ورزشی

واکنش رسمی فدراسیون فوتبال به ماجرای حذف پرسپولیس و استقلال

به گزارش خبرگزاری امروزنگار، حسین شریفی پس از پایان جلسه هیات رئیسه فدراسیون فوتبال گفت: از ساعت 9 امروز (چهارشنبه) جلسه هیات رئیسه تشکیل شد و نمایندگان پارلمان اروپا در مورد موضوعات مختلف صحبت کردند. بحث ها و تصمیمات مختلفی وجود داشت که متفاوت بود.» مهمترین آنها بحث سیستم ویدیویی VAR بود که مورد بررسی قرار گرفت، یک ماه پیش فیفا شرایط را در زمینه VAR تغییر داد و اعلام کرد هر کشوری که بتواند توسعه پیدا کند. باید VAR اعمال شود.اگر شرکت ایرانی بتواند در این مدت این کار را انجام دهد افتخار و اولویت است.مسئله حضور مستقیم شرکت های خارجی یا حضور نمایندگان آنها متفاوت خواهد بود.

وی افزود: کمیته فنی و توسعه یکی از بحث های امروز بود که در نهایت بیژن ذوالفقارنسب به عنوان رئیس این کمیته معرفی شد. این کمیته برای بررسی روند پیشرفت تیم های ملی تشکیل جلسه می دهد. با توجه به شرایط موجود در حوزه زیرساخت ها، تصمیم اعضای هیئت مدیره تشکیل کمیته ای به نام کمیته عمران و توسعه زیرساخت ها بود که به عباس صوفی سپرده شد. وی سرپرست هیئت فوتبال همدان است و پیش از این شهردار این شهر بود. علی صانعی نیز به عنوان سرمربی فوتسال پسران زیر 19 سال انتخاب شد. جا دارد از دوست خوبم سید محمد ناظم الشریعه که در این سال ها به عنوان سرمربی تیم ملی فوتسال فعالیت داشته اند تشکر ویژه داشته باشم. با تصمیم هیات مدیره و بررسی عملکرد تیم ملی در جام جهانی لیتوانی، مقرر شد وحید شمسایی به عنوان سرمربی تیم ملی انتخاب شود.

سخنگوی فدراسیون فوتبال در پاسخ به اظهارات حمید سجادی وزیر ورزش و جوانان مبنی بر عدم پاسخگویی فدراسیون گفت: دیروز به همراه عزیزی خادم در سفر استانی به گیلان بودیم که متاسفانه موفق نشدیم. در خدمت وزیر ورزش: فدراسیون خود را متولی فوتبال می داند و هر جا که نیاز به پاسخگویی باشد حضور خواهیم داشت. ناقص است اما روندی شامل کنفدراسیون فوتبال نیست که نمونه تخلف آن گل گهر سیرجان است که در این مدت فدراسیون تلاش کرده تا باشگاه ها در لیگ قهرمانان آسیا حضور پیدا کنند اما از باشگاه ها هم می خواهیم که در لیگ قهرمانان آسیا حضور پیدا کنند. کار کنید و اقدامات لازم را انجام دهید و الزامات یک بار برای همیشه حذف خواهد شد. ما نباید در این موقع در سال آینده درگیر این بحث باشیم که کدام تیم مجوز می گیرد یا نه. نمی دانم کدام بخش در حال بررسی است وزیر ورزش اما به عنوان مدیر ارشد ورزش هر بخش غیر شفاف را در نظر خواهد گرفت.

شریفی درباره حضور اینفانتینو در ایران گفت: در حال آماده سازی شرایط برای حضور او در ایران هستیم. دفتر اینفانتینو با فدراسیون فوتبال در تماس است و پس از جمع بندی مسائلی مانند وضعیت تاج، تاریخ حضور خود در ایران را اعلام خواهد کرد.

وی در پاسخ به این سوال که آیا بازی‌های ایران با حضور تماشاگران به‌ویژه تماشاگران زن برگزار می‌شود، گفت: مانند بازی با کره جنوبی آماده حضور تماشاگران هستیم و امیدوارم ارزان‌ترین و سریع‌ترین را جشن بگیریم. صعود به جام جهانی با تماشاگر.» اما تاکید می کنیم که تنها ما نیستیم که در این زمینه تصمیم می گیریم.

سخنگوی فدراسیون فوتبال در واکنش به بحث دعوت نشدن محمدحسین کنعانی زادگان به تیم ملی گفت: از آنجایی که هنوز لیست تیم های ملی اعلام نشده اطلاعی نداریم.

شریفی در خصوص بررسی وضعیت محرومیت اسکوچیچ از سوی فیفا گفت: روزی که تیم ملی از اردن به تهران بازگشت، می خواستم هر چه زودتر نتیجه حکم اسکوچیچ را بدانم و آن را اعلام کنم. در کمترین زمان ممکن اعلام کردیم که اسکوچیچ به دلیل رفتارش 5000 فرانک جریمه شده و محرومیت کارت قرمز او تمام شده است. با توجه به ممنوعیت تاخیری، از جامعه جهانی پرسیدیم که آیا موضوع جدیدی اعلام شده است که پاسخ منفی دادند. استعلام دیگری دریافت کردیم که هنوز پاسخی دریافت نکرده ایم.

256 251

دکمه بازگشت به بالا