بین المللی

پاسخ نماینده ایران به رژیم صهیونیستی در سازمان ملل

حیدر علی بلوجی ، دیپلمات جمهوری اسلامی ایران در سازمان ملل متحد ، روز سه شنبه به وقت محلی اولین کمیته مجمع عمومی این سازمان بین المللی را تکذیب کرد و دوبار از حق پاسخگویی به ادعاهای اسرائیل استفاده کرد و گفت: او نمی تواند رژیم جنایتکار ، جمجمه ها و گسترش ها از دید عموم پنهان می شوند. روشی که این رژیم در 70 سال گذشته دنبال کرده است.

این دیپلمات جمهوری اسلامی ایران تاکید کرد که اسرائیل نقض آشکار قوانین بین المللی ، نقض قطعنامه های سازمان ملل و نقض حقوق اساسی مردم فلسطین و ساکنان عرب سرزمین های اشغالی است.

وی گفت: در نتیجه ، فلسطینیان از حق داشتن زمین و اموال خود محروم شده و به اجبار آواره شده و در معرض وحشت ، ارعاب و خشونت قرار می گیرند و حق تعیین سرنوشت آنها از آنها سلب می شود.

عضو هیئت نمایندگی ایران در سازمان ملل متحد همچنین گفت که حتی در شرایط کنونی که جامعه بین المللی از بیماری کرونا ویروس قلب رنج می برد ، اسرائیل از این فرصت استفاده می کند تا به توسعه سرزمین های اشغالی و ساخت شهرک هایی برای تثبیت معیشت نظامی دیگران ادامه دهد. به سرزمین های فلسطینی. در چنین شرایطی ، محاصره مداوم نوار غزه بحران انسانی در منطقه را تشدید می کند و شرایط سخت تری را برای مردم فلسطین ایجاد می کند.

وی خاطرنشان کرد: البته اسرائیل نه تنها سرزمین فلسطین ، بلکه سرزمین کشورهای همسایه را نیز اشغال کرد و همه اینها نشان می دهد که تاریخ اسرائیل مملو از تجاوز و تبلیغات هیستریک و کاذب برای جلب همدردی بین المللی است.

بلوجی افزود اسرائیل رژیم های بین المللی سلاح های کشتار جمعی را نادیده گرفت و علیرغم خواسته های جامعه بین المللی ، نه تنها با هیچ یک از معاهدات موافقت نکرد ، بلکه مانع بزرگی برای عاری شدن خاورمیانه از سلاح های هسته ای بود. ایران

یک دیپلمات ایرانی گفت: سلاح های کشتار جمعی اسرائیل جدی ترین تهدید امنیتی برای همه کشورهای منطقه و عدم اشاعه آن است. با این حال ، اسرائیل به دنبال این است که قابلیت های عادی و برنامه هسته ای صلح آمیز ایران ، تحت نظارت کامل آژانس بین المللی انرژی اتمی ، را به عنوان چالشی برای ثبات منطقه معرفی کند.

وی تاکید کرد: این اقدامی ریاکارانه برای منحرف کردن دیدگاه ها از تهدید اصلی ثبات منطقه ، به ویژه زرادخانه هسته ای رژیم و دیگر تاسیسات هسته ای است که دور از هرگونه نظارت بین المللی است.

311311

دکمه بازگشت به بالا