استانی

وضعیت کرونایی استان سمنان در اولین روز بهار 401

امروزنگار/ سمنان رئیس دانشگاه علوم پزشکی سمنان گفت: طی 24 ساعت گذشته تنها یک بیمار مثبت جدید با تشخیص قطعی کووید 19 در مناطق تحت پوشش دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی سمنان بستری شده است.

دکتر کامران قدس رئیس دانشگاه علوم پزشکی سمنان در گفت و گو با خبرنگاران، با اشاره به آخرین آمار بیماری کرونا گفت: از ابتدای شیوع ویروس کرونا به 59 هزار و 971 مورد مثبت کرونا بر اساس معیارهای تشخیصی آزمایشگاهی PCR دانشگاه سمنان رسیده است. علوم پزشکی در مجموعه تحت پوشش.

وی بیان کرد: طی 24 ساعت گذشته و از 30 اسفند 1392 تا 1 فروردین ماه سال جاری، بر اساس معیارهای قطعی تشخیصی، یک بیمار مثبت جدید مبتلا به کووید 19 در دانشگاه و مراکز درمانی شهرستان تابعه بستری شد. در بیمارستان های تحت پوشش دانشگاه از ابتدای شیوع و شیوع ویروس تاج به ۱۱ هزار و ۷۰۸ نفر رسیده است.

ادامه داد: همچنین 48 هزار و 263 بیمار سرپایی در شهرستان های تحت پوشش این دانشگاه شناسایی شدند.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی سمنان ادامه داد: خوشبختانه مجموع بهبودیافتگان و ترخیص بیماران کووید 19 از ابتدای شیوع و شیوع این بیماری در بیمارستان های تحت پوشش دانشگاهی به 10 هزار و 488 نفر رسیده است. “

آمار مبتلایان و فوت در دانشگاه علوم پزشکی سمنان و شاهرود

همچنین ستاد مبارزه با تاج استان با اشاره به آمار بیماران در کل استان و شهرستان های تحت پوشش هر دو دانشگاه علوم پزشکی سمنان و شاهرود اعلام کرد: در مجموع هیچ ثبت نامی از دو دانشگاه علوم پزشکی این استان انجام نشده است. پذیرش های جدید دیشب است.

ستاد مبارزه با کرونا استان تعداد کل بیماران مراجعه کننده به بیمارستان های سراسر استان را 56 نفر اعلام کرد و گفت: دیشب در این استان فوت نکردیم.

بر اساس اعلام این ستاد استانی شب گذشته 22 آزمایش مثبت قطعی در هشت شهرستان استان به ثبت رسید که 19 مورد آن سرپایی بود.

ستاد مبارزه با کرونا اعلام کرد: در حال حاضر 29 بیمار مبتلا به کووید 19 در بخش‌های ICU استان بستری هستند.

انتهای پیام/

دکمه بازگشت به بالا