جامعه

واکنش مدیرعامل خانه ای‌بی به “تکذیب گم شدن پانسمان بیماران پروانه‌ای”

مدیرعامل مجلس در واکنش به پاسخ وزارت بهداشت به کاهش ۲۵۰۰ کیلوگرمی پانسمان برای بیماران دارای مجوز، گفت: نزدیک به یک سال است که صحبت می کنیم و وزارت بهداشت به ما پاسخی نداده است. انکار این سوال».

به گزارش امروزنگار، حمیدرضا هاشمی گلپایگانی در گفت وگو با امروزنگار، در واکنش به پاسخ وزارت بهداشت به این اتفاق که «مفقود ۲۵۰۰ کیلوگرمی پانسمان برای بیماران مجاز است، ضمن تکذیب این موضوع»، گفت: در حال صحبت با نزدیک به یک سال و وزارت بهداشت به ما گفت که پاسخی نداده است. در تیرماه 1400 نفر در کمیسیون بهداشت و درمان مجلس حاضر شدند و همه مسئولان غذا و پزشکی از جمله خانم زهره زرین کلاه که پاسخ وی به نقل از وزارت بهداشت آمده بود، حضور داشتند، اما نتوانستند تعداد لباس ها را به اعضای کمیسیون بهداشت اعلام کنند. .

وی مدعی شد: ادعا می کنم 2500 کیلوگرم پانسمان در وضعیت مبهم است و اگر اشتباه کنم در دادگاه علیه من شکایت می کنند و قاطعانه اعلام می کنم که 2500 کیلوگرم پانسمان از طریق خانه eBay گم شده یا درز کرده است. یا رفته «از طریق وزارت بهداشت؛ اگر از خانه ای بی درز کنند به من پاسخگو هستند و اگر از طریق وزارت بهداشت باشد پاسخگو خواهند بود.

هاشمی گلپایگانی ادامه داد: اگر می گویند این پانسمان ها مفقود نیست اعلام کنند 2500 کیلوگرم کجاست و چه انباری نگهداری می شود و چقدر عمر می کند؟ اگر آخر سال 1400 به من بگویند بیا این پانسمان ها را بگیر که تاریخ انقضای اتصالات تمام شده یا در شرف تمام شدن است، به درد بیماران ما نمی خورد. تنها جایی که باید نگاه کرد خانه eBay است. حداقل باید به ما بگویند چند پانسمان وجود دارد و تاریخ انقضا را هم بگویند تا برنامه ریزی کنیم.

وی با رد پاسخ وزارت بهداشت گفت: کمیسیون بهداشت و درمان مجلس دو نفر را موظف به رسیدگی به این موضوع کردند و از انبار ما بازدید کردند و من توضیح دادم. به انبار وزارت بهداشت سر بزنید و توضیحات آنها را بشنوید.

به گزارش امروزنگار، مدیرعامل خانه eBay مدعی اهدای 2500 کیلوگرم پانسمان یونیسف به بیماران مفقود شده دارای مجوز شد و از قضات خواست تا در این مورد مداخله کنند، ادعایی که رئیس اداره ملزومات پزشکی وزارت بهداشت تکذیب کرد.

انتهای پیام/

دکمه بازگشت به بالا