اقتصادی

وب‌سایت‌های محبوب از دسترس خارج شدند

به دلیل یک اختلال بزرگ در سرویس ابری آمازون، نتفلیکس، دیزنی پلاس، پلتفرم های رابین هود و تعدادی از اپلیکیشن ها و وب سایت های فروش آمازون در روز سه شنبه در دسترس نبودند.

به گزارش امروزنگار، آمازون اعلام کرده است که خدمات احیای زیادی وجود دارد، اما این شرکت همچنان در تلاش است تا خدمات خود را به طور کامل احیا کند.

برنامه بانکداری تلفن همراه Chime، دوربین امنیتی Amazon Ring و جاروبرقی رباتیک iRobot با استفاده از خدمات وب آمازون (AWS)، مشکلات دسترسی را در صفحات رسانه های اجتماعی خود گزارش کردند.

به گفته وب سایت Down Detector، اپلیکیشن تراکنش رابین هود و سرویس های پخش دیزنی پلاس و نتفلیکس نیز در دسترس نبودند.

دوک مادوری، مدیر تجزیه و تحلیل اینترنت در Kenneth Analytics می گوید: «نتفلیکس که تقریباً کل ساختار خود را در AWS دارد، 26 درصد از ترافیک خود را از دست داد.

آمازون گفت که این نقض مربوط به دستگاه های شبکه بوده و به رابط کاربری برنامه کاربردی مربوط می شود.

Down Detector بیش از 24000 مشکل گزارش شده توسط کاربران مرتبط با آمازون از جمله Prime Video و سایر خدمات را گزارش کرده است. این وب سایت نظارتی قطعی گزارش های وضعیت را از منابع مختلف از جمله گزارش های کاربران جمع آوری می کند.

طبق وب سایت ToolTester، آمازون سابقه 27 ساله مشخصی از خدمات خود در 12 ماه گذشته داشته است.

به گزارش رویترز، در ماه ژوئن، یک ساعت – تعطیلی طولانی‌مدت ارائه‌دهنده خدمات ابری Fastly وب‌سایت‌های Reddit، Amazon، CNN، PayPal، Spotify، Al Jazeera و New York Times را تحت تأثیر قرار داد. AWS یک رقیب کوچکتر است.

انتهای پیام/

دکمه بازگشت به بالا