جامعه

وضعیت بازگشایی مدارس ایرانی خارج از کشور

رئیس مرکز امور بین الملل و مدارس خارج از کشور درباره بازگشایی مدارس ایرانی در خارج از کشور توضیحاتی ارائه کرد.

به گزارش امروزنگار ، میترا تیموری در این زمینه خاطرنشان کرد: مدارس خارج از کشور برای مدت طولانی برای ما اهمیت زیادی دارند ، این دانش آموزان در کشوری هستند که در آن زندگی می کنند ؛ آنها باید به فرهنگ و ارزش های ایران عادت کنند ، این مدارس تاسیس شد تا دانش آموزان و خانواده هایشان از این مدارس بهره مند شوند. در عین حال ، مدارس ، پایگاه های فرهنگی و ارزش های جمهوری اسلامی ایران در خارج از کشور هستند و ما همیشه سعی می کنیم تمام تلاش خود را انجام دهیم تا کیفیت این مدارس بالا باشد. از آنجا که دانش آموزان ما از تحصیل عقب نیستند و برعکس آنها پرچم و نمادهای ما در سایر کشورها هستند و ما می خواهیم نمونه افتخارآمیز مردم ایران ، دانش آموزان ایرانی و معلمان ایران در کشورهای دیگر و همچنین دانش آموزان و دانش آموزان آنها باشیم. خانواده ها از کیفیت آموزش راضی باشند.

وی گفت: در حال حاضر در 57 شهر در 37 کشور جهان مدرسه داریم. از این مدارس ، 65 مدرسه دولتی ، 12 مدرسه غیر دولتی و 4 مدرسه بین المللی است و تا به امروز 11118 دانش آموز ثبت نام کرده اند. به دلیل وضعیت کرونا و به دلیل این که برخی هنوز در کشورهای مقصد مستقر نشده اند ، از مدارس ایرانی استقبال زیادی شده است.

تیموری به نظارت و ارزیابی مدارس خارج از کشور پرداخت و گفت: “به منظور سازماندهی و کنترل بیشتر مدارس ایرانی ما در جهان ، ما مدارسی را در هفت بخش سازماندهی کرده و بر هفت قیمومت نظارت داریم. کشورها هر سرپرستی را تحت پوشش قرار می دهند.” آنها تحت نظارت قرار می گیرند. نظارت همان سرپرست

رئیس مرکز امور بین الملل گفت: نقش و عملکرد سرپرستی مدارس ایران به عنوان اداره آموزش و پرورش است. مدیران با مدارس تحت صلاحیت خود ارتباط برقرار کرده و کلیه امور مربوطه را از طریق مرکز امور بین الملل و مدارس خارج از کشور پیگیری می کنند.

تیموری گفت: بخشها و نمایندگان مختلف ستاد واقع در وزارت آموزش و پرورش وظایف تخصصی دارند و مرکز امور بین الملل کلیه مسائل مدرسه را از حوزه تخصصی مربوطه پیگیری می کند و از طریق ادارات به نتایج می رسد. مرکز روابط بین الملل رابط بین ستاد مرکزی ما و بخش های خارج از کشور است. هدف ما حفظ این ارتباط است. برای دانشجویان خارج از کشور ، از برنامه ها و فعالیتهایی که آموزش را در کشور ارائه می دهد ، استفاده کنید.

تیموری ادامه داد: اگر فردی در ایران به پایه دهم برسد می تواند تحصیلات خود را در کشور مورد نظر خود که دارای مدرسه ایرانی است ادامه دهد. ما بخشی به نام “یادگیری فارسی” داریم که در آن متقاضیان فقط می توانند فارسی را به صورت حضوری و آنلاین یاد بگیرند.

وی در مورد نحوه ثبت نام در مدارس ایرانی در خارج از کشور گفت: خانواده های دانش آموزان می توانند به صورت حضوری ثبت نام کنند ، همچنین می توانند با ارائه مدارک و حضور حضوری در مدرسه در طول امتحانات به صورت غیابی ثبت نام کنند زیرا در برخی از کشورها مدرسه ای از ایران وجود ندارد.

به گزارش مرکز اطلاع رسانی و روابط عمومی وزارت آموزش و پرورش ، تیموری در پایان گفت: ما آمادگی کامل خود را برای بازگشایی مدارس ایرانی در خارج از کشور داریم و شروع آموزش مطابق تقویم سال تحصیلی ایران است ، اما در برخی کشورها این امر ضروری است. قوانین و مقررات و تقویم اجرایی آن کشور. در نگهداری حضوری مدارس ، ما باید مطابق پروتکل ها و دستورالعمل های همان کشورها عمل کنیم.

انتهای پیام

دکمه بازگشت به بالا