامل کنید امکان باز کردن حساب در دامین دیگر این بروکر وجود ندارد. ما در بالا لینک مخصوص به کاربران ایرانی در رگولاتوری سیشلز را قرار دادیم که نسبت به سنت وینسنت معتبر تر است.

انواع حساب بروکر ارانته

جدا از ، به طور کلی در بروکر ارانته 4 نوع حساب در اختیار کاربران قرار می گیرد. .وقتی با پشتیبانی این بروکر صحبت می کنید روی این نکته تاکید می شود که تمام حساب های این بروکر ECN است و تفاوت اصلی میان حساب ها در میزان واریز اولیه و است.

 1. ECN Standard: فعالسازی این حساب با 1$ است و میزان اسپرد آن به 1 می رسد
 2. ECN Premium :  : مبلغ فعالسازی این حساب 1000$ بوده و البته اسپرد آن تا 0.7 پیپ کاهش می یابد.
 3.  ECN VIP  : در اکانت VIP باید حداقل 5000 $ در اولین واریزی داشته باشید و اسپرد به 0.2 پیپ کاهش می یابد و 3$ در لات هم کمیسیون دارید.
 4. Tailor Made  : مبلغ فعالسازی این حساب 15000$ بوده و اسپرد از 0.0 پیپ شروع می شود و در هر لات تا 2$ کمیسیون دریافت می شود.

مقایسه انواع حساب در بروکر ارانته

مشخصات مربوط به 4 حساب فعال در بروکر ارانته در جدول زیر مشخص است:

نوع حساب Premium VIP
واریز اولیه 50 دلار 1000 دلار 5000 دلار 15000دلار
لوریج 1:500 1:500 1:500 1:500
پاداش واریز تا 30% تا 30% تا 30% تا 30%
اسپرد متغیر از 1.0 پیپ متغیر از 0.7 پیپ متغیر از 0.2 پیپ متغیر از 0.0 پیپ
کمیسیون ندارد ندارد 3 دلار در لات 3 دلار در لات
استاپ اوت لول 20% 20% 20% توافقی
ارز پایه حساب دلار – یورو دلار – یورو دلار – یورو دلار – یورو
حساب اسلامی بله بله بله بله

امکان شخصی سازی در حساب ها با توجه به نیازهای معامله گر وجود دارد و از این حیث می توان گفت بروکر ارانته با تمام بروکرهای فارکسی در بازار ایران فرق می کند.این سایت زبان فارسی دارد و شما به راحتی می توانید با مقایسه حساب ها، حساب مورد نظر خودتان را انتخاب کنید.

زمانی که ثبت نام خود را در این بروکر کامل کردید قابلیت معامله برای شما روی کالاهای زیر امکان پذیر خواهد بود

 1. فارکس: 48 جفت ارز فارکسی در این بروکر قابل معامله است
 2. فلزات: طلا ، نقره ، پالادیوم و پلاتینیوم را می توانید معامله کنید
 3. انرژی : WTI ، BRENT و همچنین گاز طبیعی قابل معامله هستند
 4. کالاهای کلیدی: کاکائو ، قهوه ، شکر ، پنبه ، کتان و مس قابل معامله هستند
 5. شاخص ها: 9 شاخص عمده بورس های بزرگ دنیا، از جمله DOW JONES , S&P 500 ، شاخص بورس ژاپن ، آلمان ، استرالیا و انگلستان برای شما قابل معامله هستند
 6. ارزهای دیجیتال: بیت کوین ، اتریوم، لایت کوین ، ریپل و بیتکوین کش تا کنون در این بروکر قابل معامله هستند و این احتمال وجود دارد که رمزارزهای دیگر هم اضافه شوند
 7. سهام شرکت ها: سهام بیش از 100 شرکت بزرگ دنیا از جمله اپل ، تسلا ، آمازون ، گوگل ، بانک آمریکا و … قابل معامله هستند.

به خاطر اعتبار بالای این بروکر ها در استاندارد جهانی ارائه می شود و از همین رو نمی توانید مانند بسیاری از بروکرهای فعال در بازار ایران از لوریج 1:1000 یا 1:3000 استفاده کنید.اهرم یا لوریج برای دارایی ها به شرح زیر است:

 1. جفت ارزها حداکثر 1:500
 2. طلا 1:500
 3.  سهام 1:20
 4. رمزارزها 1:10 ،
 5.  شاخص سهام 1:100 و
 6. نفت و گاز نیز 1:100

 

دکمه بازگشت به بالا